İstikbal Salon Takımı İncelemeleri

Salon dekorasyonu oldukça keyifli ve zor bir alan dekorasyonudur. Hem şık hem de zengin bir görünüme sahip olması gereken salon tarzının kullananın tarzını da yansıtması gerekmektedir. Bunun için salon dekorasyonu önemle dikkat edilmesi gereken bir alandır. Çünkü eve gelen misafirler burada ağırlanarak ev sahibinin tarzının ve ruhunun anlaşılmasını sağlamaktadır.

Salon Dekorasyonu İçin Farklı Tarzlar

Salon dekorasyonları için birbirinden farklı tarzlar ve dekorasyon önerileri mevcuttur. Eski yapılarda genellikle salon ve oturma odası için ayrı alanlar mevcut iken son zamanlardaki yapılarda küçülmeler meydana gelerek bu ayrım ortadan kaldırılmıştır. Hem salon hem de oturma odası için aynı alanın tasarlandığı evlerde de farklı dekorasyon fikirleri üretilmektedir.

2020 Mikado Deluxe Takım

Önceki dönemlerde genellikle zengin ve gösterişli görüntüsü ile klasik tarzdaki dekorasyonlar salonlarda ön plana çıkarken, oturma odaları daha konforu ve rahat tarzda dekore edilmek ile beraber modern tarzın izlerini taşımaktadır. Ancak son dönemlerde küçülen evlerde bu ayrım gözetilmeksizin oturma odası ve salon için aynı alan tasarlanmaktadır. Bu nedenle klasik dekorasyonun izleri ortadan kalkarken daha modern ve farklı çizgilerin hakim olduğu etkileyici dekorasyon fikirleri denenmeye başlanmıştır.

İstikbal Mobilya Klasik ve Modern Tarzdaki Salon Takımları

Klasik tarzdan vazgeçemeyip salonunun gösterişli ve zengin bir görünüme sahip olmasını isteyenler için İstikbal mobilya altı farklı modelde klasik tarzda salon takımı üretmiştir. Bunlardan bir tanesi olan Santiago oturma grubu chester tarzında üretilmiştir. Üretimi ayaklı olarak yapılmış olup oturma grubu iki farklı renk tonunda tasarlanmıştır.

2020 Orleon Deluxe Takım

Salon tarzınıza ve dekorasyonuna göre ister krem rengi isterseniz de ceviz rengi tonlarını tercih edebilirsiniz.

İstikbal mobilyanın modern tarzdaki koltuk takımlarından biri olan Gallery koltuk takımı mavi ve gümüş rengi tonlarındaki koltuk döşemeleri ile mavi ve gri renk uyumunu gözler önüne sermektedir. Mobilya ayaklarında ise ahşap detaylara yer verilmiştir.

İstikbal mobilyanın Troy oturma grubu ise vizon rengindeki kanepesi ile şık bir tasarıma sahiptir. Krem rengi tonlarındaki tekli koltuğu ile de vizon rengine uyum sağlamaktadır. Bordo ve füme renklerini bir araya getirerek çarpıcı bir tasarım örneği ortaya koyan İstikbal mobilya Pery koltuk takımı ile şık bir görünüm yaratmaktadır.

2020 Orleon Deluxe Takım

Son dönemlerin vazgeçilmez ve en çok talep gören koltuk modelleri iki renkten oluşan oturma gruplarıdır. İstikbal mobilya da moda trendlerini yakından takip ederek koltuk takımlarını çift renk olarak üretmektedir. İstikbal mobilyanın ürettiği Orleon Deluxe koltuk takımı da iki renk kombinasyonuna tasarlanarak üretilmiş ve sarı tonları ile krem rengi tonlarının uyumuna yer verilmiştir. Mobilya ayaklarında ise ahşap detaylar kullanılmıştır.

Son dönemlerin trendleri arasında bulunan aynı rengin farklı tonlarının uyumunu ise İstikbal mobilya ustaca kullanarak Lucas koltuk takımını tasarlamıştır. Takım içerisinde mavinin renk tonlarına yer verilerek mobilya ayaklarında da yine mavi rengin tonları kullanılmıştır. Mavi ve gümüş rengin uyumunu gözler önüne seren İstikbal mobilya Krea koltuk takımını üretmiştir.

İstikbal mobilyanın salonlardaki şıklığı yansıtan bir başka koltuk takımı ise estilo koltuk takımıdır. Yüksek malzeme kalitesi ile üretilen Estilo koltuk takımı insan sağlığı düşünülerek kanserojen madde içermeyen E1 standartlarında malzeme kalitesi ile üretilmiştir.

2020 Star Maksi Takım

Ayrıca yüksek kalitede döşeme kumaşı ile beraber mobilya üretiminde kullanım ömrünün uzunluğu da düşünülmüştür. Oturma grubu içerisinde yer alan üçlü koltuk çift kişilik yatak olma özelliği taşır iken ikili ve tekli koltuklar da yatak olma özelliği taşımaktadır. Ayrıca fazladan depolama alanı da yaratarak sandık özelliği de koltuk takımındaki mobilyalara eklenmiştir.