Kapı Girişi Dekorasyonu

Kapı girişleri ev içerisinde dekorasyonun başladığı alanlardır. Bu alanı dekore ederken ev dekorasyonunda kullandığınız tarz çizgisinde bir dekorasyon yapmanız son derece önemlidir. Ev içerisindeki her alan yarı ayrı değerlendirilse de bütüne bakıldığında ev dekorasyonunun belirli bir tarzı yansıtarak bütünlük algısına hitap etmesi gerekmektedir. Son zamanlarda işlevsel ve fonksiyonel eşyalar ile modern tarzda dekore edilen evlerde farklı ve dekoratif bir çok eşya üretilmektedir.

Kapı Giriş Dekor Fikirleri

Eski tipte mimariye sahip olan geniş ve büyük evler yine klasik tarzda geniş, büyük, gösterişli ve zengin görünüme sahip ev eşyaları ile dekore edilir iken son zamanlarda evlerin küçülmeye başlaması ile beraber daha fonksiyonel ve işlevsel daha küçük ölçülerdeki ev eşyalarına talep daha çok artmaktadır.

Kapı giriş dekorasyonu yaparken de evin mimarisi göz önünde tutularak ve evin genel dekorasyon çizgisine uygun bir dekorasyon yapmak son derece önemlidir. Kapı önlerine konulan dekoratif kapı paspasları, gazetelik ya da posta kutuları ile beraber kapıya yerleştirilen kapı süsü ile kapı önü dekorasyonu yapılır iken evin giriş bölümü olan alanlarda da bizi dekoratif portmanto, ayakkabılık, askılık, ayna ya da aksesuarlar karşılamaktadır.

Kapı giriş alanı için alınan mobilyaların kapı giriş alanına uygun ölçülerde olması çok önemlidir. Çünkü alınan büyük bir mobilya kapı önünü kapatabilir ya da çok dar ve basık gösterebilir. Unutulmamalıdır ki, eve giren kişi, evin dekorasyonu ile ilgili fikir sahibi olmaya başladığı alan kapı girişleridir. Bu neden ile kapı giriş alanının dekorasyonu da son derece önemlidir.

2020 Kapı Giriş Dekor Örnekleri

Kapı giriş dekorasyonu yaparken öncelikle kapı girişi için iç cephe duvar boyasına karar vermeniz gerekmektedir. Evin diğer alanları ile uyumlu renklerde seçmeniz gereken iç cephe duvar boyası kapı giriş alanınızı oldukça modern ve şık bir görüntüye kavuşturacaktır. Sonrasında ise iç cephe duvar boyanıza uygun renklerde portmanto ya da portmanto için uygun yeriniz yok ise şık ve dekoratif tarzda ayakkabılık ve askılık alabilirsiniz.

Tavana montelenen boru şeklindeki askılıklar son zamanlarda oldukça moda olan askılık modelleri arasında yer almaktadır. Yine açık şekilde raflı ayakkabılık modelleri de son zamanlarda oldukça talep görmektedir. Renk ve tarz uyumuna da kendiniz karar verebilirsiniz. Dekorasyonda renk uyumuna son derece dikkat etmeniz gerekmektedir. Dekorasyonda birbirine uyumlu parçaları ve renkleri yakalamak oldukça zordur. Parçaların bütününe bakıldığında evin karakterini yansıtması gerekmektedir. Her güzel parçayı eve doldurmak doğru bir yol olmayabilir. Tarzlarının da aynı doğrultuda olduğuna emin olmak gerekir.

Aynı tarzı yansıttığına emin olduğunuz parçalarda dikkat etmeniz gereken diğer nokta renklerinin uyumlu olmasıdır. Zıt renklerle karakteristik bir tarz yakalayabileceğiniz gibi temel bir ana renkle beraber belirleyeceğiniz yumuşak renklerle de dekorasyonunuzu zenginleştirebilirsiniz.

Ev, iş yeri fark etmeksizin dekorasyonunu yapacağınız mekanın sizi yansıtması gerekmektedir. Bunun için ise halı, duvar rengi, mobilyalar ve aksesuarların birbirleriyle uyumlu olması dekorasyonunuzda tamamlayıcılığı kapsar. Birkaç ufak püf nokta ile dekorasyonunuzda tamamlayıcılığı yakalayabilirsiniz. Öncelikle duvarınızda seçeceğiniz renk ya da duvar kağıdı ile zeminin uyumlu olmasına dikkat edin. Halı kullanmanız şart değil ancak halı kullanmak istiyorsanız mobilyalarınızla halınızın uyumlu olması gerekmektedir. Halı burada kilit nokta parçanız olacaktır. Çünkü alacağınız aksesuarların da halının desen renklerine uyumlu olması gerekmektedir.

Kullandığınız ana parçalar genellikle düz ve sade renkler ise, aksesuarlarla mekanı renklendirmenizde yarar vardır. Örneğin dekorasyonunu yaptığınız mekanda mobilyalarınız koyu renk ise halı modelinizi açık renk seçmeniz mekana daha sağlıklı bir görüntü verecektir. Temelde kullandığınız eşyalarınızın hepsinin koyu renk olmamasına dikkat etmeniz gerektedir. Aksi halde kapı girişi olduğundan daha küçük görünecektir ve karamsar bir görüntü verecektir.

Mekanı kullanan bireylerin de bu görüntü ruh hallerine yansıyacak ve bireylerin uykusunu getirebilecektir. Örneğin, antrasit, gri ve siyah arasında kalan karakteristik ve cesur bir renktir. Ev, ofis dekorasyonlarında oldukça sık karşımıza çıkmaktadır. Hemen hemen her renk ile oldukça uyumlu olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Dikkat çekici ve oldukça iddialı bir renktir. Canlı renklerle kullanılabileceği gibi daha yumuşak soft dediğimiz renklerle de tercih edilmektedir. Ne siyah kadar keskin ne de gri kadar muallakta bir renktir. Mekanın duvarlarının bir bölümünde yer verileceği gibi mobilyalarda da antrasit oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Antrasit rengi modern dekorasyonun moda rengi haline gelmiştir.

Antre Dekorasyonu

Antre Dekorasyonu için birbirinden şık ürünler piyasaya çıkmaktadır. Öncelik ile evin dekorasyon tarzına uygun olarak antreyi de dekore etmek gerekmektedir. Ev dekorasyon tarzınız modern tarzda ise antre dekorasyonunuz da modern tarzda olmalıdır. Ev dekorasyonunuzun geneline klasik tarz hakim ise antre dekorasyonunuzun da evin dekorasyon bütünlüğünü bozmaması adına klasik tarzda olması gerekmektedir.

Kapı Giriş Dekor Örnekleri 2020

Son zamanlarda dekorasyon tarzında ciddi değişiklikler yaşanarak dekorasyona yaratıcı tarzlar da eklenmeye başlanmıştır. Hatta bir çok yaratıcı tarz da modern dekorasyon ile harmanlanarak kullanılmaktadır. Bu bakımdan evinizde yaratıcı tarzların izleri bulunuyor ise antre dekorasyonunuz için birbirinden şık askılık, ayakkabılık ya da portmanto modellerini dekoratif tasarımları ile antre dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz.

Ev dekorasyonunda canlı renkleri bir arada kullananlar için de mükemmel renkli ve cıvıl cıvıl ayakkabılık modelleri üretilmektedir. Aynı zamanda antreniz dar ve küçük ise iyi bir aydınlatma ve büyük aynalar ile antrenizi daha geniş ve ferah gösterebilirsiniz.

Dış Kapı Giriş Dekorasyonu

Ev dekorasyonu evin dış kapısından itibaren başlamaktadır. Ve eve girer girmez bizi karşılayan mobilya ise vestiyerlerdir. Bu yüzden dekorasyon zevkinizi de vestiyerlerinizde göstermeyi ihmal etmemeniz gerekmektedir. Birbirinden farklı vestiyer modelleri ve tarzları üretilmektedir. Büyük vestiyerler için dar olan evlerde ya da kapı ve duvar genişliği bulunmayan evlerde dekoratif ve küçük vestiyer modelleri tercih edilmektedir.

Kapı Giriş Dekor Örnekleri

Dekoratif vestiyerler arasında oturma alanı bulunan vestiyerler renk ve tarz olarak da kapı girişinize şık bir görüntü vermektedir. Raflı ve kapaklı seçenekleri olduğu gibi kapaksız, açık modellerini de bulabilirsiniz. Diğer vestiyer modelleri arasında tek kapaklı vestiyerler ile ayakkabılarınızı yerleştirebileceğiniz raflı sistemli vestiyer modelleri, sürgü kapaklı vestiyer modelleri, çekmece kapaklı vestiyer modelleri de bulunmaktadır. Eğer isterseniz dekoratif tarzdaki vestiyerleriniz aynasız ise üstüne ayna da yerleştirebilirsiniz.

Ikea Antre Dekorasyonu

Ikea gerek iç mekan gerek de dış mekan için farklı bir çok mobilya ve aksesuar üretmektedir. Aradığınız nerede ise tüm ürünlere farklı fiyatlar ile farklı çeşit, model ve renkte sahip olmanız mümkün. Ikea, dekorasyona olan ilginin sürekli artması ve modanın sürekli olarak değişmesi ile beraber ürün yelpazesine her geçen gün bir yenisini ekleyerek farklı tarzlara ve yaratıcı fikirlere ilham olmaya çalışmaktadır. Ayrıca farklı fiyatları ile de her bütçeye ve cebe hitap edebilen Ikea’nın ürünlerini internet sitesinden satın alabileceğiniz gibi Ikea mağazalarından da satın alabilirsiniz.

Yaşam alanımıza dahil olan her ürün için farklı tasarımları ve şık görüntüleri ile ürünler üreten Ikea antreler için de farklı bir çok ürün yelpazesine sahiptir. Özellikle kullanışlı portmanto, ayakkabılık ve askılık modelleri ile yine kullanışlı çok amaçlı dolapları evlerinizdeki yerini almaya hazırdır.