Koltuk Perde Kombinleri

Koltuk perde kombinleri, ev dekorasyonunu belirleyen çizgileri oluşturur. Her ayrıntısı ve uyumu ile hoş bir ambiyans sağlamanıza yardımcı olur. Koltuk ve perde kombini yaparken, birden fazla noktaya dikkat etmeniz gerekir. Mobilya ve perdenizin renk uyumuna etki eden, halının rengi de öne çıkar. Aynı şekilde halı çok renkli ve desenli ise bu doğrultuda, perde de daha sade tonlara yönelebilirsiniz.

2020 Koltuk Perde Kombin Önerisi

Salon dekorunda ya da evin genelinde, ortamı boğucu renkleri bir arada kullanmak yerine, ferah bir şekilde şık bir ambiyans yaratmanızı tavsiye ediyoruz. Örneğin; krem, beyaz, bej, vizon, gri, kahve tonlarındaki perdeler genellikle her ton mobilya ile uyum sağlayabilir. Ama farklı tarza sahip bir ambiyans için, koltuklarınızın rengine göre, daha koyu ve açık ton perdelere yönelebilirsiniz.

Klasik Koltuk Perde Kombinleri

Klasik çizgilere sahip bir dekorasyon için, genellikle tercih edilen ve her renge uyumlu perde tercihleri yapabilirsiniz. Mobilyanız, koyu tonlarında ya da açık tonlarında olsa da; krem, beyaz, bej, gri, vizon, kahve tonları gibi perdeler ile hoş bir ambiyans yakalayabilirsiniz. Koltuk perde kombinleri adımında, öncelikle klasik ya da modern hangi tarzı yansıtmak istiyorsanız, bunu belirlemenizi önerebiliriz.

2020 Koltuk Perde Kombini

Daha sonraki adımda ise evinizdeki diğer eşyaları dikkate alabilirsiniz. Halı en önemli etkenlerden diğerini oluşturur. Halı, perde ve mobilya uyumunu sağladıktan sonra, bu doğrultuda aksesuar kombini daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Modern bir ev dekorunda, daha iddialı renkleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Mavi, yeşil, mor, fuşya, bronz, altın sarısı gibi farklı ve tarz perde modelleri evinize renk ve ışıltı katacaktır.

Tarz ve Şık Koltuk Perde Kombinleri

Şık ve modern bir ev ortamı için, canlı ve mat renkleri bir arada kullanabilirsiniz. Koltuk perde kombinleri adımında, şık bir dekor için; daha canlı renklerin mat tonlarını değerlendirmenizi önerebiliriz. Örneğin, mavi tonlarındaki koltuk takımınızla, mor bir perdeyi kombin yapabilirsiniz. Aynı şekilde bronz perde modelleri ile de hoş bir kombin ortaya çıkarabilirsiniz. Mor, mavi, yeşil, bronz, siyah-beyaz desenli, gri, turuncu, altın sarısı renklerine sahip perdeler ile hoş ve şık dekorasyonlar oluşturabilirsiniz.

2020 Koltuk Perde Kombinleri

Tabii ki ilgili renklere sahip mobilyalarınızı da bu renkler doğrultusunda, perdeler ile uyumlu şekilde kombin yapmanız mümkündür. Ev dekorasyonunda, koltuk takımı, perde, halı gibi evin içinde bulunan her detay öne çıkar. Özellikle mobilya ve tekstil ürünlerinin renk ve tarz uyumları dikkat çeker. Koltuk perde kombinleri ile evinizin tarzını belirleyebilir ve ferah şık bir ambiyans yaratabilirsiniz.

2020 Koltuk Perde Uyumu

Koltuk Perde Kombinlerinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Koltuk perde kombini yaparken, dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta vardır. Mobilyalarınızın tarzı ve rengi aynı şekilde perde ve halı gibi tekstil ürünlerinin de tarzı-rengi önem taşır. Her birini göz önünde bulundurmanız ve geneli etkileyen bir çizgiyi ahenkli şekilde yansıtmanız gerekir. Renk geçişleri, evin ferah olmasını sağladığı gibi klasik ve modern dokunuşunu da belirler. Renk uyumları ile klasik bir ortam ya da modern bir hava yaratmanız mümkündür.

2020 Koltuk Perde Uyumları

Koltuk takımları, halı, perde gibi her birini uyumlu şekilde kombin yaparken, birbiri içinde kaybolmamasına özen göstermenizi önerebiliriz. Desenlerinin birbiri içinde kaybolarak boğucu bir ortam oluşturmaması gerekir. Bu nedenle, koltuk perde kombinleri renk açısından dikkat edilmesi gereken ayrıntıları oluşturmaktadır. Rengi ve tarzı kapsamında, hoş ve şık ev ortamlarına sahip olabilirsiniz. Sizlerde evinizin tarzı ve renk ahengi doğrultusunda yenilik yapmak için, sade perde değişimi dahi yapmanız yeterli olacaktır.

[haber id=”22887″]