Gri Koltuğa Ne Renk Perde

Gri renk son zamanlarda hem klasik hem de modern tarzda oldukça sık kullanılmaktadır. Grinin açık tonu olan gümüş rengi parlak bir döşeme kumaşı ile beraber klasik tarz için mükemmel bir dekoratif mobilya olmak ile beraber zengin ve şık görüntüsü ile de kullanıldığı alanı doldurmaktadır.

Bunun yanında modern dekorasyonda da ister koltuk takımı ister köşe koltuklarda gri renk oldukça modern ve konforlu bir görüntü sağlamaktadır. Gri koltuk dekorasyonu oldukça kolay ve dekore etmesi zevkli bir dekorasyondur. Grinin her renk ile berber mükemmel bir uyum yakalayabiliyor olması dekorasyonu hem kolay hem de zevkli hale getirmektedir.

2020 Gri Koltuğa Uygun Perde Renkleri

Gri koltuk dekorasyonunda perde rengi seçimi yaparken gri koltuk takımının berjer ya da kırlentlerinin renklerinden yararlanabileceğiniz gibi halının renklerinden de yararlanabilirsiniz. Modern dekorasyonda desenli perdeler seçmeniz mümkün iken klasik tarzın hakim olduğu dekorasyonlarda daha ağır renkleri tercih etmeniz dekorasyon tarzının uyumlu olması bakımından daha doğru olacaktır. Genellikle dekoratif amaçlı kullanılan iki kanatlı yere kadar uzanan fon perdeler hem klasik hem de modern tarzın vazgeçilmez perde modelleri arasında yer almaktadır.

Gri Koltuğa Uygun Perde Renkleri 2020

Bunun yanında modern tarzda gri koltuk dekorasyonunda perde seçimi yaparken duvar dekorasyonuna dikkate etmeniz gerekmektedir. Duvar dekorasyonunuz hareketli bir tarza sahip ise perde seçimi daha düz renklerden yana yapmanız doğru olacaktır. Örneğin bu tip bir durumda koltuk takımına da uyumlu olan gri fon perde tercihi yapabilirsiniz. Ya da aksesuarlarda da kullandığınız açık ve soft renklerden birini tercih edebilirsiniz. Perde dekorasyonun tamamlayıcı ürünlerinden bir tanesidir. Yanlış bir perde seçimi, tüm dekorasyon tarzını yanlış yansıtabileceği gibi doğru perde seçimi de dekorasyonu taçlandırmanızı sağlayacaktır.

Gri Koltuğa Uygun Perde Renkleri

Perde Modelleri

Her tarz ve her renk için yüzlerce perde modeli bulmak mümkündür. Belirlediğiniz tarza göre seçeceğiniz perdeler hakkında model ve özelliklerine göre bilgiler bulmak perde seçiminde sizi daha doğru perdeye yönlendirecektir.

Jaluzi perde modelleri diğer perde gruplarına göre daha işlevsel perde modelleridir. Üretimine göre ahşap ve alüminyum olmak üzere iki gruba ayrılmaktadır. Alüminyum jaluzi perdelerin renk alternatifi oldukça fazladır. Ancak ahşap jaluzi perdelerin renk alternatifi de oldukça sınırlıdır. Bantlarının hareket kabiliyeti sayesinde içeriye giren güneş ışığının ölçüsüne kendiniz karar verebilirsiniz.

Stor perde modeller dekorasyon tarzına göre farklılık göstermektedir. Bunlardan bir tanesi olan ve yaygın kullanımı olan stor perde modeli kumaş stor perdelerdir. Farklı kumaş ve renk alternatifleri bulunmaktadır. Zincir ya da yaylı kullanımı ile oldukça işlevsel perde modelleridir. Daha az tercih edilen stor perde modeli de ahşap stor perde modelidir. Bu perde modelinde ipli kullanım özelliği bulunmaktadır. Genellikle iş yerlerinde tercih edilen bir perde modelidir.

Plise perde modeli, genellikle açısal penceresi olan alanlarda kullanılmaktadır. Örneğin üçgen ya da dairesel pencerelerde sıklıkla tercih edilen bir perde modelidir. Bu perde modelinde de ipli sistem bulunmaktadır. Ayrıca farklı renk ve model alternatiflerini bulmak da oldukça kolaydır.

2020 Gri Koltuğa Uygun Perde Rengi

Fon perde genellikle iki kanatlı perde modelidir. Yere kadar uzanan bir modeldir. Genellikle modern tarzda kullanılmaktadır. Kumaş ve renk sınırlaması olmayan bu perde modelini hemen hemen her yerde bulmak mümkün iken sıklıkla kullanılan ve tercih edilen bir perde modelidir.

Bu perde modelleri arasından hem kullanım yönü olarak en rahat perde modelini seçerken hem de tarzınıza en uygun modeli de seçmeniz gerekmektedir. Eğer koltuk takımınız kırmızı ise, koltuk takımınızı modelini ve tarzını anlamalı koltuk takımınızın ihtiyacına göre perde modeline karar vermelisiniz.