Kırmızı Oturma Odası Dekorasyonu

Kırmızı oturma odalarında dekoratif olarak aksesuarlar ile kullanılabileceği gibi ana tema olarak da kırmızı kullanılmaktadır. Koltuk takımlarından perdelere, iç cephe duvar boyasından halılara ya da aksesuarlara kadar hemen hemen her alanda ve her modelde kırmızı rengi görmek mümkündür. Kırmızı hareketliliği arttırdığı gibi oturma odalarında da zengin bir görüntü sağlamaktadır.

2020 Kırmızı Oturma Odaları

Kırmızının birbirinden ayrı pek çok tonu bulunmaktadır. En canlı tonundan siyaha en yakın koyu renk tonlarına kadar hemen hemen her rengi dekorasyonlarda kullanılmaktadır. Oturma odalarında ise en çok koltuk takımlarında gördüğümüz kırmızı rengin pek çok renk alternatifleri ile beraber kullanıldığını görmek mümkün.

Kırmızı tek başına bir dekorasyon rengi olmasının yanında pek çok tarz için farklı renkler ile kombinasyonu sağlanarak kullanılmaktadır. Özellikle gri veya antrasit gibi tonlar ile beraber oldukça şık bir görüntü kazandırmaktadır.

2020 Kırmızı Oturma Odası

Gri tonların hakim olduğu oturma odasının tek düze sıradan ve sıkıcı görüntüsünü canlandırmak ve oturma odasına hareket kazandırmak adına kırmızı renk kullanılmaktadır. Örneğin gri renkteki bir köşe takımının berjer, puf ya da orta sehpasını kırmızı renkte görmek mümkündür. Modern tarzda dekore edilmiş bu görüntü ile kullanılan bu iki renk birbirini nötrleyerek olumsuz etkilerini yok etmiş olacaklardır. Yine gr gibi renk tonunun hakim olduğu koltuk takımında perde ya da halının kırmızı olması ile de modern tarz yakalanmış ve şık bir görüntü kazanılmış olacaktır.

Klasik tarzda ise yine kırmızının koyu renklerinden faydalanılmaktadır. Kırmızının koyu rengi olan bordo renk asil görüntüsü ile oturma odasına klask bir tarza uygun olarak zarafet ve zenginlik katacaktır. Yine klasik tarz için bu rengi beyaz ya da siyah gibi asil ve karakteristik renkler ile kombinasyonunu sağlamak klasik tarz dekorasyonu için daha doğru olacaktır.

Kırmızı Rengin Kullanılabileceği Alanlar

Kırmızı renk hemen hemen her alanda kullanılmaktadır. Son zamanlarda artan dekorasyon ilgisi ile dekore edilen alanlarda birbirinden farklı renkler bir araya getirilerek dekorasyon zevki gözler önüne serilmektedir. Siz de kırmızı renk temalı bir dekorasyon ile kendi dekorasyon zevkinizi dilediğiniz alanlarda yansıtabilirsiniz. Kırmızı rengi eğer futbol fanatiği biri iseniz sarı gibi yine kırmızı ile hem uyumlu hem de kırmızı gibi canlı ve dikkat çekici bir renk ile dekore edebilirsiniz.

2020 Kırmızı Oturma Odası Dekorasyon Çeşitleri

Kırmızı rengi salonda, oturma odasında, yatak odasında, yemek odasında, çocuk odasında, çalışma odasında, mutfakta, koridorda, tuvalet ve banyoda da kullanabilirsiniz. Her tarz le uyumlu olan kırmızı rengi klasik tarzdan modern tarza, İskandinav tarzından rustik tarza kadar kullanıldığını görmeniz mümkündür.

Yatak odalarında açık rengin hakim olduğu örneğin bej veya beyaz gibi teması olan yatak odası dekorasyonlarında dekoratif tarzdaki aksesuarlarda kırmızı rengi kullanmanız mümkündür. Ya da bu tarzdaki bir dekorasyonda iç cephe duvar boyasında veya dekoratif amaçlı kullanmak istediğiniz duvarda kırmızı rengi kullanabilirsiniz.

2020 Kırmızı Oturma Odası Dekorasyon Modelleri

Kırmızı rengin en sık kullanıldığı alanlar arasında mutfak, banyo ve tuvalet dekorasyonu bulunmaktadır. Dekor fayanslarda bulunan kırmızı renk mutfak, banyo ve tuvaletlerde modern ve şık bir görüntü sağlamaktadır. Mutfaklarda mutfak dolabında ya da mutfakların tezgah arası dekor fayanslarında kırmızı renk sıklıkla kullanılmaktadır.

2020 Kırmızı Oturma Odası Dekorasyonları

Yemek odası dekorasyonunda da kırmızı renk kullanılan ve sıklıkla tercih edilen bir renktir. Modern tarzdaki dekorasyonlarda geometrik çizgilere renk ve desen katmak için kullanılan kırmızı rengi, yemek odalarında sandalye ya da masa örtüsü olarak da görmek mümkündür. Eğer dekorasyonu yapacağınız alan geniş ise iç cephe duvar rengi boyası da kırmızı renk olabilmektedir.