İstikbal Mobilya Gardrop Modelleri 2017-2018

Yatak odası dekorasyonu gardırop tercihinizle başlar. Her ne kadar en güzel görüntüye sahip gardırop modelini tercih etmek istesek de, önemli olan yatak odamızın büyüklüğüne uygun, ayrıca ihtiyacımızı karşılayacak nitelikte gardırop modeli tercih etmektir. Gardırop satın almaya karar verdiğimizde ise ilk aklımıza gelen markalardan bir tanesi İstikbal’dir. Neredeyse herkese uygun bir ürüne sahip olan markanın en çok tercih edilen, en kullanışlı gardırop modellerini sizler için inceledik.

İstikbal Gardırop Modelleri

İstikbal yatak odası takımı içinde yer alan istikbal mobilya gardrop modelleri ile siz de odanıza şıklık katabilirsiniz. Dekoratif duruşunun yanında fonksiyonel kullanıma imkan veren raf sistemleri sayesinde istikbal gardrop modelleri birçok evin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.

İstikbal mobilya gardrop modelleri için birbirinden farklı alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Özellikle yatak odası ve genç odası takımları içinde yer alan farklı modelleri dilerseniz tek tek de satın alabilirsiniz. Ancak ihtiyacınız olan gardrop modeli için takım olarak satın alınan ürünlerin dekorasyon alanına pozitif katkısı oldukça yüksek olacaktır.

⇒Not : İstikbal Sürgülü Gardrop Modelleri hakkında araştırma yapmak isteyenler aşağıdaki bağlantıdan içeriğimizi inceleyebilirler. 

[haber id=”11715″]

Altı Kapılı Gardrop Modeli
Altı Kapılı Gardrop Modeli

Yatak odaları için tasarlanmış istikbal mobilya gardrop modelleri arasında kapak sayısına göre bir sınıflandırma yapmak mümkündür. Geniş yatak odalarına hitap eden altı kapaklı gardrop modellerinin yanında daha dar mekanlar için beş kapaklı gardrop modelleri de vardır. Bu modellerin kapak sayısı aynı zamanda iç hacmin genişliğini de doğru orantılı olarak belirlemektedir. Tercih yapmadan önce gardrobu konumlandıracağınız alanın ölçüsü ile gardrop ölçüsünü kıyaslamanızı tavsiye ediyoruz.

Beş Kapaklı Gardrop
Beş Kapaklı Gardrop

İstikbal mobilya gardrop modelleri arasında kapakların nitelikleri de önemli bir tercih ölçütüdür. Modern yatak odalarında genellikle sürgülü kapaklar kullanılmaktadır. Bu kapakların alan daraltmayan özelliğe sahip olması sebebiyle oldukça kullanışlı olduğunu belirtmek isteriz. Klasik menteşeli kapakların ise isteğe ve oda dizaynına göre kullanılabileceğini de ifade edelim.

 

İstikbal mobilya gardrop modelleri arasında Rustik yatak odası takımına ait gardrop, oldukça kullanışlı iç hacme sahiptir. Bu kullanışlılık gardrobun sürgülü kapaklı olması ile de ilgilidir. Temelde üç ana bölüm halinde düşünülmüş gardrop hacmi için iki bölümün farklı kişilerin kullanımına hitap edecek şekilde düzenlenmiş olduğunu görüyoruz. Bu bölümlerde simetrik bir şekilde konumlandırışmış askılıklar ve askılık altının değerlendirilebileceği alanlar vardır. Ayrıca askılık üstündeki tek raflı geniş alan da kişisel eşyaların ya da pike takımlarının saklanması için oldukça avantajlı bir alan oluşturmaktadır. Üçüncü gardrop bölümü ise iki kanatta yer alan alanın ortasındaki dört raflı kısımdır. Bu alandaki raflar sayesinde kazaklar, gömlekler, çamaşırlar oldukça düzenli bir şekilde saklanabilir.

Rustik Yatak Odası Gardrop İçi
Rustik Yatak Odası Gardrop İçi

[haber id=”5310″]

Birbirinde Şık İstikbal Mobilya Gardrop Modelleri

Gusto gardrop modeli de İstikbal mobilya gardrop modelleri arasındaki yeni ürün kategorisinde bulunmaktadır. Bu gardrop modelinde isterseniz beş kapaklı isterseniz altı kapaklı isterseniz de sürgülü kapaklı modellerinden birini seçebilirsiniz. Bu alternatiflerin dışında gardrop içinde kullanılan askı aydınlatması standart olarak sunulmaktadır. Askı aydınlatmasının LED ışıklar ile sağlanması kıyafet seçiminde size kolaylık sağlayacaktır.

Gusto Yatak Odası Gardrop Modeli
Gusto Yatak Odası Gardrop Modeli

Gusto gardrop modeli bol raflara sahiptir. Bu özelliği sayesinde size, kıyafetlerinizle ilgili birçok farklı düzenleme yapabilme şansı sağlamaktadır. Bu gardrop modelinde yüksek ayaklar kullanılmıştır. Temizliğin daha kolay yapıldığı yüksek ayaklı gardrop modelleri hanımların da sıklıkla tercih ettiği ürünlerdir. Gusto gardrop modelinin üst ve alt kısımlarında yer alan figürleri de oldukça şık bir kullanım sağlamaktadır.

[haber id=”9466″]

Beyaz rengin hakimiyetini istiyorsanız İstikbal mobilya gardrop modelleri arasında yer alan baron gardrop modelini mutlaka değerlendirmelisiniz. Bol raf ve askılıkları ile fonksiyonelliği ön planda tutan bir anlayışla üretilmiş bu modelde, sadelik de dikkat çekici bir nitelik olarak karşımıza çıkmaktadır. Baron gardrop modelinde dikkati çeken önemli bir detay da gardrop içinde elbiselerin depolanmasını sağlayan iç çekmeceli raflı bölmelerin de bulunuyor olmasıdır.

Zenit Yatak Odası Gardrop İçi
Zenit Yatak Odası Gardrop İçi

İstikbal mobilya gardrop modelleri sadece istikbal yatak odası takımları içindeki gardrop ünitelerini kapsamamaktadır. Bunların yanında genç odasındaki gardroplar da bu grupta değerlendirilebilir. Bu gardropların en belirgin özelliği daha az hacme sahip olmaları sebebiyle daha az alan işgal etmeleridir. Bu da kullanım pratikliği  ve geniş oda alanları anlamına gelmektedir.

[galeri]