Gri Krem Salon Dekorasyonu

Ev ve iş yeri dekorasyonlarında sıklıkla kullanılan gri renk kullanıldığı ortama şık ve modern bir hava katmaktadır. Eski dönemlerde gri renk sıkıcı ve bunaltıcı bir renk olarak görülüp dekorasyonlarda çok fazla kullanılmasa da son zamanlarda dekorasyonlardaki renk kombinasyonlarında gri renge sıklıkla yer verilmektedir. Bunun en önemli nedenlerinden biri ise gri rengin hemen hemen tüm renkler ile uyum yakalayabilmesi ve her tarzda da kendini gösterebilmesidir.

Gri Krem Salon Dekorasyon Önerileri 2020

Genellikle ciddiyetten ve resmiyetten hoşlananların tercih ettiği gri renk farklı renkler ile muhteşem bir uyum yakalayabilmesi sayesinde ise evinde canlılık isteyenlerin de tercihleri arasında yer almaktadır. Sade bir dekorasyon isteyenlerden hareketli bir tarza sahip olmak isteyenlere kadar hemen hemen her ortamda ve tarzda gri rengi görmek mümkündür.

İskandinav tarzın sadeliğinde, rustik tarzda ahşap ile uyumuna, klasik tarzdaki zengin ve ağır görüntüye ve modern tarzın çizgisine uyum sağlayabilen gri renk herkesin tercihleri arasında yer almaktadır. Özellikle grinin tonu olan gümüş ve metal rengindeki dekoratif aksesuarlar oldukça şık durmak ile beraber dekorasyonların da tamamlayıcısı olmaktadır.

Gri Krem Salon Dekorasyon Önerileri

Krem renkte de aynı gri renk gibi dekorasyonlarda oldukça sık karşımıza çıkmaktadır. Bütün renkler ile uyumlu olan krem rengi farklı renkler arasında da bir geçiş rengi olarak kullanılmak ile beraber renk kombinasyonlarında sıklıkla yer verilmektedir. Krem ve gri rengin uyumu ise oldukça şıktır.

2020 Gri Krem Salon Dekorasyon Önerisi

Genellikle İskandinav tarzı gibi sade ve şık bir görüntü isteyenlerin tercihleri arasında olsa da krem rengi birbirinden farklı pek çok rengin bir araya gelmesine olanak sağlamaktadır. Örneğin krem rengi bir koltuk takımının aksesuarları olarak gri, pembe, fuşya ya da turkuaz ile turuncu gibi renkler bir araya getirilmekte ve oldukça güzel bir görüntü sağlamaktadır. Ya da turuncu gibi hareketli bir mobilyaya aksesuar olarak gri ve bej rengi gibi dekoratif ürünler tercih edilebilmektedir.

Gri ve Krem Rengi Dekorasyonlarda Kullanılabilecek Diğer Renkler

Gri ve Krem rengi dekorasyonlar oldukça sade ve şık bir görüntü çizmek ile beraber bu iki rengi farklı renkler ile de kombinlemek mümkündür. Örneğin gri ve krem rengi mobilyaların olduğu bir salon dekorasyonunda turuncu ve turkuaz renklerdeki dekoratif aksesuarlar oldukça şık durmaktadır.

Gri Krem Salon Dekorasyon Önerisi 2020

Salon dekorasyonlarında genellikle klasik tarzın zengin ve ihtişamlı yapısı kullanılsa da canlı renkler ile de bu asil görüntü kazanılabilmektedir. Grinin bir tonu olan antrasit ve krem rengi koltuk takımlarının olduğu bir salon takımında siyah renge yer vermek mümkün iken kırmızı gibi dikkat çekici bir renk ile de dekorasyonu tamamlamak mümkündür. Örneğin gri ve krem rengin hakim olduğu salon dekorasyonunda kırmızı aksesuarlara yer verilebileceği gibi duvar dekorasyonunda da kırmızı kullanılabilmektedir.

Rustik dekorasyonlarda da gri ve kremin ahşap ile uyumu bir araya getirilmektedir. Rustik tarz eski ve kırsal hayatın doğa ile bütünleşerek ev dekorasyonuna yansıyan hali olarak özetlenebilir. Rustik tarzda sıklıkla kullanılan ahşap ürünlerin döşemesinde ise gri ve krem rengi kullanılabilmektedir.

Gri Krem Salon Dekorasyon Önerisi

Modern dekorasyonda da çok sık kullanılan gri ve krem renkler genellikle hareketli ve canlı renkler ile kombinlenmektedir. Örneğin mor ve bej rengin olduğu bir salon takımında gri renkteki halı ve perdelere yer verilerek modern çizgide oldukça şık bir görüntü elde edilebilmektedir. Daha hareketli bir dekorasyon isteyenler için ise gri ve bej rengine eklenebilecek farklı ve canlı bir çok renk alternatifi bulunmaktadır. Bu sayede salon dekorasyonu bilinen ağır bir havanın aksine daha heyecanlı ve canlı bir tarza sahip olabilmektedir.