Kış Mevsimi için Dekorasyon Önerileri

Kış Mevsimi için Dekorasyon Önerileri arasında kış mevsiminin dekorasyon anlayışına uygun yumuşak renkler ve sade geçişler ön planda tutulmaktadır. Havanın kasvetli oluşunun ve yağmurun yarattığı miskinliğin dekorasyonu etkilemesine izin verilmemektedir. Yaşam alanı için farklı dekorasyonlar uzman kişilerce oluşturulmaktadır.

Sonbahar döneminde başlanan hazırlıklar sayesinde kışa ani bir geçiş yapılması önlenmektedir. Bu sayede yaşadığınız alana daha çabuk adapte olmanızı sağlar. Dekorasyon her dönemde yenilenme ve arınma olarak düşünülmektedir.

Uygun renkler, çizgiler ve aksesuarlar sayesinde sakinliği ve sessizliği yakalanmaktadır. Daha kalın kumaşlar ve yumuşak dokulara yer verilen yaşam alanları oluşturulmaktadır. Oluşturulan yaşam alanı hem sizin hem de evinizi içini ısıtacaktır.

Kış Mevsimi için Dekorasyon Önerileri

Kış için Dekorasyon Önerileri

Kış Mevsimine Hazırlanmak için Tüyolar

Kışın serin ve sakin duruşunu sıcacık ve sahiplenici bir dokunuşla tamamlanması

gerekmektedir. İlk olarak oturma odasından başlanması uygun görülür. Yazdan kalma ince pikeler ve dekorasyonu tamamlayan kilimler yerine yenilerini bırakmalıdır. Kalın battaniyeler, daha tok duran bir halı kışın ilk adımı olarak görülmektedir.

Büyük ve yumuşak yastıklar ise kışın dinlenme alanınızı oluşturmaktadır. Eski yıllardan hatıra olan ekoseli modeller de yastık kılıfları ve battaniyeler de kışın dekorasyonun olmazsa olmazı haline gelmektedir.

[haber id=”13772″]

 Oturma odası dekorasyonu için şömine önüne hareket katacak büyük minderler yerleştirilmektedir. Kışı çağrıştıran ve huzuru yansıtan farklı boylar da mumlar da ortama mistik bir enerji katmaktadır. Hoş meyveli kokulara sahip mumların dinlendirici etkisi evinizi saracaktır.

Evinizi Kışa HazırlayınKış Mevsimi için yer minderleri

Kış Mevsimi için Dekorasyon Önerileri arasında olan cam kenarı koltukları ise asla unutulmamalıdır. Kış mevsimini sadece pencerelerden izleyeceğiniz ve uzanırken rahat edeceğiniz koltuklar yer almalıdır. Evin enerjisini yükseltecek perdeler de dekorasyonun bir parçasıdır. Tüller de şık çizgiler, fon perdelerde ise etkileyici fakat yormayan gül kurusu, krem ve hardal tonlarına yer verilmektedir.

Kışın karanlık enerjinin üstesinden gelmek adına yaşam alanınızı fazla eşya ile doldurmak doğru değildir. Fazla eşya her zaman göz yorucu olmaktadır. Dekorasyon da zaman zaman kopukluk yaratmaktadır. Hep eksik kalmış görüntüsü ile içinizin rahat etmemesine neden olacaktır. Az eşya ile çok uyumlu bir ortam hazırlanabilir. Fazla aydınlatma da fazla eşya gibi rahatsızlık hissi uyandırır. Bu yüzden kış mevsimi için dekorasyon önerileri arasında en önemlisi aydınlatmadır.

Modern nişlerde spot aydınlatmalar veya masa, televizyon ünitesi etrafındaki led aydınlatmalarla hafif aydınlatma sağlanabilir. Televizyon ünitesi fazla kalabalık olmamalıdır. Dikkatinizi dağıtmaya neden olacaktır. Sade ve kışı yansıtan kuru dallar ve kozalaklar ile mumların birlikteliği şık bir dekorasyon önerisi olacaktır.

 Yumuşak tonları biraz hareketlendirmek adına kışa en çok yakışan turuncu rengi ekleyebilirsiniz. Turuncu biblolar veya bakır büyük sehpa üzeri tabakları sade ve şık görünecektir.

Kar taneleri de yoğun renklerin bulunduğu alanları sadeleştirmenizde işinize yarayabilir. Özellikle yemek odası takımınız koyu renk ise kar taneleri olan masa örtüsü ile ortamı yumuşatabilirsiniz.

Kışı Yansıtan Ahşap ve Odun Tasarımlarahşap sehpa modelelri

Yeni sezon ürünlerde de karşımıza sıkça çıkan ve kışa yakışan ahşap sehpalar enfes görünmektedir. Her renk ve tasarıma uyum sağlamaktadır. Gerçek odundan yapılan sehpalar, estetik görünüme sahip lambaderler, salonun veya oturma odasının vazgeçilmezidir. Sıcak tonları koruduğumuz kış mevsimi daha güçlü tasarımlara da sahip olmaktadır.

Pastel tonların ön planda olduğu tablolar da dekorasyonun ince detaylarındandır. Odundan yapılmış gece lambaları klasik yatak odası havasını dağıtmaktadır. Yaza göre kışın dekorasyonda daha sık baskılı tekstil ürünlerine yer verilmektedir.

Bordo ve koyu yeşil renklerinden faydalanarak tüylü minderler ve örtülerle daha fazla hareket kazandırılabilir. Gün ışığının iyi yansımasını sağlanmalıdır. Cam ve kapı önlerine küçük boyda mobilyaları yerleştirmeniz daha doğru ve etkili olacaktır.

Kış Balkonu Dekorasyonu

Klasik, retro halı çeşitlerini de koltuğun ayağının olduğu yerden başlayarak yaymanız gereklidir. Yazın açık olarak kullandığınız balkonu, kış mevsimi geldiğinde kapalı olarak kullanma olanağına sahip olduğunuz bir ortamı az miktarda da olsa ısıtabiliyor olmalısınız.

Kış Balkonu Dekorasyonu

Balkonunuzu kış bahçesi haline getirmek için, ufak bir koltuğa, balkonun köşesinde yer vermeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra, orta sehpa yerine, en az iki küçük sandalyeye veya pufa yer vermelisiniz. Bu sayede en az 4 kişilik bir ortam oluşturabilir, bir adet aydınlatma ürünü kullanabilir, yılbaşı ağacı gibi klasikleşmiş ve kült haline gelmiş bir üründen yararlanılması da mümkün oluyor. Halı için ise dikdörtgen olan modelleri seçmek zorunda değilsiniz.

[galeri]