Geri Dönüşüm Kostüm Fikirleri

Geri dönüşüm fikirleri kapsamında, farklı atık eşyalardan hoş kostümler yapabilirsiniz. Bu yönde yapılan materyal çalışmaları adı altında ilginç projeler bulunmaktadır. Ayrıca çocukların sergilediği hoş defileler de mevcut. Özellikle geri dönüşüm denildiğinde karşımıza plastik çıkar. Geri dönüştürülmesi gereken en önemli şey plastik ile sizlerde ilginç ve hoş geri dönüşüm kostüm fikirleri tasarlayabilirsiniz.

Plastik tabaklar, plastik kapaklar, plastik poşetler gibi daha sayısız plastik ürünleri kullanabileceğiniz malzeme bulunmaktadır. Çocuklar için daha çok öne çıkan ilginç kostümler hoş görüntülere neden olmaktadır. Çocuğunuzun zevkine göre, sevdiği bir çizgi fil kahramanını örnek olarak onun kostümünü tasarlayabilirsiniz. Bu açıdan örnek alabileceğiniz video ve yapım önerileri bulunur. Tabii sizlerde kendi yaratıcılığınızı katarak daha hoş tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz.

2020 Geri Dönüşüm Kostüm

Plastik Tabaktan Kostüm Yapımı

Geri dönüşüm yaratıcı fikirleri birden fazla sosyal proje ve uygulanabilir pratik ürünleri kapsar. Okullarda da bu yönde materyal dersleri kapsamında, ilginç kostümler tasarlanmaktadır. Sizlerde çocuklarınıza bu yönde yardımcı olabilir ve onlar için hoş bir kostüm tasarlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler ise ilginç olduğu kadar basittir. Plastik tabaktan kostüm yapımı için; çocuğunuzun ölçüleri doğrultusunda ihtiyacınız kadar plastik tabak ve üst ya da alt bölümünde kullanabileceğiniz plastik çöp poşetlerdir.

Kızınız için, hoş bir kabarık kostüm yapmanız böylece oldukça kolay olacaktır. Tabii renklendirme içinde uygun boyalardan yardım alabilirsiniz.

Elbisenin tamamını plastik tabaklardan tasarlayabilirsiniz. Ya da alt veya üst bölümünü plastik poşetten daha düz ya da kabarık şekilde yapılabilir. Örneğin; tabakları birleştirerek, kat katlı kabarık etekli bir elbise yapılabilir. Daha sonra üst bölümünü ise sağlam çöp poşetinden düz şekilde yapabilirsiniz. Plastik tabaktan kostüm yapımı bunun gibi daha sayısız fikri bizlere sunar.

Geri Dönüşüm Kostüm 2020

Dilerseniz elbisenin etek bölümünü, tül gibi düşünerek, kalın plastik poşetler ile kabarık şekilde yapabilir ve üst bölümünü straplez şekilde tabakları birleştirerek yapıştırabilirsiniz. Renklendirme ile dilediğiniz bir renkte tasarımınızı tamamlamanız mümkündür. Bu yönde görsellerden fikir edinmenizi önerebiliriz.

Plastik Poşetten Elbise Yapımı

Plastik poşetten elbiseler, ilginç kostümler yapmak günümüzde oldukça kolaydır. Bu yönde birden fazla örnek alabileceğiniz fikir ve proje bulunur. Her birini zevkinize göre değerlendirebilirsiniz. Bu yönde yapılan sosyal projeler kapsamında, çocuklar için özel gün ve defilelere düzenlenir. Bu nedenle çocuklarınız için kostüm ve elbise yapabilir ve hoş geri dönüşüm kostümleri yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler ise ekonomik ve ilginçtir. Plastik poşetler örneğin, çöp poşetleri daha kalın ve sağlam olduğundan tercih edebilirsiniz. Geri dönüşüm kostüm fikirleri yapımında sizlere yardımcı olacaktır.

Geri Dönüşüm Kostüm Önerileri 2020

Kızınız için, hoş bir tütü elbise yapabilirsiniz. Üst ve alt bölümlerini kabarık şekilde birleştirebilir ve renklendirme yapmanız mümkündür. Plastik poşetleri dilerseniz, kat katlı ya da farklı desenli şekiller yaparak da yapmanız mümkündür. Aynı şekilde erkek çocuklarınız içinde dilerseniz, sevdiği bir çizgi film kahramanının pelerinini ya da kostümünü plastik poşetlerle yapmanız mümkün.

Plastik Kapaklardan Kostüm Yapımı

Geri dönüşüm denildiğinde akla önce, yıllardır sadece plastik kapaklar geliyordu diyebiliriz. Ama günümüze baktığımızda, sayısız atık eşyanın ve tabii ki her türlü plastik eşyanın farklı şekilde değerlendirildiğini görüyoruz. Sizlerde geri dönüşüm kostüm fikirleri kapsamında, plastik kapakları biriktirerek şaşalı bir kostüm yapabilirsiniz.

Geri Dönüşüm Kostüm Önerileri

Ya da pelerin şeklinde çocuklarınıza tarz bir kostüm yapmanız mümkündür. İhtiyacınız olan malzemeler ise oldukça ekonomik ve azdır. Yeterli sayısız plastik kapak, yapıştırmak için silikon ve silikon tabancası vb. Renklendirme için uygun boya da tercih edebilirsiniz.

[haber id=”22832″]