Kalorifer Petekleri İçin 10 Dekoratif Kaplama Fikri

Dekorarif kaplama için listemizde estetik fikirler var. Kalorifer petekleri için 10 dekoratif kaplama fikri boyanması için fikirler olarak çeşitli öneriler vardır. Kaplamalar genellikle stile ve uygulamaya bağlı olarak ısıtıcı peteklerde tercih edilir. Ama asıl tercih sebebi her zaman estetik kaygıdır. Yaygın olarak önerilen ısıtıcı göbek kaplama önerileri aşağıda verilmiştir.

Boyalı Radyatör Kaplaması


İster radyatör kapağı takın, ister satın alın, rengi her zaman mekanınızın paletine uyacak şekilde yeni boya ile değiştirebilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan sprey boya.

Antre Radyatör Kaplaması


Radyatör evin kapısında mı? Söküp, eşyalarınızı koyabileceğiniz bir karşılama alanına dönüştürebilirsiniz. Antre radyatör kaplaması için gerekli malzemeleri, bir tepsi güneş gözlüğü ve anahtarları, kokulu mumları ve bir sürü çiçek koyun, süsleyin ve renklendirin.

Tablalı Siyah Radyatör


Radyatör kapaklarından hoşlanmıyorsanız, birkaç numara ile ısıtıcı göbeğinizi akıllıca gizleyebilirsiniz. Radyatörün üzerine bir konsol masası yerleştirilebilir, bu da size dekorasyon ve diğer ihtiyaçlar için bir yüzey sağlar. Bu alan yanında küçük şirin bir sepet ile aydınlatılabilir. Son olarak, bütünü dengelemek için siyaha boyayın.

Ayaklı Kendin Yap Radyatör Tablası


Radyatörünüzü kapatmanın bir başka dikkat çekici yolu da metal ayaklı bir masa sergilemektir. Ayaklı kendin yap radyatör tablası masa ile radyatörünüze mükemmel uyum sağlayan mükemmel bir endüstriyel masa oluşturabilirsiniz.


Radyatör Rafı


Evinizde uygun gördüğünüz herhangi bir alan için ısıtma çekirdeğini dönüştürebilirsiniz. Geri kazanılmış ahşaptan yüzer raflar, radyatörlerin üzerinde durabilir ve şık bir koridor alanı oluşturmak için kitapları ve görsel olarak çekici diğer öğeleri destekleyebilir.

Depolama Alanlı Radyatör Kaplaması


Kalorifer peteğinin üzerini istediğiniz malzeme ile kapladıktan sonra dilediğiniz kadar bölme ekleyebilirsiniz. Özellikle banyolarda etkili olduğu kanıtlanmış bir radyatör kaplaması bu şekilde oluşturulur. Bu küçük köşeler, eski eşyalar ve tuvalet kağıdı ruloları için mükemmel bir yer.

Pencere Kenarı Radyatör Kaplaması


Belki de en belirgin radyatör kaplamalarından birinin zamanı geldi. Kendin yap ahşap fikirleri ve çağdaş tonlarda bir kat boya size en şık pencere koltuğunu verecektir. Genellikle ısıtıcı göbek, saklamak istediğiniz ısıtıcı tipi için tepsi olarak kullanılır. Radyatörler ayrı depolanan ahşap türleridir. Çeşitli süslemeler kalır. Bu, ortamda estetik bir alan yaratır.

Minimalist Beyaz Radyatör


Evinizin radyatörlerinin görünümünü minimumda tutmak istiyorsanız, dış cephe kaplamasından radyatörlere kadar beyaz her zaman en iyi seçimdir. Küçük vurgular veya bitkiler eklemek bu beyaz, minimalist görünümü daha çekici hale getirebilir. Genellikle giriş yerlerinde ısıtıcı göbekleri için kaplama tercihi olarak kullanım için tercih edilir. Ön kapımda var, bu yüzden sık sık anahtarlık olarak kullanırım. Evde radyatör görmek istemeyenlerin tercihi; minimalist beyaz radyatör. Özellikle farklı dekorasyon türleri ile dekorasyon yaparken kullanışlıdır.

Koltuk Radyatör Kapağı


Dikey parke çıtalardan inşa edilen bu ısmarlama pencere oturağı, ilgi çekici bir görüntüden ziyade duvarı çevreleyen radyatörü gizlemeyi amaçlıyor. Bu radyatör kapağının L şeklindeki elemanı, pencere çerçevesinden parke zemine bağlı bir tabana kadar uzanır. Radyatör kapağının üstündeki yastıklar soğuk kış günlerinde sıcak bir oturma alanı sağlar. Kanepe tipi ısıtıcı petekler iş ortamlarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Hem estetik hem de mekansal fayda sağlayan bir sistemdir.

Palet Radyatör Kaplaması


Palet ahşabı günümüzde oldukça erişilebilir bir dekoratif malzeme haline gelmiştir. Masalardan yataklara, kitaplıklara kadar her şeyi yapabilirsiniz. Maliyetler ücretsizden ucuza değişir, bu nedenle kendin yap ısıtıcı kaplama projeleri için doğal bir yapı malzemesidir. Geniş çıtalar arasındaki boşluklar odaya maksimum ısı verir. Daha önce gıda, kimyasal veya petrol bazlı ürünlerin bulunduğu paletlere bakmak mantıklıdır. Palet teslim alındıktan sonra iyice temizlenmezse, ısıtıcı ısıtma sırasında kötü kokular yayabilir. Bugün genellikle ahşap tahtalardan yapılır. Isıtma çekirdeği böylece gizlenir ve çevreye nostaljik bir estetik katar.
Evlerimizde bazen pek de memnun olmadığımız teknik detaylar olabiliyor. Bazılarını gizleyebilirsiniz ama radyatör gibi bir enerji kaynağını erişilmez hale getirmenin termal olarak hiçbir anlamı yok, zarif bir detaya dönüştürebilirsiniz. Kendi radyatör kapağınızı yapabilir veya özel bir kapak yapmak için bir profesyonel kiralayabilirsiniz. Çok yönlü palet radyatör kaplaması. Burada sadece radyatör kapakları için birçok DIY fikri bulmakla kalmaz, aynı zamanda evinizin geri kalanının dekoruyla şık görünmeleri için onları nasıl şekillendireceğinizi de öğrenebilirsiniz.