Kırmızı Koltuk Perde Uyumu

Dekorasyon zevkinin arttığı son zamanlarda pek çok renk, model ve tarzda koltuk takımları da üretilmeye başlanmıştır. Kendi tarz ve zevkinizi ön plana çıkardığınız dekorasyonlarda dekore etmesi zor ve aynı zamanda keyifli olan kırmızı koltukların perde ile uyumu da dikkat edilmesi gereken konular arasında bulunmaktadır.

Hemen hemen her tarzda bulabileceğiniz kırmızı koltukların tarzına göre perde seçimi yapmanız gerekmektedir. Seçtiğiniz perdenin aynı zamanda kırmızı koltuğun rengi ile de uyumlu olması gerekmektedir. Bunun için de yüzlerce çeşit perde modeli ve rengi bulmak da mümkündür.

2020 Kırmızı Koltuğa Ne Renk Perde

Perde ve koltuk tarzını belirledikten sonra ise rengi konusunda dekorasyonda kullanacağınız renk kombinasyonlarından bir tanesi ile uyumlu bir renk tercih etmeniz gerekmektedir. Örneğin kırmızı, turkuaz, bej renk kombinasyonu yaptıysanız ve koltuklarınızın rengi kırmızı ise yine kırmızı renkte bir perde seçimi yapabilir ya da kırmızının boğucu etkisini minimuma indirmek istiyorsanız bej gibi açık tonlarda bir perde rengi seçebilirsiniz.

Her tarzdaki perde her tarzın dekorasyonuna uyumlu olmayabilir. Bunun için seçeceğiniz perdenin tarzı da oldukça önemlidir. Örneğin modern tarzdaki bir dekorasyonda kruvaze perde modeli çok şık bir görüntü sağlamayacağı gibi kafa karışıklığına da neden olabilmektedir. Genellikle modern tarzda kullanılan fon keten perdelerdir.

2020 Kırmızı Koltuk Perde Uyum

Eğer kırmızı renkteki koltuk modeliniz modern bir tarzda ise fon keten perde size istediğiniz görüntüyü verecektir. Yine stor ya da zebra perde modeli de kullanabilirsiniz. Klasik dekorasyonda ise stor ya da kruvaze perde modelini tercih edebilirsiniz. Ancak klasik tarzın ağır havasını bozmamak adına seçeceğiniz perdenin rengi de bu tarza uyumlu bir renk olmalıdır.

Perde Modelleri

Her tarz ve her renk için yüzlerce perde modeli bulmak mümkündür. Belirlediğiniz tarza göre seçeceğiniz perdeler hakkında model ve özelliklerine göre bilgiler bulmak perde seçiminde sizi daha doğru perdeye yönlendirecektir.

Jaluzi perde modelleri diğer perde gruplarına göre daha işlevsel perde modelleridir. Üretimine göre ahşap ve alüminyum olmak üzere iki gruba ayrılmaktadır. Alüminyum jaluzi perdelerin renk alternatifi oldukça fazladır. Ancak ahşap jaluzi perdelerin renk alternatifi de oldukça sınırlıdır. Bantlarının hareket kabiliyeti sayesinde içeriye giren güneş ışığının ölçüsüne kendiniz karar verebilirsiniz.

Stor perde modeller dekorasyon tarzına göre farklılık göstermektedir. Bunlardan bir tanesi olan ve yaygın kullanımı olan stor perde modeli kumaş stor perdelerdir. Farklı kumaş ve renk alternatifleri bulunmaktadır. Zincir ya da yaylı kullanımı ile oldukça işlevsel perde modelleridir. Daha az tercih edilen stor perde modeli de ahşap stor perde modelidir. Bu perde modelinde ipli kullanım özelliği bulunmaktadır. Genellikle iş yerlerinde tercih edilen bir perde modelidir.

2020 Kırmızı Koltuk Perde Uyumu

Plise perde modeli, genellikle açısal penceresi olan alanlarda kullanılmaktadır. Örneğin üçgen ya da dairesel pencerelerde sıklıkla tercih edilen bir perde modelidir. Bu perde modelinde de ipli sistem bulunmaktadır. Ayrıca farklı renk ve model alternatiflerini bulmak da oldukça kolaydır.

Fon perde genellikle iki kanatlı perde modelidir. Yere kadar uzanan bir modeldir. Genellikle modern tarzda kullanılmaktadır. Kumaş ve renk sınırlaması olmayan bu perde modelini hemen hemen her yerde bulmak mümkün iken sıklıkla kullanılan ve tercih edilen bir perde modelidir.

Bu perde modelleri arasından hem kullanım yönü olarak en rahat perde modelini seçerken hem de tarzınıza en uygun modeli de seçmeniz gerekmektedir. Eğer koltuk takımınız kırmızı ise, koltuk takımınızı modelini ve tarzını anlamalı koltuk takımınızın ihtiyacına göre perde modeline karar vermelisiniz.