IRC Forumları ve Paylaşım Platformları

Forumlarda arkadaşlıklar kurmak, sohbet etmek, ilgi duyduğunuz konularla ilgili sizinle birlikte bazı sorulara ve bilgilere sahip kişilerle tanışmak mümkün oluyor. Türkiye’de yüz binlerce konunun açıldığı ircforumlari aracılığıyla, yedi gün yirmi dört saat boyunca sohbet edilmesi mümkün oluyor.

Online işlemlerin herhangi bir şekilde ödeme yapılması gerekmeksizin gerçekleştirilebilecek yapıya sahip olması, telefondan veya tabletten girişlerle desteklenmesi yoğun ilgi görüyor. Mobil cihazlardan veya bilgisayardan IRC forumlarındaki hesabınıza kullanıcı adı ve şifre bilgileriyle giriş yapabilirsiniz. Gün içerisinde kısa süreli bakımlar yapılabildiği için, istediğiniz zaman arama bölümünden veya kategoriler üzerinden konu başlıklarını arayabilirsiniz.

Kaliteli IRC Forumları

Forum bünyesinde yemek tarifleri, tarihi konular, dersler de dahil olmak üzere birçok farklı türdeki soru cevap kategorisi için tek bir platformdan sistemi değerlendirme olanağınız bulunuyor. Türkiye’nin her yerinden on binlerce aktif kullanıcısının bulunuyor olması, IRC Forumları aracılığıyla halen birçok farklı konu başlığı ve kategori aracılığıyla hizmet alınmasını mümkün kılıyor. Röportajlar, videolar, chat yapılabilecek şekilde hazırlanmış klasik tarzdaki forum yapısı nedeniyle halen birçok kişiye özel hizmet veriliyor.

Hiçbir zaman için üyelik veya konu açmayla veya yorum yapmayla ilgili ücret talep edilmemiştir. 2000’li yılların başından beri ülkemizde milyonlarca yorum yapılmış ve konular bünyesinde sohbet edilmiştir. IRC Forumları aracılığıyla sohbet ederken, fikir alışverişi yaparken ve aynı ilgi alanlarına sahip olmaları nedeniyle arkadaş olan ve arkadaşlığına çok uzun süredir devam eden pek çok kullanıcı bulunuyor. Bu açıdan hem arkadaşlık hem de muhabbet etme ortamı özelliğiyle yıllardır forumlara olan ilgi devam ediyor.

Popüler IRC Forumları

Tüm forum üyeleri, yedi gün yirmi dört saat ulaşabilecekleri web sitesinde mobil cihazlardan veya bilgisayardan ircforumlari ile sohbet etme fırsatına sahip oluyor. Her konuyu genel kurallara ve şartlara uygun şekilde hesap açarak değerlendirebilecekleri gibi, herhangi bir ödeme talep edilmeksizin istedikleri zaman sistemde farklı konu başlıklarında yorum yapabileceklerdir.

IRC Forumlarındaki Konular

Tarih, yemek tarifleri, teknoloji, bilim, burçlar, programlama, grafik, web uygulamaları da dahil olmak üzere birçok farklı konu başlığı bulunuyor. IRC forum aracılığıyla yapılacak yorumlar ve açılacak konular için katılımcıların hiçbir zaman için hack girişiminde bulunmasına veya üçüncü parti yazılım kullanmasına izin verilmez.
Her bir konu başlığına uygun hareket edilmesi gerektiği gibi, forum bünyesinde yer almayan bir kategoriye uygun olmayan konu açılması mümkün değildir. Her zaman için elektronik ticaret, yeni teknolojik çalışmalar, gündem ve günlük ihtiyaç duyulan bilgilere yönelik soru sorma amacıyla veya bilgi vermek, sohbet etmek için konu açabilirsiniz.

mIRC ve IRC Kullanım Kuralları

Forum üyesi olmak için öncelikle birkaç maddelik şartları okumanız gerekiyor. Sistemde herhangi bir paylaşımın dini, siyası veya politik içeriklere sahip olmasına izin verilmiyor. Aynı zamanda, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olmayan bir yorum yapılması veya konu açılması mümkün değildir. Her bir paylaşım, video, yorum ve konu incelendiği için, forumda bu şartlara ve genel yayın kurallarına uygun olmayan bir içeriğe izin verilmeyecektir. Tüm kullanıcılar, üye olurken bu durumlara dikkat edeceklerini taahhüt eder ve buna uygun şekilde hesap açmak amacıyla bilgileri doldururlar.

Türkiye’de çok sayıda kullanıcısı olan ircforumları bünyesinde bir kullanıcının diğer kullanıcıya, şahsa veya kuruma yönelik hakaretlerine asla izin verilmez. Bu nedenle hem hakaret hem argo sözler sarf etmek hem de iftira niteliği taşıyan, asılsız paylaşımlarda bulunulması ve bir kuruluşun yaftalanması mümkün değildir.