Gri Chester Koltuk Takımı Model ve Kombinasyonlar 2020

Geçmişi 17. yüzyıla kadar uzanan chesterfield koltukların ilk çıkış noktasında lüksün ve asaletin vurgusu ön plandadır. Sanatın ve estetiğin de görüldüğü bu koltuklar, zaman geçse de trend olma özelliğini korumuştur. Gri chester koltuk takımı ile salonda oluşturacağınız kombinasyonlarda uygulamanız gereken kurallar sayesinde salon enerjisini üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Chester koltuk kombinasyonları için son zamanlarda kullanılan farklı renk koltuk ve berjer uygulaması da sıklıkla tercih edilen üretim anlayışlarından biridir. Gri renk chester koltuk ile salon içerisindeki diğer mobilya dekorasyon ürünlerinin uyumunu yakalamanın oldukça kolay olduğunu da belirtmek isteriz.

Gri Chester Koltuk Takımı
Gri Chester Koltuk Takımı

Chester koltuk takımı için belirleyici olan en önemli unsur kapitone kumaş ve çeşididir. Bu kumaş çeşidinin chester koltuğun ilk çıkışına uygun olarak deri tercihi sayesinde oldukça nitelikli bir atmosfer elde etmiş olursunuz. Bu atmosferde kullanılacak diğer aksesuarlar da mutlaka koltuk takımı ile uyumlu özelliklere sahip olmalıdır. Örneğin gri chester koltuk takımı ile oluşturulan bir salonda halı renginin üçün üzerinde bir renk kombinasyonuna sahip olması, salon içindeki enerji ve dikkat dağılımını negatif anlamda etkileyecektir.

[haber id=”5184″]

Gri chester koltuk takımı sahibiyseniz bu takıma uygun bir halı tercihinde bulunmanız gerekecektir. Halı tercihinin en belirgin özelliği renk ve desenlerin seçimi ile ortaya çıkar. Eğer koltuk takımınız gri rengin koyu tonlarına kayıyorsa seçeceğiniz halının daha açık renkli olmasını sağlayabilirsiniz. Kirli beyaz, bej, kum rengi ve açık pastel rengi halıların gri chester koltuk takımı için oldukça şık kombinler oluşturduğunu ifade etmeliyiz. Grinin açık tonlarına sahip bir chester koltuk için ise daha koyu tonlara sahip zemin ve halı seçiminin oldukça uygun dekoratif sonuçlar sağlayacağı da ortadadır.

Gri Chester Koltuk Takımı
Gri Koltuk Kombinasyonu

Gri Chester Koltuk Takımı Kombinleri

Chester koltuk takımının kullanıldığı salonların geniş olması oldukça önemlidir. Dar salonlarda kullanacağınız chester koltuk takımları istediğiniz asil etkinin oluşmasını sağlamayacaktır. Salonunuzun metrekaresine ve aydınlanma durumuna dikkat ederek dilerseniz 1+1 ya da 2+1 chester koltuk modellerinden birini de tercih edebilirsiniz. Seçiminizde koltukların ebatlarını ve salonunuzun alanını mutlaka göz önünde bulundurun gerekirse koltukların satın almadan önce salon içindeki konum ayarlamasını bile düşünmelisiniz.

Gri Chester Koltuk Takımı
Gri Chester Koltuk Kombinasyonları

Gri chester koltuk takımı ile perde uyumu da dikkat etmeniz gereken önemli ayrıntılardan biridir. Perdelerinizi seçerken genel kural olarak alanın genişliğine ve ışık alma durumuna uygun özelliklere sahip tercihte bulunmaktasınız. Bu özellikleri de göz ardı etmeden chester koltuk takımınızdaki renk ve ton niteliklerine uygun perdeleri seçmelisiniz. Örneğin koltuklarınızı ön planda tutmak için daha nötr perde model ve renklerini tercih etmeniz oldukça etkili olacaktır. Beyaz, krem, bal rengi ve pastel renklere sahip perdeler farklı tonları ile gri chester koltuklar ile rahatlıkla kombinlenebilir.

[haber id=”7201″]

Dilerseniz perdeler ile koltuk takımı arasındaki ahenk geçişini yakalayabilme adına ufak dekoratif dokunuşlar da yapabilirsiniz. Bunun için kırlentler oldukça etkilidir. Chester koltuk kırlentlerinin renk ve desenlerinin perdeler ile aynı olması sayesinde istediğiniz kombin rahatlıkla elde edilecektir.

Gri Chester Koltuk Takımı

Gri Koltuk Kombinasyonları

Gri chester koltuklar salon içindeki belirginliğini duvar renk ve desenleri ile de yakalamaktadır. Duvar rengi salonun toplam renk düzenini önemli ölçüde etkilemektedir. Seçiminizi gerçekleştirirken bütün bir salonun dekorasyonunu düşünerek karar vermeniz önemlidir. Salon içi odak noktasının koltuklar olarak belirlenmesi durumunda koltukların konumu ve renkleri ile duvarların renkleri arasında mutlaka geçişkenlik sağlanabilecek ahenk nitelikleri olmalıdır. Aksi halde duvarlar salon dekorasyonundan uzaklaşmış olur.

[haber id=”1559″]

Chester koltuk kombinasyonları için sadece zemin, perde, duvar renk ve desenleri ile sınırlı kalınmasının doğru olmadığını, salon içindeki her mobilya ve aksesuar ürününün bir biri ile ilişkili olması gerektiğini de hatırlatmak isterim.

[galeri]