Gri Koltuk Kombinleri

Doğru kombin, doğru renk seçimleri ile birlikte olduğu zaman tamamlayıcı bir hale gelmektedir. Son zamanlarda gerek mobilya gerek ise renklere bakıldığı zaman gri tonlarının ne kadar hakim olduğunu görebiliriz. Bu kadar geniş alana yayılan gri rengin koltuk kombinlerine yayılmaması beklenemezdi. Peki gri koltuk kombinleri en doğru şekilde nasıl tercih edilir?

Gri Koltuk Kombinlerini Tercih Ederken Nelere Dikkat Edilmedir?
Son trendler arasında bulunan gri renkli kombinler koltuklarda oldukça güzel durmaktadır. Tasarımlarıyla ön plana çıkan markalar, geniş yelpazeler ile seçenekler sunmaktadır. Önceki dönemlerde gri renk soğuk renk kategorisinde değerlendirildiği için çok fazla rağbet görmemekteydi. Fakat günümüzde gri renk adeta bir assolist oldu denilebilir.

  • Gri koltuk kombinleri yaparken öncelikle tamamlayıcı bir renk seçmeliyiz. Bu tamamlayıcı renk kırmızı, beyaz veya sarı olabilir. Gri renk bu üç renk ile son derece uyumlu durmaktadır.
  • Gri koltukları kombinlerken berjerler tercih edilebilir. Kullanılacak alan geniş ise hoş bir berjer alana farklı bir hava katacaktır.
  • Akseuarlar olmazsa olmaz. En önemli vuruş noktası olan aksesuarlar da gri koltuklara uyumlu ve bu kombinlerin bir parçası olmalıdır.

Görüldüğü üzere gri koltuk kombinleri yapmak sanılandan daha detaylıdır ve bir bütün halinde ele almak gerekmektedir. Ayrıca sadece salon, oturma odası gibi özel yaşam alanlarında değil, farklı alanlarda da tercih edilmektedir. İşyerlerinde, ofislerde oldukça yaygın bir hale gelmiştir.

Değişen moda anlayışı ile birlikte soğuk renkler detaylar ile sıcak hale getirilmekte ve en güzel şekilde kendini göstermektedir. Unutmamak gerekir ki doğru seçimler her zaman uyumla değil, zıtlıkla da yakalanabilmektedir. Modernliği temel ilke edinip, gri rengi seçerek kendine has ve benzersiz tasarımlar ile en güzel halini yaşam alanlarına müdahil etmek mümkündür.