Gri Koltuk Takımı Ne Renk Perde İle Kombinlenir?

Gri bir koltuk takımınız varsa bu koltuk takımınızla konsept oluşturmak için birden fazla parametrenin bir arada olmasına gayret göstermelisiniz. Gri koltuk takımı ne renk perde ile tamamlanırsa oluşturduğunuz dekorasyon etkisini artırır? Bu yazımızda değinmeye çalışacağız. Gri koltuklara hangi renk perde olur sorunuza da yanıt bulacağınız dekoratif ayrıntıların yer alacağı yazımıza geçmeden önce perde koltuk renk uyumu açısından ya da koltuk rengine göre perde seçimi için oldukça önemli kuralların olduğunu belirtmeliyim.

Salon dekorasyonu için perdeler ve koltuk takımlarının uyumu ile oluşturulmuş yaşam alanları oldukça etkili dekoratif sonuçların alınmasını sağlamaktadır. Bu birlikteliklerden biri de gri koltuk takımı ne renk perde ile harmanlanırsa dekorasyon kalitesini üst seviyeye çıkarır sorusunun cevabı ile netleşecektir. İlk önerimiz nötr renkler ile uyum sağlamanız noktasında yoğunlaşmaktadır. Beyaz, açık bej ve krem rengi sayesinde koltuklarınız gri rengin hangi tonuna sahip olursa olsun istediğiniz dekoratif sonucu elde edebilirsiniz. Bu renkler, salon içindeki diğer aksesuarlar için de nötr bir etki ile uyum sağlayabilmektedir.

Perde seçimindeki uyumu yakalamak için salonunuzun genişliğinin de önemli olduğunu ifade etmeliyim. Geniş ve aydınlık salonlar için perde rengi alternatifinin çok daha fazla olması bazen seçim yapmakta zorlanmanıza bile neden olabilir. Bu tip salonlarda gri koltuk takımı ne renk perde götürür sorusundan ziyade perdelerinizin rengi ile koltuk takımınızın rengi arasındaki bağlantıyı farklı aksesuarlar ile sağlayabilir miyim sorusu da gündeme gelmektedir. Bu tip salonlarda istediğiniz bir perde model ve rengini koltuk kırlentlerindeki kumaş deseni ve rengi ile kombinleyip salon dekorasyonunda oldukça etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Koltuk takımınızın gri rengin farklı tonları ile üretilmiş olması sebebiyle perde seçiminde bu farklılığa dikkat etmeniz gerektiğini de hatırlatalım. Koyu gri bir koltuk takımı için seçeceğiniz perde renk ve modeli ile açık gri renge sahip bir koltuk takımı için seçeceğiniz perde modelinin bir olmayacağını da bilmelisiniz. Perde koltuk renk uyumu bu tip durumlarda daha da dikkat edilmesi gereken uygulamalardandır.

Gri koltuk takımı ne renk perde ile kombinlenir?

Mobilya, zemin ve duvar rengini belirledikten sonra gerçekleştirmeniz gereken perde seçimi için gri bir koltuk takımına aynı renk ve tonda bir perde seçme gayreti içinde olmayın. Bu yanlış, çoğu zaman sıkıcı atmosfere sahip salonların oluşmasına neden olmaktadır. Bunun yerine gerekirse enerjisi daha yüksek ve renkli bir takım seçimler yapmanız daha etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

 

Salonunuz genişse perde seçimi konusunda çok daha şanslısınız. Sarı, yeşil, bal rengi ve mercan rengi perde için kullanacağınız renkler arasındadır. Bu renklerin tespiti için sadece koltuk ve perde arasındaki renk uyumuna bakmak her zaman doğru sonuç almanızı sağlamaz. Özellikle zemin, duvar ve diğer aksesuarların da mutlaka renk değerlendirilmesine tabii tutulması gerekir. Aksi halde salon içinde bütünlük elde edilmez ve farklı kombinlere sahip gruplar oluşur.

Gri Koltuklara Ne Renk Perde?

Salonunuz için gri koltuk takımı ne renk perde seçimi ile ahenk oluşturur? Sorusuna başka bir cevap da genel renk uygulaması içindeki alternatif renklerin kullanılmasıdır.  Salonunuz genel olarak gri tonların hakim olduğu bir özelliğe sahipse ve siz de bu salona enerji katmak istiyorsanız perdelerinizde pembe, fujya, turuncu, nar çiçeği ve lila renkleri kullanabilirsiniz. Bu renkleri kullanırken salon içi farklı aksesuarlar ile renk dağılımına ve düzenine katkı sağlayabilirsiniz. Ayrıca koltuklarınızla olan ahengi yakalamak için de kırlentlerin renk ve desenlerini perdeler ile uyumlu bir düzenlemeye tabii tutabilirsiniz.

[galeri]