Konserve Kutuları ile Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

Her mutfakta yer alan teneke konserve kutular dekorasyon sevenlerin ilham veren basit fikirleri ile dekorasyona dahil eden çok hoş aksesuarlara dönüşüyor. Teneke kutular gerçekten bir çok alan için farklı dekorasyon fikirleri verebiliyor, yapmanız gereken sadece kutuları biraz renklendirmek ve çeşitli ufak süsler yada kurdele benzeri renkleri iplerle dekoratif bir hale çevirmek, bu işlemler aslında oldukça kolay ve pratik şekilde yapabileceğiniz uygulamalar. Mesela basit bir örnek verecek olursak, boş bir teneke konserve kutusunu hemen her yerden rahatça alabileceğiniz desenli yapışkanlı folyo ile kaplayın ve üzerine farklı renklerde minik yapışkanlı fiyonklar yapıştırarak dekoratif bir kutu haline getirebilirsiniz. Konserve kutuları ile yapacağınız dekoratif modelleri evinizde bir çok farklı alanda rahatça kullanabilir ve bu alanlara kendi zevkinizi ve tarzınızı basit şekilde yansıtabilirsiniz. Örneğin bir konserve kutusunu süsleyerek konserve kutusundan kalemlik yapabilirsiniz veya makyaj malzemelerinizi koyabileceğiniz dekoratif kutular haline getirebilirsiniz.

Yazımızda sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz birbirinden güzel konserve kutuları ile dekorasyon fikirleri seçtik, sizde hayal gücünüzün yardımı ile dekorasyona bu sevimli dekoratif kutuları dahil edebilirsiniz.

Konserve Kutusundan Kalemlik

konserve kutusundan kalemlik yapımı
konserve kutusundan kalemlik yapımı

Elinizdeki teneke konserve kutularını istediğiniz renkte ve kalınlıktaki iplerle kaplayarak fiyonklar ile süsleyebilirsiniz. Bu basit düzenleme sonrasında şık bir görünüm kazanan metal kutuları çalışma yada makyaj masasında dekoratif kalemlikler olarak kullanabilirsiniz. Kullanacağınız mekanın renk düzenine uygun ipler seçerseniz kutuları kullanacağınız mekanda rahatça uyum yakalayabilirsiniz. Dış süslemeleri için ihtiyacınız olan tek şey birazcık hayal gücü. Okul yıllarında iş teknik gibi derslerden hatırladığımız küçük bilgileri kullanarak bu kutuları dekoratif eşyalara çevirmek bizim elimizde.

Konserve Kutularından Fular Kutuları

konserve kutusundan flor kutusu yapımı
konserve kutusundan flor kutusu yapımı

Konserve Kutuları ile Dekorasyon Fikirleri arasında yaratıcı bir uygulama olan birden fazla kutuyu kalın bir ip ile birleştirerek yatak odanızda son derece hoş bir  fular kutusu elde edebilirsiniz. Kutulara istediğiniz şekli vermek için yapıştırıcı kullanabilirsiniz, bu sayede daha sağlam olacaktır. Bu düzenlemede önemli olan kutuları çevreleyen kalın şeritleri üstten düğümleyip asılacak bir hale getirmek, yukarıda yer alan örneği incelediğinizde rahatça yapabilirsiniz.

Konserve Kutularından Kuş Yuvaları

konserve kutuları ile dekorasyon fikirleri
konserve kutuları ile dekorasyon fikirleri

Kullanmadığınız konserve kutuları aslında bir canlı için sığınak olabilir, hayvan sever dekorasyon tutkunları inanılmaz güzel bir fikir ile küçük kuşlara minik evler yapmışlar. Teneke kutuları farklı renklere boyadıktan sonra içlerine çok yer kaplamayacak şekilde kum yada çalı çırpı ekleyerek kutuları uzun kurdele yada iplerle ağaç dallarına asarsanız belki sevimli küçük bir kuşun yeni yuvasını hazırlamış olabilirsiniz. Önemli bir detay ise metal kutuların alt kısımlarının delinip buraya sabit bir çubuk eklemek, bu kalın bir dal yada küçük metal bir çubuk olabilir, bu şekilde minik kuş yuvasının önünde durarak son kontrollerini yapabilir. Aynı şekilde ağaç dallarınıza bu konserve kutuları içerisine ampul yerleştirerek bahçenizde harika görünümlü aydınlatma aksesuarları da yapabilirsiniz. Bunun için konserve kutularına çivi yardımı ile bir miktar delik açmanızda fayda var.

[konu]

teneke konserve kutuları ile kendin yap fikirleri
teneke konserve kutuları ile kendin yap fikirleri

Yazımızın başında bahsettiğimiz gibi teneke kutuları kolayca dekoratif hale getirmenin yolu yapışkanlı folyolardan geçiyor. Zevkinize uygun renk yada desenlere sahip yapışkanlı folyoyu konserve kutusuna uygun şekilde kesip yapıştırdıktan sonra artık bir çok farklı amaç için rahatça kullanabileceğiniz bir hale gelecektir.

İlginizi Çekebilir : Yapışkanlı Folyo ile Dekorasyon Fikirleri

teneke kutulardan bayo için havluluk fikirleri
teneke kutulardan bayo için havluluk fikirleri

Banyo için şık havlularınızı sergilemek için dekoratif ve zarif bir fikir arıyorsanız doğru yerdesiniz. Duvara monte edilen çiçek desenlerine sahip bu şık banyo havluluğu basit bir konserve kutusundan yapıldı.. Size ilham vereceğini düşündüğümüz son derece yaratıcı bir fikir, yapmanız gereken öncelikle teneke kutuları banyonuzun dekorasyonuna uygun renk ve desenlere sahip bir folyo ile kaplamak.

Birden fazla kutu kullanabilirsiniz bu tamamen sizin zevkinize kalmış, sonraki aşama bu kutuları sabitlemek için sert bir yüzey bulmak. Kalın mukavvalar yada ufak bir parça ahşap bu konuda size yardımcı olacaktır, kutuları sabitlemek için güçlü bir yapıştırıcı kullanmanızı öneririz, bu işlemlerden sonra sadece hazırladığınız dekoratif banyo havluluğunu duvara monte etmek kalacak..

konserve kutularından mutfak aksesuarları yapmak
konserve kutularından mutfak aksesuarları yapmak

Konserve kutularını pratik mutfak gereçlerini sergileyebileceğiniz dekoratif bir raf haline getirebilirsiniz, bu düzenleme klasik mutfak dekorasyonlarına farklı bir hava katabilir. Ahşap üstüne monte edilen kutular, mutfakta elinizin altında olması gereken tüm gereçleri dekoratif şekilde sergileyecektir. Bu düzenleme için bir parça ahşap yüzey, kaç tane istiyorsanız konserve kutusu ve yüzeylerini kaplamak için renkli yada desenli folyolar..