Kahverengi Yatak Odası Dekorasyon Önerileri

Yatak odası dekorasyonu yaparken aklımıza pek çok soru işareti takılır. Yatak odasında hangi renkler kullanılmalı? Yatak odasında en kullanışlı gardrop modelleri hangileri? Yatak odası için hangi perdeyi tercih etmeliyim? gibi. Biz de bu sorularınız içerisinde ne çok merak edilen yatak odası dekorasyonunda hangi renk tercih etmeli sorunuzu ele aldık.

Yatak Odası Dekorasyonunda Hangi Renk Kullanılmalı?

yatak odasında hangi renkler kullanılmalı
yatak odasında hangi renkler kullanılmalı

Kahverengi Yatak Odası Dekorasyonu

İç mekan dekorasyonlarında kahverengi ve tonları bir çok farklı alanda karşımıza çıkıyor, zemin, mobilya ve aksesuarlarda bu tonlar evin bölümünde yer alabiliyor. Peki bu renk yatak odası dekorasyonu için nasıl kullanılır, hangi renkler ile tamamlanmalıdır yazımızın devamında sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz kahverengi yatak odası dekorasyon örnekleri hazırladık.

Yatak odasında kahverengi ve tonlarını kullanmak yada mevcut mobilyalarını kombinlemek için doğru renk seçimleri yapmak isteyenler için bir çok farklı önerimiz olacak. Kahverengine uygun renkler ile dekore edeceğiniz bir yatak odası her açıdan şık ve çekici bir görünüme sahip olacaktır. Kahverenginin dekorasyonu ağırlaştıracağını düşünüyorsanız yazımızın devamında sizler için seçtiğimiz yatak odaları fikrinizi değiştirebilir. Zira kahverenginin kullanılabilir pek çok tonu olduğu gibi, diğer renklerle uyumu da oldukça kolay sağlanabiliyor.

Farklı bir renk arayanlar için: Yatak Odasında Hangi Renkler Seçilmeli ?

Yatak odasında tercih ettiğiniz mobilyalar kahve ve tonları içeriyorsa duvar rengi olarak nötr tonlar tercih etmelisiniz. Bu kahverengiyi tamamlamak için en basit ve risksiz seçenektir, duvarda beyaz bej yada krem rengi duvar boyası ile zahmetsizce kahverengi ile dekorasyonda şık ve zarif bir tarz elde edilebilir. Kahverengi ile uyumlu duvar renklerine alternatif olarak yeşil tonlarını önerebiliriz, duvarda yeşil ve tonları seçtiğiniz taktirde yatak odasına tazelik ve rahatlık kazandırırsınız. Yeşil tonları kahverengi bir yatak odasına zarif ve sıcak bir hava kazandıracaktır.

Dekorasyonda Kahverengi ile uyumlu renkler

Dekorasyona giriştiğinizde hangi renk hangi renkler ile uyumlu sorusu da kafamızda oluşacaktır. Bu nedenle kahverengi ile uyumlu renklerden de bahsedelim. Kahverengi ile uyumlu kullanabileceğiniz renkler arasında altın tonları geliyor, altın tonları kahverengi ile kullanıldığında yatak odanıza lüks bir görünüm kazandırabilirsiniz. Kahverengi ağırlıklı bir oda için altın tonlarını bir çok farklı alanda tercih edebilirsiniz, örneğin altın rengi yastıklar, oda içinde yer alan dekoratif aydınlatmalarda yada aksesuar seçimleriniz için lüks bir dokunuş olabilir. Kahverengi ile Altın tonlarını dengeli şekilde kullanırsanız yatak odasında zengin bir görünümü rahatça elde edebilirsiniz.

Yatak Odası Perde Modelleri 2019

Kahverengiyi kombinlemek için sıcak renklerden yardım alabilirsiniz, odaya hareket kazandırmak için sıcak renk ve desenleri dekorasyona dahil edebilirsiniz. Mesela turuncu yada kırmızılar ekleyerek mekana enerji katabilirsiniz. Turuncu, kırmızı mavi gibi renkler nötr arka planlar üzerinde vurgu renkleri ile odak noktası haline gelebilir.

Temiz taze ve ferah bir yatak odası görünümü isteyenler için duvar rengi olarak beyaz tercih edebilir, beyaz duvarlar ile kahverengi dengeli bir görünüm ortaya çıkaracaktır.

İlginizi Çekebilir : Kahverengi Koltuğa Ne Renk Perde Seçmeli?

Yatak odası duvarları koyu kahve ise tavan ve zemin renginde beyaz tercih etmelisiniz. Koyu renk duvarları dengelemek için mekan içinde beyaza ağırlık vermenizi öneriyoruz. Daha rahat , şık ve göz yormayan bir yatak odası dekorasyonu için rahatlatıcı ve ferahlık hissi veren renklere ağırlık verebilirsiniz.

Kahverengi üzerine kahverengi kullanabilirsiniz, kahverengi farklı tonları ile bej ve altın karışımı vurgular eklenebilir. Renkler arasındaki geçişler ile mekanın genel görünümü sorunsuz uyumlu ve ahenkli bir hale gelebilir.

[galeri]