Gri Yatak Odası İle Mükemmeli Yakalayın

Gri yatak odası dekorasyonu hakkında bilgiler verilerek, ayrıntılı bir şekilde gri ile uyumlu renkler konusuna değinilmiştir.Ayrıca gri yatak odası dekorasyonu mükemmelleştiren detaylara yer verilmiştir. 

Gri yatak odası dekorasyonları zengin ve asil duruşu ile en çok tercih edilen yatak odası dekorasyonları arasında yer almaktadır. Gri renk dekorasyonlar son birkaç sezondur oldukça revaçta. Ev dekorasyonu yapılırken hemen hemen her alanda gri renk kullanılmaktadır. Buna yatak odası da dahil. Bugün gri ren dekorasyon tutkunları için gri yatak odası dekorasyonları hakkında başka yerde bulamayacağınız tüyolar paylaşmak istiyoruz. İşte detaylar…

Gri Yatak Odası Dekorasyonları Detayları…

Gri rengi yatak odasında kullanacaksanız yapmanız gereken birkaç detay var.

Nedir bu detaylar? Dediğinizi duyar gibiyimJ

Gri rengi yatak odasının hangi alanlarında kullanacağınız belirlemeli ve bu dizaynda bu yolu izlemelisiniz.

Gri rengi yatak odasının genelinde mi, yoksa odak noktasında mı kullanmak istiyorsunuz. Buna karar verdikten sonra gri ile kullanacağınız aksesuar ve tekstil ürünlerinin rengini belirlemelisiniz. Odak noktasını doğru yerde yapmalısınız. Doğru yerde, doğru tonlarla yapılan vurgular yatak odası dekorasyonunuzu mükemmel kılacak en büyük etkendir.

Örneğin, gri rengi duvarlarda kullanacaksanız diğer kombin renklerini belirlemelisiniz. Gri ile Uyumlu Renklerden olan hardal, lacivert, altın, kahverengi, gümüş, beyaz, siyah, somon ve sarı gibi renklerden hangisinin sizin stilinizle uyum sağladığını belirleyerek bu yönde dizaynlar yapmalısınız.

Yatak odası dekorasyonunu gri hakimiyetinde yapmak istiyorsanız siyah, lacivert, turuncu ve kırmızı gibi canlı renklerden oluşan dekorasyon ögeleri ile vurgu yapmalısınız. Kırmızı bir avize, turuncu kırlentler, vazo veya ayna çerçevesi kullanabilirsiniz.

Yatak odası tekstil malzemeleri kullanırken dokulu tekstil ürünleri kullanmaya dikkat etmelisiniz. Gri yatak odası dekorasyonlarında en heyecan verici tekstil malzemeleri kadife ve satendir. Bu kumaşlardan yatak örtüsü, perde veya kırlent seçimi yaparak yatak odasına derinlik kazandırabilirsiniz.

Gri Yatak Odasına Hangi Renk Boya Gider?

Yatak odası duvarlarında da gri renk kullanabilirsiniz. Burada dikkat edeceğiniz nokta dekorasyon renginizle aynı tonda olmamasıdır. Mesela, koyu gri yatak odası mobilya ve ev tekstil ürün kullandıysanız açık gri duvar boyası kullanmalısınız. Veya tam tersi bir seçim yapmalısınız. Aynı tonlar kullanıldığı zaman yatak odası boğucu bir atmosfere bürünecektir.

Yatak odasında tablo istiyorsanız yatak odası duvar rengi gri olmalıdır. Gri renk duvar aksesuarlarını sanat eseri güzelliğinde sergilemenizi sağlar. Duvarda çerçeve ve pano kullanacaksanız serin gri, arsenik, ve donuk gri tonlarından biri duvar renginiz olmalıdır.

Gri yatak odası dekorasyonları için duvar rengi olarak gri dışında bej, fuşya, yeşil, beyaz ve krem kullanabilirsiniz.

Yatak odası insanın en huzurlu olması gereken alanlardandır. Bu nedenle renklerde çok dikkatli olmalısınız. Renk kartelasını dikkatlice inceledikten sonra seçim yapmalısınız. Yatak odasını çok koyu renklerle dekore etmek kasvetli bir görünüm sunar. Renklerin dinlendirici etkisinden yararlanmak için açık ve koyu ton uyumunu yakalamalı, ardından canlı odak noktaları ile enerji katmalısınız.

Gri renk yatak odası takımı modelleri mutlaka parlak renklerle kombin edilmelidir. Gri yatak odası takımı ile siyah, pembe, kırmızı, lacivert, kahverengi ve mavinin parlak tonlarını kullanarak yatak odasına pozitif enerji akımı verebilirsiniz.

Bu renkleri nasıl kullanacağım diye endişelenmeyin! Gözlerinizi kapatarak hayal edin, hayalleriniz sizi en iyi yansıtacak gri renk kombinini mutlaka bulacaktır.

Tavan Ve Duvar Aynı Renk Olur Mu?

Bu sorunun cevabı tabi ki hayırdır. Hayranlık uyandıracak gri yatak odası takımları için tavan ve duvar rengi uyumu da şarttır. Sıradanlığın dışında hoş bir ambiyans yakalamak için tavan ve duvarlarda aynı renk kullanmayın. Tavan ve duvarda grinin iki tonunu kullanarak olağanüstü bir stil yakalamış olursunuz. Açık ve koyu renk gri kullanımı tavan ve duvarlarda sade ve şık bir kontrast sunar.