İlham Veren 15 Dekoratif Asma Tavan Modeli

Tavan dekorasyonu detaylara önem verenler için büyük bir öneme sahip. Özellikle son yıllarda dekoratif tavan dekorasyonları büyük ilgi görüyor ve yaşam alanlarını süsleyen birbirinden çarpıcı asma tavanlar her tarz dekorasyona rahatça uyum sağlayabiliyor. Tavan dekorasyonu bir yaşam alanının tarzını ve kalitesini öne çıkaran, aynı zamanda dekorasyona farklılık kazandıran önemli bir detay. Yazımızda bugün size ilham vereceğini düşündüğümüz birbirinden güzel 15 dekoratif asma tavan modeli seçtik. Yazımızın devamında dekoratif asma tavan modelleri, kullanım alanları, asma tavan kullanımı ve fiyatları hakkında bilgileri bulabileceksiniz.

Dekoratif Asma Tavanlar

Dekorasyon sabır gerektiren ve pahalı bir hobi, özellikle dekorasyonda her detaya önem verenler için.. Bu zorlu ve sabır gerektiren uzun süreç içerisinde yaşam alanlarına değer katan dekorasyon fikirleri arasında dekoratif asma tavan modelleri büyük ilgi gören popüler uygulamalar arasındalar. Tavan dekorasyonu yaşam alanın tarzını ve kalitesini yansıtan önemli bir unsur, söz konusu maliyeti yüksek bir iş olduğundan tasarımın kalitesi ve uygulama yöntemi son derece önem taşır.

Tavan dekorasyonunda ilk akla gelen asma tavan modelleri yüzlerce farklı hazır modele sahip olduğu gibi kişiye ve mekana özel olarak tasarlanabiliyor. Kullanım açısından oldukça sağlıklı olduğunu söyleyebiliriz asma tavanların, yıllarca sorunsuz şekilde kullanıma uygunlar. Tabi ki asma tavan seçerken her zaman olduğu gibi mekanın dekorasyon tarzına ve renklerine uygun bir model seçmek gerekir, özellikle tavan aydınlatmaları konusunda mutlaka bir uzmanın fikirlerinden yararlanmalıdır.

[haber id=”931″]

Asma tavan kullanımı

Asma tavanların bir çok kullanım amacı var, mekanda dekoratif bir görünüm elde etmek ilk akla gelen seçenek gibi görünse’de asma tavan modelleri ses ve ısı yalıtımı sağlamak içinde tercih edilen bir yapı elemanıdır. Özellikle tavan bozukları, düşük döşeme yada kötü görünüm yaratan tesisat kaynaklı durumları yok etmek için kullanılan dekoratif olduğu kadar şık bir uygulamadır.

Dünyada ve ülkemizde başta kamu binaları olmak üzere, ev ve iş yerleri, kafe ve restoranlar kısacası aklınıza gelebilecek tüm yaşam alanlarında kullanılıyor. Evlerde asma tavan kullanımı özellikle son yıllarda bir hayli artış göstermiş ve çocuk odası dahil olmak üzere banyo ve mutfaklar ve yatak odaları içinde son derece dekoratif ve şık bir dekorasyon unsuru haline geldiler.

asma tavan uygulamasının bu kadar popüler olmasındaki bir başka etken ise kolay asma tavan montajı. Takılması ve sökülmesi oldukça kolay olan bu dekoratif uygulamaların evlerde kullanılmasının bir başka nedeni ise kolay temizlenebilmesi.

Asma Tavan Modelleri 2019

Klasik boş tavanın altına görsellik kazandırmak amacıyla evinizde asma tavan modelleri tercih edebilirsiniz, yani mevcut bir tavana ikinci bir tavan daha eklenecek ancak daha modern daha şık ve temiz bir görünüm ortaya çıkacak. Asma tavan fiyatları kullanılan malzeme, tasarım ve işçiliğine göre değişiklik gösterir. Alüminyum, plastik ve alçıpan olarak malzeme seçeneklerine sahiptir. En çok tercih edilen ise 2019 alçıpan asma tavan modelleri, mekanın görsel anlamda renklenmesi ve güzelleşmesi için tercih edilir.

Ahşap Tavan Dekorasyonu

Ahşap Tavan Dekorasyonu
Ahşap Tavan Dekorasyonu

Ahşabın sıcaklığını hepimiz biliriz. Bulunduğu ortama doğallık ve sıcaklık katan ahşap, tavan dekorasyonunda da zaman zaman kullanılmaktadır. Eğer müstakil bir eve sahipseniz veya çiftlik evi için dekorasyon planlıyorsanız ahşap tavan modelleri tam sizin ihtiyacınızı karşılayabilecek nitelikte diyebiliriz.

Alçıpan asma tavan modelleri hem fiyat hemde model seçeneği konusunda bir hayli ideal, ayrıca kullanacağınız odanın büyüklüğüne göre spot ve led aydınlatmaları yada özel tasarım avizeleri rahatça kullanabilirsiniz. Galerimizde sizler için seçtiğimiz İlham Veren 15 Dekoratif Asma Tavan Modeli size ilham vereceğini düşünüyoruz.

[galeri]