Güneşlik Nasıl Yıkanır?

Ev dekorasyonunun vazgeçilmez parçası olan perdelerin temizliği de önemli bir ayrıntıdır. Güneşlik nasıl yıkanır sorusunun cevabı model, kumaş ve kullanılan aksesuarlara göre değişiklik gösterir. Halı, koltuklar ve aydınlatma ürünleriyle uyumlu bir şekilde seçilmesi gereken güneşliklerin, günün farklı saatlerindeki ihtiyaçları karşılaması gerekir.

Güneşlik Nasıl Yıkanırzebra perde nasıl yıkanır

Kumaş Güneşlikler Nasıl Temizlenir?

Kumaş perde ve güneşlikler çamaşır makinesinde yıkamaya elverişlidir. Kumaş türüne uygun programda tertemiz olan güneşlikler, ihtiyaca uygun olarak sezon değişikliklerinde temizlenerek yerine asılmalıdır.

güneşlik nasıl yıkanmalı

* Narin yıkama programında ve

* 30 derecelik ısıda yıkanacak olan güneşlikler camlar temizlendikten sonra yerine asılarak kurutulabilir.

Elde yıkanacak olan kumaş güneşlikler için küvet en uygun alandır. Ilık suda ve çamaşır makinesine koyulan ölçüden daha fazla deterjan eşliğinde istenen kalitede temizleme işlemi yapılabilir. Narin hareketler eşliğinde yapılacak yıkama ve durulamanın ardından güneşlikler asılarak kurutulmalıdır.stor perde nasıl yıkanır

Stor Güneşlikler Nasıl Temizlenir?

Güneşlik nasıl yıkanır; Ev ya da iş yerlerinde güneşlik olarak stor tercih edilmişse temizlik konusunda da gereken hassasiyetin gösterilmesi gerekir. Stor perde ve güneşlikler ayda 1 kere ılık nemli bezle silinerek temizlenebilir.

[haber id=”11946″]güneşlik nasıl yıkanmlı

Silme işleminden önce elektrik süpürgesinin ucuna özel olarak hazırlanmış perde aparatı takılarak tozların alınması sağlanmalıdır. Yerinden çıkarılarak temizlenecek olan stor ürünler, geniş ve düz bir alana yayılarak silinebilir. Apre kumaştan hazırlanan stor güneşliklerde en önemli nokta kumaşın katlanmamasıdır. Suya dayanıklı bir zemine yayılan perdenin her iki tarafı dagüneşlik nasıl yıkanı

* Ilık su,

* Fırça ve

* Deterjan yardımıyla silinir.

 Bu esnada kesinlikle çamaşır suyu kullanılmamalıdır. Durulama işleminin ardından yeterli süzülme yaşanınca stor yerine asılarak açık bir şekilde kurumaya bırakılır.

Jaluzi Güneşlik Kullanımı ve Temizliğigüneşlik nasıl yıkanmlı

Yatay parçalardan oluşan jaluzilerin temizliği kesinlikle elde yapılmalıdır. Detaylı bir temizlik için her bir parça yerinden çıkarılarak silinebilir. Ancak bu son derece zor ve zahmetli bir iştir. Jaluzi üzerinde biriken tozun her cam temizliğinde düzenli olarak alınması kalıcı bir temizlik sağlar. Bunun için mikrofiber bezler son derece yeterlidir. Piyasada sadece jaluzi temizliği için özel olarak tasarlanmış mandal şekilli fırçalar ile de bu işlem kolay ve başarılı şekilde gerçekleştirilebilir.güneşlik nasıl yıkanır

Zebra Güneşlikler ve Perdeler

Zebra güneşliklerin üretiminde kullanılan malzeme toz emmez. Özel ipliğe ve hareketli bir mekanizmaya sahip olan bu ürünlerde temizlik için yıkama gerekmez. Elektrikli süpürgenin perde temizleme aparatı bu iş için uygundur. En fazla 3 haftada bir temizlik esnasında perde açık pozisyona getirilerek süpürülebilir.güneşlik nasıl yıkanmalıdır

Özellikle bebek temizliğinde kullanılan alkolsüz ıslak mendiller ile de kapsamlı bir temizlik yapılabilir. Her bir parça için yeni mendil kullanılarak tozların birbirine karışması ve bir yerden bir yere taşınma riski engellenebilir. Uzun süreli kullanımda düzenli temizlik yapılmamışsa o zaman konusunda deneyimli ve teknik donanıma sahip kadrolardan yardım alınabilir.

[haber id=”11949″]

Güneşlik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?zebra perde nasıl yıkanır,

Yeni perde yaptırırken dekoratif bir seçim kadar önemli olan ölçü işini de bir profesyonel bırakmak gerekir. Her pencereye özel olarak alınması gereken ölçüler kullanım alanının konforu açısından önemli bir ayrıntıdır. Özellikle küçük odalarda güneşlik kullanma ihtiyacı doğduğunda perdenin tavana asılması odanın daha geniş görünmesini sağlar. Güneşlik boyu en az perde boyu kadar önemli bir konudur.perde nasıl yıkanmalı

Perdelerin daha dolgun durmasını sağlayan güneşliklerin, odanın aydınlanma ihtiyacı göz önüne alınarak seçilmesi özellikle yatak odaları için son derece önemlidir. Bu aşamada sert kumaşların yıkanmadan ütülemeye, kullanımdan konfora kadar hafif kumaşlara göre daha zor olduğu unutulmamalıdır. Çeşitli aksesuarlarla zengin hale getirilen perde ve güneşlikler evlerin daha zengin görünmesinde büyük pay sahibidir.

Güneşlik Perde Nasıl Beyazlatılır?

Güneşlik perdelerde zaman içerisinde rengin atmaya başlaması nedeniyle, sigara dumanı veya yemek buharından ötürü deformasyon oluşması son derece normal görülmektedir. Direkt olarak güneşlik perdelerdeki renk değişiminin durdurulması, ilk günkü haline geri döndürülmesi de mümkün oluyor. Beyaz bir perdenin tamamen parlak ve dikkat çekici hale gelebilmesi için, soda kullanımı en çok tercih edilen yöntemlerin başında yer almaktadır. Sodayla yıkanan perdelerde en hızlı şekilde beyazlama sürecinin işlemesi sağlanıyor.

Güneşlik Perde Nasıl Beyazlatılır?

Güneşliklerin beyazlatılması için, bu perdelerin direkt olarak kuru temizlemeciye verilmesini gerektiren bir durum söz konusu değildir. Genel olarak çamaşır suyunun zarar verebileceği düşünülüyor olsa dahi, farklı kimyasallarla karıştırılmadığı taktirde, çok büyük bir deformasyon oluşmayacaktır.

[galeri]