Hiçbir Yerde Görmediğiniz 2020 Bebek Beşiği Modelleri

Bebek odası ve bebek beşiği modelleri annelerin en çok zorlandığı ve araştırdığı konudur. 2020 bebek beşiği modelleri annelerin bütün şüphelerini giderecek kalitede, konforda ve güvenilirliktedir. Bugün sizlere bebek beşiği modellerinde nelere dikkat edilmelidir? Hangi malzemelerdeki ürünler kullanılmalıdır? Bebek sağlığı için nelere dikkat edilmelidir? İleriye dönük beşik modeli tercih edilmeli midir? Gibi her bebek bekleyen annenin kendisine sorduğu ve araştırdığı konulardan bahsedeceğiz.

2020 Bebek Beşiği Modelleri Deyince Akla Gelenler

Caploonba Tedy Modeli

İlk defa anne olacakların hayatı bebeğinin gelmesi ile tamamen değişmektedir. Anne baba kendisinden önce tatlı mı tatlı can parçasını düşünecektir. Bunun için ona belki kendisinin bile görmediği konforda ve şıklıkta bir oda dizayn etmek istemektedir.

Bebek odası dekorasyonunda ilk düşünülen ve en çok araştırılan bebeğin yatağıdır. Aileler ahşap mı? Plastik mi? Sallanmalı mı? Sallanmamalı mı? Pratik kullanım için oyun parkı şeklinde mi olmalı? Bunlardan hangisi daha sağlıklı gibi soruların cevabını arar.

Bu sorular ilk defa anne olacaklar için cevabının oldukça zor olduğu sorulardır. Hani haksızda sayılmazlar, minik bebeklerini rahat ettirerek mutluluklarına mutluluk katacaklardır.

Bebek beşiği Nasıl Olmalıdır?

Caploonba Beşik Modeli

Bebek beşiğinin ahşap, plastik olması çok da önemli değildir, beşik bebek döndükçe ona zarar vermemesi için hemen hemen her tarafı tekstil ürünleri ile kaplanmaktadır. Burada dikkat edeceğinin tek ve en önemli nokta sağlam olmasıdır. Ayrıca sallanan bir beşik alacaksanız çok hızlı sallanmamasına, sallanma mekanizmasının sağlam olmasına, hatta sabit olan ve istenildiğinde sallanan olmasına dikkat edilmelidir. Hızlı sallanan beşiklerde gelen misafirlerin çocukları beşiği yanlışlıkla devirebilir. Bu nedenle bu özelliğine dikkat edilmelidir.

Bebek beşiğinde bebek eşyalarını depolayacak bölmeler olmasına dikkat edilmelidir. Bebek doğduktan sonra o kadar çok eşyası olacak ki sizde keşke biraz daha fazla bölmesi olanları tercih etseydim diyeceksiniz:) çekmecesi bol beşikler hem eşyalarını, hem oyuncaklarını toplayacaktır, ayrıca bebek doğduktan sonra bu eşyaların elinizin altında olması işlerinizi fazlasıyla kolaylaştıracaktır.2019 un en yeni bebek beşiği modelleri

Bebek hep minik kalmayacağı için taşıyacağı maksimum yük öğrenilmelidir. Alacağınız beşikte bebeğiniz 5+6-7 yaşına kadar yatabilmelidir. (bu yaştan sonra isterseniz genç odasın geçiş yapabilirsiniz) bu nedenle taşıyacağı ağırlık o düzeyde olmalıdır. Ayrıca dönüşebilen bir yatak tercih etmeniz ekstra bir masraf yapmanızı gerektirmeyecektir.

Bebeğin ilerleyen aylarda hareket kabiliyeti artacağı için ilk etapta yatağı yukarıda olan, ilerleyen aylarda aşağı çekilen beşik seçilmelidir. Bu özelliklere sahip olan beşik özellikle sezaryenle doğum yapmak zorunda kalan annelerin fazla eğilmesini önlediği için çok işine yarayacaktır.

Bebek Beşiği Konforu Da Önemli

Bebek beşiği ayakları yüksek olmamalı, kısa topuz ayak veya kendinden ayaklı, kolay taşınabilir özelliği olması, hatta kilitlenebilir tekerlek özelliği olması sürekli dizayn değişlkliği yapan annelerin doğum sonrası oldukça çok işine yarayacaktır.

Kaliteli ve sağlam malzemelerden üretilmesi ise en büyük detaydır. Malum bebek sürekli uyumayacak, büyüyüp geliştikçe hareketleri hızlanacak ve çokça hoplayıp zıplayacaktır.

Beşik boyasında kimyasal içeriğin olmamasına da dikkat etmeyi unutmayın. Neden mi? Çünkü bebekler ilk aylarda herşeyi ağızları ve dilleri ile dokunarak ve hissederek öğrenirler.

Bebek beşiği rengi hassas olan bebek gözüne zarar vermemesi açısından pastel renk tonlarından seçilmelidir. Bu bebeğinizin gözünü yormadığı gibi kaliteli ve huzurlu uyku geçirmesini sağlayacaktır. 2019 bebek beşiği modelleri

Günümüzde ilk aylarda anne yatağı ile aynı boyuta gelerek anne yatağına yapışan ve ilk sıkıntılı aylar geçtikten sonra, parçaları tamamlanarak normal beşik olan işlevsel beşik modelleri bulunmktadır. Bu beşik modellerinden tercih etmeniz hem bebeğinizin hem sizin ilk aylarınızı daha konforlu geçirmenizi sağlayacaktır.

Ahşap malzemelerden yapılan beşik almak her zaman daha iyidir. Ancak yer sorununuz varsa oyun parkı tarzındaki bebek beşiklerinden almanız sizin için hem ekonomik hem de pratik olacaktır.

Bebek Yatağı Nasıl Olmalıdır?

Caploonba Kademeli Beşik

Bebek yatağında ilk dikkat edilmesi gereken çok yumuşak ve sert olmayan, terletmeyen, yaz ve kış için kullanılabilen (bunun için iki yönlü yataklar bulunmaktadır)sağlam ve kaliteli kumaştan üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü bebekler özellikle ilk ayları sürekli uyuyarak geçireceklerdir. Bunun bebek yatağı artı konfor demek olmalıdır.

2020 bebek beşiği modelleri yukarıda sağdığımız bütün kriterleri bünyesinde taşımaktadır. Size bebeğinizin cinsiyetine ve odanın dekorasyon tarzına uyumlu yatak modelini seçmek kalmaktadır. Dilerseniz bebeğiniz için cibindirikli, renkli ponponlu ve neşeli beşikler seçebilirsiniz. Özellikle ilk 0-3 ayda kullanacağı yatak özel ve ortopedik olmalıdır. Malum bu aylarda bebekler günün hemen hemen 20 saatini uykuda geçirirler.

Bebek yatağı süngeri yoğun dokulu olmalıdır. Bu özellik yatağın kıvrılmasını ve içe çökmesini önlediği için uyku sırasında bebeğe konfor sağlayacaktır. Bebeklerin 0-3 ayda ani bebek ölümü sendromu olan “sids” riski vardır. Bunun önüne geçmek için en önemli detay ise bebek yatağının içine gömülecek derecede yumuşak olmamasıdır.

[haber id=”9042″]

Aşağıda alışveriş öncesi sizlere fikir vermesi açısından 2020 bebek beşiği modelleri arasından seçilen ve en çok tercih edilen modellerin bulunduğu resim galerisini derleyerek istifadenize sunduk.

En Kullanışlı Bebek Beşik Modelleri

Bebek beşiklerinde özellikle yatak odasına koyulduğunda, yataktan da rahatlıkla sallanmasını sağlayacak şekilde tasarlanmış olması gerekmektedir. Bunun için yatay veya dikey olarak sallanabilecek yapıya sahip, alt veya yan kısımlarında en az 2 adet çekmecenin yer aldığı modeller ilgi görüyor.

En Kullanışlı Bebek Beşik Modelleri

Bebeğin iç çamaşırlarının ve kıyafetlerinin koyulması için daha fazla çekmeceye sahip olan tasarımlar da tercih edilebilir. Dolapsız bir şekilde satışa sunulan modellerde direkt olarak çekmece detaylarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Beşiğin sallanmasının kolaylığı önem teşkil ediyor. Bebek beşiğinin üreticisi hangi marka olursa olsun, güvenli olup olmadığının anlaşılması için yan bölgelerinin kontrolünün yapılması ve buna uygun sipariş verilmesi mümkün olacaktır.

[galeri]