Size İlham Verecek Antre Dekorasyonu Fikirleri

Yoğun ve belkide stresli geçen bir günün sonunda evinize attığınız ilk adımda karşılaşacağınız görünümün size heyecan aynı zamanda pozitif bir enerji vermesi çok önemlidir, bugün yazımızda yer verdiğimiz birbirinden farklı tarzlara sahip antre dekorasyonu, antre dekorasyon örnekleri ve detayları size bu konuda ilham verebilirler.

Dünyaca ünlü dekoratör Tony Fornabaio’nun unutulmaz sözü aklımıza geliyor, “İyi bir dekorasyon kalbinizin hızla çarpmasına neden olur.”  Evinize atacağınız ilk adımda heyecan ve huzur gibi başarılı bir dekorasyonun en önemli unsurlarını hissetmiyorsanız yanlış giden bir şeyler var demektir. Giriş dekorasyonu yaparken göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalar var, hem evinizin dekorasyon tarzı ile ilgili ipuçları vermeli, hemde eve giriş yapar yapmaz karşılaşacağınız tablonun size huzur vermesi için kişisel detayların öne çıkması gibi.. Küçük detaylar antre dekorasyonu için fazlasıyla önem taşıyor, bu bölüme eklenecek en ufak bir renk, doku yada bir tasarım beraberinde farklı etkileri ortaya çıkacaktır.

İlham Veren Antre Dekorasyonu Fikirleri

Antre hol gibi alanlar  titizlik isteyen ve küçük detayların büyük etki yarattığı bir alandır. Giriş dekorasyonu yaparken mutlaka evinize ve tarzınıza uygun düzenlemeler, değişimler yapmalısınız. Bu alanda seçeceğiniz her bir parçanın yaratacağı etkiler farklılık gösterebilir, bu sizin nasıl bir atmosfer yaratmak istediğiniz ile ilgili bir durumdur. Yazımızın devamında seçtiğimiz antre dekorasyon örnekleri arasında bir çok farklı etkinin dışa vurumunu rahatlıkla görebileceksiniz. Miminalist bir stil ile rahat ve ferah bir stil mi yoksa  canlı renklerin ve dokuların baskın karakterini yansıtan pozitif enerji veren bir giriş dekorasyonu mu, daha bir çok farklı giriş dekorasyonu fikirleri sizleri bekliyor..

Sadelikle gelen şıklık..

Evinizin giriş alanını kalabalıktan uzak, sade ve zarif bir şekilde dekore edebilirsiniz. Bunun için seçeceğiniz renkler, antre mobilyaları ve ekleyeceğiniz tamamlayıcı ürünleri hem tarzınıza hemde evinize uygun şekilde seçmelisiniz. Basit bir örnek verecek olursak antreniz için 4 küçük parça ile hem sade hemde şık bir stil elde edebilirsiniz. Bir dresuar, onu tamamlayan şık bir ayna, dresuar üstünde yada altında renkli çiçekleri ile dekoratif bir vazo ve kapı önünde tarzınıza uygun şık bir kilim veya halı.. Sadece bu 4 parça ile şık bir giriş dekorasyonu yapabilirsiniz.

modern antre dekorasyonu 2017
modern antre dekorasyonu 2017

Ferah ve şık bir giriş alanı oluşturmak için bu etkileri ortaya çıkaracak açık renkler tercih etmelisiniz, örnek olarak risk almak istemiyorsanız beyaz ve tonlarını tercih edebilirsiniz. Beyazın hüküm sürdüğü iç mekanları ufak dokunuşlar ile canlandırmak son derece kolaydır. Dekoratif çiçekler, tarza göre tablolar yada dekoratif aksesuarlar ile tamda hayalinizde kurduğunuz dekorasyona sahip olabilirsiniz. Eğer beyaz rengi tercih etmiyorsanız da yine açık renkleri tercih etmelisiniz. Genel olarak dar olan bu alanlarda koyu rengin kullanılması içeride kasvetli ve boğuk bir ortama neden olabilir. Bunun önüne geçebilmek için ya açık rengi tercih etmeli ya da koyu renk tercih etseniz dahi çok iyi aydınlatma sağlamalısınız.

Duvarlara tarz katın

Antre bölümünü dekore ederken evinizin ve sizin tarzınıza uygun ufak kişisel düzenlemeler yapabilirsiniz, dekoratif tablolar antre dekorasyonu için oldukça önemli unsurlardır. Duvarlarınıza hem tarz katar, hemde evinize her girişinizde kendinizi daha iyi hissettirir.

antre duvar dekorasyonu fikirleri
antre duvar dekorasyonu fikirleri

Aynalar ile derinlik katın

Aynalar giriş bölümlerinin olmazsa olmaz parçalarıdır ve ortama derinlik kazandırdıklarından dolayı önemli bir rol oynarlar. Antreye dahil edeceğiniz dekoratif bir ayna bu alanın daha parlak ve daha büyük görünmesini rahatça sağlayabilir. Aynaların dekorasyonda kullanımı ve etkileri konusunda şu yazımızı okuyabilirsiniz. Genelde antrede aynanın yeri konsol ve dresuar üstü olarak belirlenir, ancak eğer antrenizde portmanto yada ayakkabılık gibi bir mobilyaya yer verecekseniz aynalı bir tasarım seçerek yine aynanın etkisinden yararlanabilirsiniz. Ancak girişte tercih edeceğiniz portmanto ya da ayakkabılığın, bulunacağı alanın genişliği ile orantılı olmasına dikkat etmelisiniz. Fazla büyük mobilyalar basık bir görüntü verebilir. Bu nedenle ihtiyacınızı karşılayacak nitelikte daha zarif tasarımlar tercih etmelisiniz.

antre seramik yer karo fikirleri
antre seramik yer karo fikirleri

Renkler ve desenler ile enerji verin

Evinize girer girmez enerji veren bir tarzla karşılaşmak istiyorsanız renklerin ve desenlerin gücünden yararlanmalısınız. Bunu sağlamanın bir çok farklı yolu elbette ancak zeminde tercih edeceğiniz desenli seramik karolar ile aradığınız enerjiyi oldukça çarpıcı şekilde giriş bölümüne yansıtabilirsiniz. Seçeceğiniz renklerin ve desenlerin evin diğer bölümleri ile ilgili ipuçları vereceğini unutmayın. Bu renk ve desenleri yalnızca zeminde değil duvarlarda da duvar kağıtları yardımı ile kullanabilirsiniz. Örneğimizde de görüldüğü üzere yalnızca üst kısma kullanılan duvar kağıtları bile ortamın havasını değiştirebiliyor.

desenler ile estetik bir antre dekorasyonu
desenler ile estetik bir antre dekorasyonu

Stil sahibi mobilyalar

Antre dekorasyonu için en önemli unsuru en sona sakladık, stil sahibi mobilyalar. Bu alanda mobilya seçerken hem kendi tarzınızı hemde seçeceğiniz mobilyanın tarzını öne çıkarabilirsiniz. Antrede zarafeti ve şıklığı öne çıkarmak istiyorsanız kaliteli bir dresuar, konsol gibi ortama tarz kazandıran mobilyalar tercih edin.

antreye hayat veren renk ve desenler
antreye hayat veren renk ve desenler

Eğer yeterince büyük bir antre ise şık bir dinlenme koltuğu yanında dekoratif bir aydınlatma ile tamamlayabilirsiniz. Konsol ve dresuar antreler için büyük öneme sahip mobilyalar,  giriş alanında yaratmak istediğiniz stile uygun detaylara sahip tasarımlar ile hayalinizdeki hol dekorasyonunu yapabilirsiniz.

[galeri]