Ikea Antre Dekorasyonu

Ikea bir evin ihtiyacı olan nerede ise tüm ev eşyalarını üretmek ile beraber aynı zamanda birbirinden farklı dekoratif tarzda aksesuar da üreterek her tarza ve kesime hitap edebilmektedir. Ev içerisinde mutfaktan salona, oturma odasından koridora, yatak odasından mutfağa, çocuk odasından bebek odasına, banyodan tuvalete ya da çalışma odasına varıncaya dek nerede ise tüm ev mobilyalarını ve aksesuarlarını Ikea’da bulmanız mümkün.

Ayrıca Ikea sadece ev eşyası ve aksesuarı üretmek ile kalmayıp ofis ve iş yerleri için de mobilya ve aksesuar üretmektedir. Bunun yanında ise balkon, teras ya da bahçe gibi dış mekan dekorasyonlarında da ihtiyacınız olan tüm eşyalara Ikea’da sahip olabilirsiniz.

İkea Antre Dekor Örnek Yeni

Ikea antre ve koridorlar için de birbirinden işlevse fonksiyonlu, farklı model, çeşit ve renklerde ürün tasarlamaktadır. Ayakkabılık, halı, aydınlatma, askılık ve portmanto çeşitlerine geniş bir ürün yelpazesi ile Ikea’da bulabilirsiniz.

Ikea Antre Dekorasyon Modelleri

Ikea hem geniş hem de dar antreler için ve kapı girişleri için oldukça şık tasarıma sahip portmanto modelleri üretmektedir.

Ikea’nın ürettiği portmanto modellerinden biri de Mackapar portmanto beyaz renkte bir iskelet tipi portmanto modelidir. Üst tarafı askılık, alt tarafı ise ayakkabılıktır. Ayrıca orta kısmında da kancalar bulunmaktadır. Genişliği 78 cm, derinliği 32 cm, yüksekliği ise 193 cm olan portmanto modeli duvara sabitlenerek kullanılmaktadır.

2020 İkea Antre Dekor Örnek

Ikea’nın ürettiği Mackapar portmanto modelinde askıları ve kancaları kullanmak isteyip istemediğinize bağlı olarak, giysi rayını dolabın ön veya arka bölümüne yerleştirebilirsiniz. Ayrıca bu kancalar astığınız eşyaya uyum sağlayacak şekilde hareket ettirilmektedir. Ürün içerisinde altı kanca bulunmaktadır. Duvara sabitlenerek kullanılan bu iskelet tipi portmanto modelinde kullanacağınız duvar tipi farklı ise ek parçaları kendiniz temin etmek zorundasınız.

İkea Antre Dekor Örnek 2020

Bağlantı parçalarını kullanırken evin duvar yapısına uygun bağlantı parçaları kullandığınızdan emin olmanız ürünün kullanım ömrünü ve kolaylığını arttıracaktır. Mackapar portmantoda kullanılan malzeme türü ise çelik, epoksi/ polyester tozu kaplamadır.

Ikea’nın ürettiği bir diğer portmanto modeli de, Elvarlı portmanto modeli beyaz renkte yine iskelet tipi portmanto modelidir. İki boru şeklinde tek bölmeli olarak üretilen bu portmanto modeli küçük ve dar evler için ideal bir modeldir. Üst kısmında tek raf bulunan rafın altında ise askılık bölmesi bulunan bu portmanto modelinde ayakkabılık alt taraftadır. Ayakkabı rafındaki geniş oyuk kısım ayakkabıların kirini ve tozunu toplamaktadır.

İkea Antre Dekor Örnek

Bu portmanto modelinin genişliği 51.6 cm, derinliği 36 cm, minimum yüksekliği 222 cm, maksimum yüksekliği ise 350 cm’dir. Bu ürün de tavana montelenerek kullanılmaktadır. Direk duvara monte edildiği için açık depolama çözümünü bir oda separatörü olarak ya da duvar önüne yerleştirerek kullanmayı seçebilirsiniz. Ayrıca giysi rayları ve rafları da tercihinize göre ayarlanabilmektedir. Bu da kullanım açısından size rahatlık sağlar.  Tavana sabitleyerek kullanmanız gereken bu ürün için de duvar tipinize uygun malzeme kullanmalısınız.

2020 İkea Antre Dekorasyonlar

Ürünün duvar montajı için yanınızda bir kişi daha bulundurmanız gerekmektedir. Ürünün alt kısmında bulunan ayakkabı rafı 40 cm genişliğindedir ve iki çift ayakkabı koyabilmeniz için uygundur. Üründe kullanılan direk desteği alüminyum, epoksi/ polyester tozu kaplamadır. Gardırop borusundaki malzeme çelik, paslanmaz önleyici fosfat kaplama, epoksi/ polyester tozu kaplamadır. Çubuk, boru tıkacı ve desteği ise güçlendirilmiş poliamid plastiktir. Portmantonun üst kısmında bulunan raf sunta, MDF, kağıt, akrilik bazlı boya, ABS plastik malzemeden yapılmıştır. Portmantonun alt kısmındaki ayakkabılık da çelik, paslanmaz önleyici fosfat kaplama, epoksi/ polyester tozu kaplamadır.