Hayvan Temalı Sıra Dışı Ev Dekorasyonları

Her hayvanın kendine has bir tarzı, duruşu ve asaleti var, ve bu hayvanların kişiler üzerinde uyandırdığı bir takım hisler açığa çıkar çoğu zaman. Sadece hayvanın sahip olduğu deri rengi yada desenleri değil, yaşamı, bakışları ve hareketleri farklı hisler uyandırır çoğu zaman, bu bir kedi yada kaplan olabilir, her insanın görmekten haz duyduğu favori bir hayvanı vardır. Bugün yazımızda yaşam alanlarında görmeye pek alışık olmadığımız hayvan temalı sıra dışı ev dekorasyonları seçtik sizler için.

Sıra Dışı Dekorasyon Fikirleri

Sıra Dışı Dekorasyon Fikirleri
Sıra Dışı Dekorasyon Fikirleri

Çoğunlukla ev tekstil ürünlerinde sıklıkla hayvan temaları tercih edilir, dekoratif yastıklar, halılar, nevresimler yada mobilya kaplamalarında karşımıza çıkar, moda dünyasında tasarımcıların sıkça yer verdiği ve dönem dönem trend olan leopar desenleri gibi. Ev dekorasyonu söz konusu olunca hayvan temalı bir ortam yaratmak için kullanılabilecek ve hazır olarak satışa sunulmuş bir çok dekoratif ürün bulunuyor. En basit şekli duvar dekorasyonu için tercih edilen hayvan temalı dekoratif tablolar, hayvan figürlü saatler, geyik başları gibi, aynı zamanda ev aksesuarları arasında son dönemde yine yoğun ilgi gören baykuş bibloları ve diğer hayvan bibloları ile rahatça hayvan temalı bir dekorasyona imza atılabiliyor.

Retro Sevenler İçin Dekorasyon İpuçları

Dekoratif kuş bibloları, küçük at heykelleri, zebra desenli tekstil ürünleri gibi popüler bir çok dekorasyonu ile evin tüm yaşam alanlarında favori hayvanların yarattığı doğal ortamı hissedebilmek mümkün olabilir. Bu anlamda dekorasyon tarzının çok fazla bir önemi kalmıyor, ister modern ister klasik evlerde hayvan temaları farklı şekilde uygulanabilir.

Bizce hayvan temalarının yakıştığı dekorasyon stilleri arasında kesinlikle rustik stiller geliyor, sebebi ise rustik tarzı dekore edilen ortamlarda daha doğal materyaller tercih edildiğinden hayvan temaları ile bire bir uyum içinde bir görünüm ortaya çıkıyor. Ahşabın, doğal taşların ve demirlerin ön plana çıktığı bir dekorasyona hayvan temaları rahatça uyum sağlayabiliyor. Ayrıca bu tarzda bir dekorasyona sahip olmak sanıldığı kadar zor da değil. Bazen bir tablo, bazen baskılı 3d duvar kağıdı modelleri ile hayvan temalı sıra dışı dekorasyon fikirleri üretebilirsiniz. Rustik veya retro tarzda bir ev dekorasyonuna sahipseniz, yağlı boya hayvan temalı tablolar tercih edebilir veya hayvan bibloları tercih edebilirsiniz.

Modern evlerde bu temayı oluşturmak biraz daha fazla seçici olmayı gerektirebilir ancak yine yeteri kadar dekoratif ürün rahatça bulunabilir. Ancak uygun duvar kağıdı veya doğrudan hayvan postu desenli tablolar güzel bir görüntü sağlayacaktır. Ayrıca doğrudan hayvanları simgeleyen renkler veya hayvan motifleri yerine örneğin kuş cinslerine göre tüylerini ayrı kanvas tablolara baskı yaptırarak harika ve sıra dışı bir duvar dekorasyonu elde edebilirsiniz. Yatak odalarında yatak başı kısımda büyük bir hayvan temalı tablo yada makyaj masasında leopar yada zebra desenli bir puf, diğer bir seçenek ise kombin yapmak, halı, yastıklar ve çeşitli dekoratif aksesuarlar ile ortaya hayvan temalı dekorasyon çıkarmak mümkün.

Galerimizde sizler için seçtiğimiz Ev Dekorasyonları daha sıra dışı diyebiliriz, hayvan temalarının odak noktası haline getirilmiş dekorasyonlar..

[galeri]