Gri Kanepeler ile Muhteşem Salon Dekorasyonları

Gri ve tonlarına sahip oturma takımları salonda her zaman rahat ve şık bir etki yaratıyor, söz konusu salon dekorasyonu olunca hem görsellik hemde rahatlık önemli unsurlar. Gri renkli kanepeler ile salonda bir çok farklı etki yaratmak mümkün, modern – klasik, sıcak yada maskülen bir etki yaratılabilir. Sakin ve kalabalıktan uzak bir salon görünümü için tercih edilebilecek en ideal renkler arasında yer alan gri, hem parlak hemde pastel renkler ile kolayca uyum sağlayabiliyor, bu rengin öne çıkan özellikleri arasında şüphesiz kullanıldığı ortamda rahatça hissedilebilen dinginlik hissi. Ayrıca gri salon dekorasyonu  tercih edecekseniz, gri salon takımı modellerini göz ardı etmemeniz gerekiyor. Yazımızda bugün sizler için seçtiğimiz gri kanepeler ile salon dekorasyonları ve salonda gri tonları kullanmanın ipuçları size ilham verecektir.

Gri Salon Takımı Modelleri

Gri Salon Takımı Modelleri
Gri Salon Takımı Modelleri

Salon dekorasyonunda en çok tercih edilen renkler arasında yer alan gri salon dekorasyonu yapmak istiyorsanız, gri salon takımı modellerine göz atmanız gerekiyor.

Gri kanepe modelleri salonda soğuk bir etki yaratacak endişesi taşıyanlar için fikir dönüşümüne yol açacak harika örnekler yer alıyor yazımızda, küçük düzenlemeler ile gri soğukluğunu basitçe kıracak renkli fikirler size yine seçtiğimiz gri salon dekorasyon örneklerinde sizleri bekliyor.

Gri Salon Dekorasyonu

Gri Salon dekorasyonu
Gri Salon dekorasyonu

Oturma takımları salon dekorasyonun odak noktasıdır, seçilen mobilyanın sahip olduğu rengi, desenleri ve tarzı, salonun istenilen etkiyi yansıtmasında son derece önemli bir nokta. Gri kanepeler daha çok modern aynı zamanda sakin bir ortam hayali kuranlar için oldukça uygun bir renk, gri tonlarını tamamlayan bir çok farklı renk seçeneğinin olması ise diğer bir avantaj.

Salonun tarzını yansıtacak, odak noktası bir parçada nötr renk tercih etmek ne derece doğrudur ve avantajları nelerdir biraz bu başlıklardan söz edelim. Dekorasyonda gri kullanarak karanlık yada dramatik, sıcak yada soğuk yada parlak ve iddialı bir stil rahatça elde edilebilir. Önemli olan gri yanında tercih edilecek renkler ve etkileridir. Basit bir örnek verecek olursak gri kanepeler ile pastel tonlar kullanarak ortamı daha sakin ve huzurlu bir stile çevirmek son derece kolaydır, dekorasyonu daha fazla öne çıkararak, görselliği arttırmak için ise kırmızı, mavi, mercan, turuncu ve sarı gibi canlı tonları seçerek ortamda daha parlak ve çekici bir atmosfer elde edilebilir. Yani önemli olan yalnızca koltuk takımının rengi değil, dekorasyonun tümünde birbiriyle uyumlu renkleri tercih etmeniz olacaktır.

İlginizi Çekebilir : 16 İlham veren gri salon dekorasyonu 2016

Gri bir kanepenin tarzı ne olursa olsun ufak dokunuşlar ile salonda yaratacağı farklı etkiler açığa çıkar ve gri renk ile her mevsim ortam rahat, sakin ve huzurlu bir görünüme sahip olabilir.  Seçilen kanepenin tarzına bağlı şekilde klasik yada modern stiller ortaya çıkacaktır, önemli olan nokta seçilen gri kanepenin tarzına uygun salonda çeşitli düzenlemeler yapmak, bu ne demek ?

Klasik bir 2li yada 3lü gri kanepe seçtiğinizi varsayalım, kanepe tasarımı gereği sıcak ve sakin bir model,  işte burada seçtiğiniz kanepenin mekanda yaratacağı etkiyi tamamlayacak renk ve parçalar salonda tercih edilirse tam olarak uyumlu bir salon dekorasyonu elde edilebilir. Örneğin gri koltuk takımına uygun bir pudra rengi bir perde tercih ederek dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Veya koltuk takımınızda yer alan berjerlere zıt renkler tercih ederek grinin soğukluğunu kırabilir ve kusursuz bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.

Galerimizde sizler için seçtiğimiz Gri salon takımı modelleri ve Gri Kanepeler ile Muhteşem Salon Dekorasyonları size farklı fikirler verecektir.

[galeri]