Kız Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

Kız genç odası dekorasyonu yaparken odada uygulanacak tarz ile renk uyumunun beraber düşünülmesi ve karar verilmesi gerekmektedir. Genellikle modern tarzın uygulandığı genç odası dekorasyonlarında farklı tarzları da görmek mümkündür. Modern dekorasyon, İskandinav tarzı dekorasyon, rustik tarzdaki dekorasyon veya romantik dekorasyon gibi hemen hemen her tarzın uygulanabildiği kız genç odalarında canlı renklere de sıklıkla yer verilmektedir.

2020 Kız Genç Odası Çeşitleri

Dekorasyonun her geçen gün ilgi görmesi üzerine farklı renkler ile beraber dekoratif olarak ilginç tasarımlar da evlerimizdeki yerini almaya başlamıştır. Eski dönemlerde dikkatle kaçınılan ve pek yer verilmeyen gri renk özellikle dekoratif aksesuarlar ile evlerimizdeki yerini almaya başlamıştır. Modern tarzdaki dekorasyonlarda yoğun şekilde kullanılan gri rengi farklı dekorasyonlarda uygulanma biçimlerindeki farklılıklar ile görmek mümkündür. Özellikle grinin gümüş renkteki tonu ve koyu tonu olan antrasit kızların tercih ettiği canlı renkler ile oldukça uyumludur.

Genç odalarının özgür tarzdaki renkli havasına eşlik eden desenli bir perde ile beraber beyaz ve mor ya da pembe ve gri renkteki yatak takımları kız genç odaları için oldukça idealdir. Kız genç odası dekorasyonunda kullanılan mor ya da pembe renk tek başına kullanılması güzel durmasa da farklı renkler ile bir araya geldiğinde çok şık bir görüntü sağlamaktadır.

2020 Kız Genç Odası Modeli

Bu renklerden biri olan mor renk ile gri rengin muhteşem uyumunu genç odası dekorasyonlarında görmek mümkündür. Örneğin mat ve koyu tonu ile mor bir yatak takımına eşlik edecek sarı renkteki bir puf genç odasında şık bir görüntü sağlayacaktır. Mor yatak takımına aksesuar olarak gri yastıklar da kullanılabilmektedir. Bunun yanında perdeleri de mor ya da gri renk olarak seçebilir bu renklere uygun bir halı ile dekorasyonu tamamlayabilirsiniz.

Kız Genç Odası Dekorasyonu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kız genç odası dekorasyonu yaparken tüm parçaların ayrı ayrı görsel zevkinin olması ile beraber bir araya gelip bir bütünü oluşturduğunda da uyum içinde olması gerekmektedir. Öncelikle genç odası dekorasyonu yaparken odanın büyüklüğü ve genişliği oldukça önemlidir.

2020 Kız Genç Odası Modelleri

Çünkü minimal çizgide bir dekorasyon yapılabileceği gibi dekorasyonun algıdaki farklılık yaratan avantajlarından da yararlanılabilir. İyi bir dekorasyonda geniş ve büyük bir oda az eşya ile oldukça zengin ve zarif bir görüntü sağlayabilmektedir. Tam aksi düşünüldüğünde yine iyi bir dekorasyon ile küçük bir oda olduğundan daha geniş ve ferah gösterilebilmektedir. Bu yüzden dekorasyona başlarken odanın büyüklüğü ya da küçüklüğü hesap edilmekte ve buna uygun mobilyalar ile renk kombinasyonu yapılmalıdır.

2020 Kız Genç Odası Takım

Öncelikle kız genç odası dekorasyonuna yeni başlayacak olanlar için görsel bir hayal gücü olması gerekmektedir. Çünkü odaya seçilecek mobilyaların, perdelerin, halının, avizenin, duvar ve zemin dekorasyonunun ve dekorasyonu tamamlayacak aksesuarların aynı uyum içerisinde aynı tarzı ve ruhu yansıtması gerekmektedir. Seçeceğiniz duvar dekorasyonundaki duvar kağıdı modelleri ile mobilyaların uyumlu olması gerekmektedir. Bütün duvarı duvar kağıdı ile kaplamak yerine dekoratif bir duvar yapmak hem modern dekorasyonda hem de farklı dekorasyonlarda daha şık bir görüntü sağlamaktadır. Bunun ile beraber mobilyaların da duvar dekorasyonu ile aynı tarzda olması gerekmektedir.

2020 Kız Genç Odası Takımı

Ve mobilyalara uygun halı ile perde modellerinin seçilmesi gerekmektedir. Son olarak da dekorasyonun aksesuarlar ile tamamlanması gerekmektedir. Bunları yaparken kararlaştırdığınız bir renk kombinasyonu olması yaşanabilecek kafa karışıklıklarını önleme konusunda yardımcı olacaktır. Renk kombinasyonunuzda mutlaka her renk ile uyumlu olacak ve farklı renkler ile aralarında bir renk geçişi sağlayabilecek bir renk bulundurmakta fayda vardır. Örneğin gri gibi bir renk her renk ile uyumlu olmak ile beraber farklı tarzlar ile de kullanılabilmektedir.