Kapı Dekorasyon Fikirleri

Kapı Dekorasyon Fikirleri

Kapı Dekorasyon Fikirleri ile daha modern ve ferah yaşam alanları oluşturabilirsiniz. Ev dekorasyonunun geri planda kalan kapılar artık modern dekorasyon fikirlerinde ön planda yer alıyor. Evinizi bütünlemek için sizler de birbirinden farklı kapı dekorasyon fikirleri ile istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

Kapı Dekorasyon Fikirleri

Ana Giriş Kapısı İçin Dekorasyon Önerileri

Çoklu yaşam alanlarında genellikle dairelerin dış kapıları aynı model ve renkte olmaktadır. Ancak sizler de evinizin ilk izlenimi açısından oldukça önemli bir detay olan ana giriş kapısı için özgün bir model seçebilirsiniz. Tarzınızı ve evinizin iç dekorasyonunu yansıtacak giriş kapısı modellerini tercih edebilirsiniz. Misafirlerinizi sıcacık ve şık bir şekilde karşılamak için kapı üzeri spot ışıklandırmalar kesinlikle değerlendirmeniz gereken detaylardandır.
Ana giriş kapısı rengi genellikle koyu ahşap tonlarında olmaktadır. Ancak mat renkler ile sizler de farklı ve modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Özellikle pastel tonlar ve açık tonlar ana giriş kapısı için oldukça estetik bir görünüm kazandırmaktadır. Ana giriş kapısı dekorasyonu için bitkiler de yine önemli detaylardandır. Büyük zemin vazoları ile kapı önünü süsleyebilirsiniz.
Ana giriş kapısına mutlaka küçük bir paspas koymalısınız. Mesaj içeren veya desenli paspasları tercih ederek daha eğlenceli bir dekorasyon yapabilirsiniz.
Kapı süsleri de yine daire ana giriş kapısı için sıklıkla tercih edilmektedir. Mevsime uygun bitkiler veya süsler ile ana giriş kapınızı dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

Oda Kapıları İçin Dekorasyon Önerileri

Mutfak kapılarını diğer odalardan ayrı tutmanızı öneririz. Mutfak kapılarını daha kullanışlı bir hale getirmek için sürgülü şeffaf kapıları tercih edebilirsiniz. Bu sayede mutfak kapısının kaplayacağı alandan da tasarruf edebilirsiniz.
Oturma odası ve salon kapısı gibi diğer odaların kapılarının ev içi dekorasyonunu bozmaması için tek tip olması önerilmektedir. Ancak farklı olmayı seviyorsanız her odanın dekorasyonuna uygun renkte ve modelde kapıları tüm tonlarda da kullanabilirsiniz.
Oda kapılarını daha dikkat çekici hale dönüştürmek için modern raflı kapılar kullanılmaktadır. Kapı dekorasyonu için natürel renklerin yerine daha canlı tonları tercih ederek yaşam alanlarınıza dinamik bir hava kazandırabilirsiniz.