Gri Renk Dekorasyon

Dekorasyon günümüzde kendini ifade etme biçimi olarak görülmekte ve dolayısıyla çok fazla önemsenmektedir. Günden güne değişen dekorasyon algısı ile beraber farklı tarzlar ortaya çıkmakta ve dekoratif ürünler gün geçtikçe kendini yenilemektedir. Bunun ile beraber herkes kendi tarzını kendisi ifade etmek için birbirinden farklı ürünleri evlerine ya da iş yerlerine taşımakta ve bulundukları ortamda çarpıcı, dikkat çekici ve gösterişli bir hava yakalamayı amaç edinmektedir.

Dekorasyon tutkusu için farklı renkler bir araya getirilmekte, renklerin birbiri ile uyumu dekorasyonda kullanılmaktadır. Eski zamanlarda çok fazla tercih edilmeyen gri renk de bu dekorasyon tutkusu ile kendini göstermeye başlamıştır. Özellikle birbirinden farklı renk kombinasyonlarında bir geçiş olarak kullanılan gri renk modern dekorasyonda gri renge sıklıkla yer verilmektedir. Öyle ki dekorasyonun tamamını gri renk temalı olarak yapıp grinin bir çok farklı tonu ile dekorasyonunu tamamlayanlar da bir hayli fazladır. Sadece modern dekorasyonda değil, gri renk kendini klasik dekorasyonda, İskandinav tarzı dekorasyonda, rustik tarzdaki dekorasyonda olduğu gibi pek çok farklı tarzdaki dekorasyonlarda da oldukça şık durmakta ve kullanılmaktadır.

Gri renk tek başına ve yoğun olarak kullanıldığında sıkıcı ve bunaltıcı bir renk olabilmektedir. Ancak farklı ve canlı tondaki renkler ile bir araya geldiğinde ise çok şık ve zarif bir görüntü sağlamaktadır. Gri renk diğer tüm renk alternatifleri ile mükemmel bir uyum yakalamaktadır. Öyle ki bir araya geldiğinde uyumlu olamayacak renkleri bile gri renk sayesinde bir araya getirmek mümkündür. Gri rengin ciddi ve uzlaştırmacı bir yanı olduğu için evlerde de yer verilen gri renge ofis ve iş yeri ortamında da oldukça sık yer verilmektedir. Ayrıca ciddiyetin sağlanması gereken ortamların gri renk temalı dekorasyon ile dekore edildiğini görmek mümkündür. Dikkat dağıtmayan ve konsantrasyonu bozmayan gri renk çalışma odalarının dekorasyonlarında da kullanılmaktadır. Bunun yanında gri renk tek başına kullanıldığında sıkıcı bir ortam oluşturabilmektedir. Bu nedenle heyecanlı ve canlı renkler ile beraber kullanımı daha doğru bir dekorasyon algısı yaratacaktır.

Yeni Gri Renk Dekorasyon Çeşitleri

Gri rengin hakim olduğu dekorasyonlarda mobilyalarda, aksesuarlarda, iç cephe duvar boyasında olduğu gibi pek çok üründe gri rengi görmek mümkündür. Ayrıca grinin bir tonu olan antrasit renk de oldukça sık kullanılmaktadır. Özellikle modern dekorasyonda farklı renkleri bir araya getirmesi bakımından gri renk pek çok alternatif sağlamaktadır. Gri rengin tonları olan metal rengi ve gümüş rengi de klasik dekorasyonda kullanılmak ile beraber pek çok tarzda da kullanılarak kullanıldığı ortama zengin ve ağır bir görüntü vermektedir. Ayrıca oldukça şık duran bu renkler aksesuarlarda da bir hayli fazla kullanılmaktadır.

Gri renk dekorasyon salondan oturma odasına, yatak odasından çalışma odasına, bebek odasından çocuk odasına ya da mutfaktan koridora, tuvalet ve lavabo dekorasyonundan banyo dekorasyonuna kadar evin her bölümünde kullanılabilmektedir. Sadece ev değil iş yeri, ofis, apartman gibi aklınıza gelebilecek her yerde dekoratif bir renk olarak gri renge yer verilmektedir. Bunun ile beraber gri renk yanında kullanılacak canlı renk kombinasyonlarını da nötrlemektedir. Bu sayede göz yormayan, canlı ve heyecan verici bir dekorasyon yaratılmış olacaktır.

Gri rengin çok fazla tonu vardır. Ve hepsini de dekorasyonlarda kullanmak mümkündür. Siyah ve beyazın karıştırılması ile oluşan gri rengin renk yoğunluğu da bu iki rengin karıştırılma oranlarına göre değişmek ile beraber bu sayede istenilen gri renk tonunu kolaylık ile bulmak da mümkündür.

Gri Krem Salon Dekorasyonu

Gri ve krem rengin bir arada kullanımı ile oldukça asil ve şık bir görüntü elde edilebileceği gibi farklı ve canlı renkler ile de modern bir görüntü elde edilebilmektedir. Genellikle İskandinav tarzı gibi sade ve şık bir dekorasyonun parçası olan krem renk gri ile bir araya geldiğinde de farklı bir tarz yakalayabilmektedir. Grinin her tonu ile uyumlu olan krem rengin yanında bir çok renk de eklenip dekorasyon tamamlanmaktadır. Farklı renkleri bir araya getirebilen krem ve gri renk hareketli ve canlı bir dekorasyon isteyenler için de ideal renkler arasındadır. Örneğin krem rengi bir koltuk takımına turkuaz, turuncu, yeşil gibi kırlentler eklenebilirken gri renkteki dekoratif aksesuarlar ile de modern bir dekorasyon tamamlanabilmektedir.

Gri Renk Dekorasyon Çeşitleri Yeni

Gri Salon Takımı Dekorasyonu

Evin her alanında rahatlıkla ve istenilen her renk ile kullanılabilecek gri renk salon dekorasyonunda da oldukça sık kullanılmaktadır. Genellikle klasik tarzın hakim olduğu salonlarda açık gri ve kaliteli bir kumaşın olduğu koltuk takımları ile salonlarda oldukça ağır, şık ve zarif bir görüntü yakalanmaktadır. Yine gri renk tek başına kullanılabileceği gibi farklı renkteki koltuk aksesuarları ile de koltuk takımını canlandırabilmektedir. Örneğin mor ya da kırmızı kırlentler ile salon koltuk takımını hareketlendirmek mümkündür. Ancak sadelikten yana olanların da tercih ettiği gri renk tek başına da dekorasyonlarda şık bir görüntü sağlamaktadır.

Mor Gri Salon Dekorasyonu

Salon dekorasyonları genellikle klasik tarzda olmak ile beraber son zamanlarda dekorasyon ilgisinin artması ile beraber farklı tarzlarla da dekore edilebilmektedir. Bu tarzlara uyumlu ve renk geçişleri konusunda da yardımcı olabilecek bir renk olan gri renk eski zamanlarda çok sık kullanılmamaktaydı. Ancak farklı tarzların denemeye başlanması ve renklerin de daha canlı hale gelerek dekorasyonlarda kendini göstermeye başlaması ile beraber gri renk de özellikle modern dekorasyonda çok fazla kullanılmaya başlanmıştır. Bunun nedenlerinden biri de gri rengin bir çok renk ile bir araya geldiğinde gösterdiği uyum olmuştur. Örneğin gri renk bir koltuk takımı ile mor renkteki aksesuarları ister klasik ister modern tarzda bir araya getirip salon dekorasyonunda oldukça şık bir görüntü sağlayabilirsiniz. Ayrıca grinin göz yormayan sade ve sakinleştirici etkisi ile beraber mor rengin dikkat çekici ve enerji verici etkisi bir araya geldiğinde hem görsel hem de psikolojik olarak mükemmel bir uyum yakalayabildiği görülmektedir.

Gri Renk Dekorasyon Çeşitleri 2020

Gri Koltuğa Ne Renk Berjer

Gri koltuk dekorasyonunda berjer seçimi yapmak oldukça kolaydır. Gri rengin her renk ile mükemmel bir uyum yakalıyor olması dekorasyonda da kolaylık sağlamaktadır. Ancak bu konuda dikkat edilmesi gereken nokta berjer ve koltuk takımında kullanılan döşeme kumaşının kalitesi ve parlaklığıdır. Ayrıca model olarak da aynı tarzı yansıtmaları gerekmektedir. Bunların sağlanması durumunda ise klasik tarzdaki gri koltuk için daha ağır ve asil renklerde berjerler seçilmeli, modern dekorasyonda da daha canlı renkteki berjerlere yer verilmelidir.

Gri Renk Dekorasyon Çeşitleri 2020

Gri Koltuğa Ne Renk Perde

Genellikle oturma odaları ve salonların dekorasyonları farklı çizgilerde olmakla beraber salonlarda klasik tarza yer verilirken oturma odalarında modern tarza yer verilmektedir. Bu bakımdan her iki tarza da uyum sağlayabilen gri renk döşeme kumaşı, kalitesi ve renk tonu ile farklılık göstermektedir. Gri koltuk dekorasyonunda perde seçimi yaparken de gri rengin parlaklığı ve tonuna dikkat edilerek aynı tarza hitap edilen perdeler seçilmelidir. Örneğin modern tarzdaki gri koltuk için perde seçimi yaparken fon perdenin keten kumaşı tercih edilebileceği gibi renk olarak da yine gri ya da gün ışığını iyi alabilen farklı renk alternatifleri de seçilebilmektedir.