İlham Veren Okul Dönüşü Dekorasyon Uygulamaları

Okula dönüşün başladığı şu günlerde öğrenci odaları da okul hayatının aktifliği ve hareketliliğini karşılayacak zihin açıcı dekorasyon stilleri ile yeniden şekillenmeye başladı. Bu yazımızda öğrenci odasını dekore ederken dikkat edilmesi gereken kurallar, küçük alanlarda yaratıcı düzenler, çok amaçlı mobilyalar ile öğrenci odası dekorasyonu konusunda işinize yarayacak bilgiler paylaşacağız.

Çalışma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Çalışma odaları, öğrenciler için en önemli alanlardan bir tanesidir. Bu nedenle de temelde bu alanın aydınlık, ferah ve dağınıklıktan uzak olması beklenir. Ayrıca göz yormayan renkler ve rahat mobilyalar tercih edilmelidir. Peki bu püf noktalar nelerdir ? Ayrıntıları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Çalışma Odası Dekorasyonu
Çalışma Odası Dekorasyonu

Zihin Açıcı Dekorasyon Stilleri Nasıl Uygulanmalıdır?

Öğrenci odası dekorasyonunun en önemli noktaları dikkat dağıtacak karmaşadan uzak olması, pratik kullanım için uygun olması, işlevsel mobilyaların kullanılması ve bütün bunların yanında sağlam ve sağlıklı olması gelmektedir. Uzun çalışma saatlerinde öğrencinin dikkatini dağıtmayacak, yormayacak sağlıklı malzemelerden üretilmiş konforlu ürünler kullanmak her öğrencinin hakkıdır.

Çalışma Odası İçin Dinlenme Koltuğu
Çalışma Odası İçin Dinlenme Koltuğu

Günümüzde her öğrencinin kendisine ait bir çalışma odası olmamaktadır. Bu da kendisine ait odanın işlevsel mobilyalarla dekore edilmesini gerektirmektedir. İşlevsel olmasının yanında dekoratif bir çalışma masası öğrencinin hem motivasyonunu artıracak, hem de odaya geniş açıdan bakıldığında gözü yormayan, samimi bir hava katacaktır.

İki Kapaklı Kitaplık
İki Kapaklı Kitaplık

Bir Tüyo ;

Eğer öğrencinin odasında yeterli alan sıkıntısı yaşıyorsanız çalışma masası ile bütünleşmiş kitaplık modellerini tercih edebilirsiniz. Bu bağlamda bazı mobilya markaları kataloglarına çok çeşitli modeller eklemektedir. Aşağıdaki görsel incelendiğinde dar alanlarda bile rahatlıkla kullanılabilecek bir çalışma masası ve ekinde bulunan kitaplık modeli her türlü dekorasyona uyum sağlayacak şekilde dizayn edilecek şekilde tasarlandığı anlaşılacaktır.

Adore Çalışma Masası
Görsel Kaynak: Adore Mobilya Kitaplıklı Çalışma Masası

Çalışma Masası ne kadar estetik olursa öğrencinin motivasyon ve başarı oranı o derecede yükselir. Eğer hareketi sevmeyen bir çocuğunuz varsa, aradığı kaynakları hemen elinin altında bulacağı bu tarz bir model ideal bir seçim olacaktır.

Bu tarz bir çalışma masasını genç işi bir ofis koltuğu ile tamamlamak için çocuğunuzdan yardım alın. Tam bir zevk işi olması nedeni ile dekorasyonda ofis koltuğu mutlak değerlendirilmesi gereken parçalardan biridir. İyi bir çalışma odası dekorasyonu için olmazsa olmaz ürünlerden öğrencinin rahat bir şekilde kullanacağı, odayla bütünleşen bir sandalyedir.

Genç Ofis Koltuğu
Görsel Kaynak: Adore Mobilya Genç Ofis Koltuğu

Derli Toplu Bir Öğrenci Odası İçin

Öğrenciler doğası gereği biraz rahattırlar ve genellikle odaları anne müdahesi ile toplu kalır. Hatta birçok annenin ortak şikayeti “Bu dağınıklıkta bir gün seni bulamamaktan korkuyorum” der. Oysaki dikkatle seçilmiş mobilya tercihleri ile düzenli ve zihin açıcı dekorasyon stilleri oluşturulabilir.

Sitemizde ara ara farklı markaların koleksiyonları incelemeyi seviyoruz. Markalar bünyelerine neler katmış, öne çıkan yönleri neler, kendilerini geliştirme düzeyleri hakkında bir çok makaleler yazıp çizmekteyiz.

Yukarıda belirttiğimiz dağınıklık sorununun hemen hemen her evde yaşanması nedeni ile bu seferde günlük yaşamda karşımıza çıkan mobilya markalarından biri olan  Adore Mobilya’nın gardırop modellerini bir incelemek istedik. Bu bağlamda karşıma hem öğrenciye, hem de aileye hitap edecek çok güzel modeller karşımıza çıktı. Gençlerin ve ebeveynlerin işini kolaylaştıracak öğrenci odaları ile uyumlu, fonksiyonel ve işlevsel gardırop modellerinin geliştirmiş olduğu dikkat çeken başlıca özellik oldu.

Adore Gardrop
Adore Gardrop

Markanın Gardırop Modellerinin teknik özelliklerini inceleyecek olursak ;

  • Gardırop modelleri arasında tek kapılıdan 6 kapılıya kadar farklı dizaynlar, .
  • Ürünlerde çekmeceli bölmeler ve çok amaçlı raflar olarak tasarlandığı,
  • Aynı tip gardıroplarda modellerinde birkaç renk seçeneği bulunduğu.
  • Doğal ahşap dokulu ürünlerde derin, geniş ve kullanışlı iç tasarımlara özen gösterildiği dikkat çekmektedir.

Modellerin diğer öne çıkan özellikleri arasında ise ;

  • Kalite patentli sürgülü ve sürgüsüz kapak sistemlerine sahip olan gardırop modellerinde, krom kaplamalı metal kulplar, zemine zarar vermemesi için estetik zemin papuçlar ve sökülüp takılmalarda deforme olmayacak yüksek kalitede, birinci sınıf ithal bağlantı parçalar olduğu.
  • Aynalı ve aynasız seçenek tiplerinde, dayanıklı metal askılıklar bulunduğu.
  • Markanın özellikle 7 yıl gibi uzun bir süre işçilik ve üretim hatalarına karşı garanti vermesi,
  • Mobilyaların kir tutmama özelliğinin bulunması,

gibi bir çok detaylarının bulunduğu dikkatimizi çekmiştir.

Mutlu bir nesil olmadan, başarılı bir nesil görmek mümkün değildir. Çocuğunuzun başarılı olmasını istiyorsanız onun kendini mutlu ve pozitif hissedeceği bir ortam sunun. Başarı mutlaka peşinden gelecektir.

Dikkat Dağıtmayan Çalışma Odası Dekorasyonları

Çalışma Odası Dekorasyon Ürünleri