Kışa Hazırlık: Sıcacık Dekoratif Battaniyeler 2019

2019- 2020 Kışlık battaniyeler ve fiyatları

Kış aylarında en çok ilgi gören tekstil ürünleri şüphesiz battaniye modelleri. Her sezonun moda trendleri farklı bildiğiniz gibi, bu sezon 3d baskılı sıcacık battaniyeler en çok ilgi gören tasarımlar. Modası hiç geçmeyen örgü battaniyeler ve %100 yünlü tasarımlar kış aylarının en çok ilgi gören battaniye modelleri. Özellikle kış dekorasyonu için evlerini hazırlayanlar oturma odaları için örgü battaniyeleri  ve diz battaniyelerini dekorasyona dahil etmeye başladılar bile.

Battaniyeler her tekstil ürününde olduğu gibi malzemesine ve fonksiyonuna göre farklılık gösterirler, genel olarak trend battaniye modelleri, diz battaniyeleri,elektrikli battaniyeler,örgü battaniyeler,bebek battaniyeleri ve tek kişilik, çift kişilik olarak çeşitlendirilir. Soğuk havaların gelmesi ile beraber 2015 – 2016 dekoratif battaniyeler , yatak odası, çocuk odası ve salon dekorasyonunda en sık kullanılan tekstil ürünleri arasındalar şuan.

 Yüzlerce farklı modeli ve renk seçeneği bulunan 2019 diz battaniye modelleri arasından seçtiğimiz tasarımları galerimizde inceleyebilirsiniz.

Yeni sezon sıcacık battaniyeler

Artık salon dekorasyonu için diz battaniyeleri vazgeçilmez parçalar. Diz battaniyeleri akşam oturmalarında hemen yanı başınızda durması gereken tasarımlar, aynı zamanda farklı ve zarif desenleri ile salonunuza uygun tasarımlar ile dekoratif bir tarz oluşturacaktır.

Aynı şekilde diz battaniyeleri kadar ilgi gören örgü battaniyeler hem çocuk odasında hemde yatak odasında bu kış en çok tercih edilecek tasarımlar arasındalar. Bir çok farklı örgü battaniye modeli ile bu alanlara renk ve hareket katılabilir. Klasik ve sade örgülerin yanı sıra bu sezon canlı renklere sahip modern desenleri sıkça göreceğiz.

Battaniye nasıl yıkanır?

Her tekstil ürününde olduğu gibi yıkama konusunda dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor.

Battaniye yıkarken dikkat edilmesi gerekenler;

  • Sentetik ve pamuklu battaniyeler 30 ile 60 derecede yıkanmalıdır
  • Yün olmayan battaniyeler için narin programları seçilerek yıkanmalı
  • Diğer battaniye modelleri için 40 derece yine narin program tercih edilmeli.

Elde battaniye yıkamak için;

Battaniyeleri elde yıkamak istiyorsanız hazırladığınız sabunlu su içine bir kaç kaşık amonyak ilave edebilirsiniz. Amonyaklı su ile daha temiz bir sonuç elde edebilirsiniz.

Örgü Battaniye Modelleri

Örgü Battaniye Modelleri

Battaniyeler soğuk havalarda bizi sıcak tutan aynı zamanda harika bir dekorasyon aksesuarı olan ürünlerdir. Özellikle farklı tarzdaki battaniye modelleri son zamanların favori aksesuarları arasında yer almaktadır. Kış dekorasyonu söz konusu olduğunda da ilk akla gelen seçenekler arasında elbette ki battaniyeler yer almaktadır. Son zamanlarda sıklıkla karşılaştığımız örgü battaniye modelleri ise; hanımlar için oldukça cazip aksesuarlardır.

Örgü battaniyeler; harika desenleri içeriğinde barındıran; birbirinden farklı ve güzel dokulara sahip aksesuarlardır. Bundan dolayı kış dekorasyonu söz konusu olduğunda harika bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ürünlerin tam anlamıyla el emeği ve göz nuru olması; değerli olmasının bir diğer nedeni olarak karşımıza çıkmaktadır. Örgü battaniyeler her ne kadar kış aylarına özgü aksesuarlar olarak düşünülse de hemen her mevsim kullanılabilen ürünlerdir. Çünkü örgü battaniyelerin örüldüğü ipliklerin inceliği bu aksesuarların ilkbahar ve yaz aylarında da kullanılabilmesini mümkün kılmaktadır.

Örgü Battaniye Modelleri

Zigzag Desenli Battaniye Modelleri

Battaniye modellerinin farklı desenlerle destekleniyor olması sayesinde çok daha kullanışlı ve şık battaniyelere sahip olmak mümkün olmaktadır. Desenli battaniye modelleri söz konusu olduğunda; modern bir tarzda battaniye aksesuarlarıyla karşılaşmak mümkündür. 2019 yılına damga vuracağa benzeyen zigzag desenli battaniye modelleri, ince iplik ya da merserize ipliklerden üretilmektedir. Zigzag desenli motifler sayesinde battaniyelerin çok daha şık bir dekorasyon malzemesi olarak tanımlanması mümkün olmaktadır.

Örgü Battaniye Modelleri

Battaniye modelleri dekorasyonun önemli bir parçası haline gelmiştir. Koltuk aksesuarları arasında sayılan battaniyeler, kışın ısınmak için en çok ihtiyaç duyduğumuz araçlardan da biridir. Makine yapımı el örgüsü battaniye modelleri olduğu gibi, battaniyenizi istediğiniz renk ve desende kendiniz de yapabilirsiniz. Yün battaniye modelleri, kalın olması nedeniyle hem modern dekorasyonda koltuk üstlerinde şık bir görüntü sağlar hem de güzel bir ısınma aracı olarak kullanılabilir.

Örgü Battaniye Modelleri

Örgü battaniye modellerini, ev ve yaşam grubu bulunan tüm mağazalardan satın alabileceğiniz gibi internetten de kolaylıkla satın alabilirsiniz. Örgü battaniye modellerinin belirli bir tarzı olmadığı gibi belirli bir fiyatı da yoktur. Her kesime hitap eden örgü battaniyeleri istediğiniz tarzda ve fiyatta bulabilirsiniz.

[galeri]