İlham Veren Kitaplık Dekorasyon Fikirleri

Kitap okumak bir tutku şüphesiz, kitapseverler için dekorasyona dahil edilen kitaplıklar bu anlamda evin en değerli mobilyaları olarak değerlendirilir. Sizde kitapsever biri iseniz ve evinizde oluşturacağınız kitap köşesi için farklı ve yaratıcı dekorasyon fikirleri arıyorsanız yazımızda tamda size uygun ilham veren, güzelliği kadar farklı görüntüleriyle de dikkat çeken ilginç kitaplık modellerinden oluşan dekorasyon fikirleri hazırladık.

İlginç Kitaplık Modelleri

Kitap okumanın hayal gücünü geliştirdiğini hepimiz biliyoruz. Hal böyle olunca da sıradan bir vitrin yerine daha yaratıcı bir kitaplığa sahip olmayı hepimiz isteriz. Yazımızda sizler için seçtiğimiz kitaplık modelleri, birbirinden yaratıcı ve ilginç modeller. Gelin hep birlikte inceleyelim.

Renkli kitaplıklar

renkli kitaplar ile dekorasyon fikirleri
renkli kitaplar ile dekorasyon fikirleri

Kitapların renklerine göre ayrılmış bu kitaplık köşesi dekorasyonun odak noktalarından biri haline getirilmiş. Yüksek boyu kitaplığın daha göz önünde durması açısından son derece doğru bir seçim, benzer renklere sahip kitapların gruplandırılması ise gök kuşağı etkisi yaratmış. Tabi buna benzer bir kitaplık köşesi için hatırı sayılır bir arşive ihtiyacınız olacaktır, ancak elinizdeki kitap sayısına göre seçeceğiniz daha küçük kitaplıklar ile benzer etkiyi elde edebilirsiniz.

Ağaç kitaplık

dekoratif ağaç kitaplık modeli
dekoratif ağaç kitaplık modeli

Sıra dışı bir kitaplık tasarımı, ilk bakışta gerçekten ağaçtan yapılmış bir kitaplık gibi görünse’de dekoratif stickerlar yada duvara yapılacak olan profesyonel bir ağaç çizimi ile bu sonuç alınabilir. Ağaç şeklinde dekoratif sticker modelleri ile bu dekoratif kitaplık görünümü rahatlıkla yapılır, duvar çıkartması dışında ihtiyacınız olan sadece cam raflar.

Kitaplık duvarı 

boydan boya kitaplık duvar
boydan boya kitaplık duvar
Çok fazla kitaba sahipseniz sıradan kitaplıklar ihtiyacınızı karşılamayacaktır, evinizde belli bir duvarı komple kitaplık olarak kullanarak hem dekorasyona dekoratif bir hava katarsınız hemde tüm arşiviniz düzenli şekilde elinizin altında olur. Duvardan duvara kitaplıklar hem modern hemde klasik dekorasyon stilleri için rahatça uygulanabilecek bir kitaplık fikridir.
Asılı duran kitaplar
ilginç kitaplık modelleri 2016
ilginç kitaplık modelleri 2016

Sevdiğiniz kitaplarınız ile evinize farklılık katabileceğiniz son derece dekoratif bir kitaplık fikri, örnekte gördüğünüz gibi asılı duran kitaplar evinizde çok şık bir o kadar ilgi çekici bir düzenleme olabilir.

Merdiven altı kitaplık 

merdiven altı kitaplık dekorasyonu
merdiven altı kitaplık dekorasyonu

Merdivenli evler için yapılabilecek en akıllıca düzenlemelerden biridir merdiven altı alanı en verimli şekilde değerlendirmek. Önceki yazılarımızda birbirinden ilgi çekici merdiven altı dekorasyon fikirlerine yer vermiştik, ancak aralarında en şık ve modern bir görünüme imkan sağlayan kitaplık olarak değerlendirme fikirleri diyebiliriz.

Harf şeklinde kitaplıklar 

harf şeklinde kitaplık
harf şeklinde kitaplık

Modern dekorasyon seven kitap tutkunları için dekoratif bir kitaplık modeli, harf şeklinde tasarlanan renkli kitaplık bulunduğu alanda son derece ilgi çekici. Ev için pek uygun bir tasarım olmasa bile modern ve renkli ofis dekorasyonları için değerlendirilebilir bir fikir bizce.

İlginizi Çekebilir : 16 Dekoratif Yatak Başı Kitaplık Önerisi

Çerçeveden kitaplık 

çerçeve kitaplıklar
çerçeve kitaplıklar

Kitapseverlerin yaratıcı kitaplık tasarımları arasında oldukça orjinal bir fikre rastladık, büyük çerçevelerden dekoratif kitaplıklar.. Farklı ebatlardaki büyük çerçeveler arkalarına kitapların sığabileceği kadar raf üzerine monte edilmiş ve ortaya bu şık görünüm çıkmış.

[galeri]