Köşe Takımı: Tüm Aileyi Bir Araya Getiren Mobilyalar

Mobilya dünyası insan hayatının önemli bir parçasıdır. Koltuk takımları, evi ev yapan unsurlardan biridir. Aile bireylerinin özlem giderdiği, günün yorgunluğunu attığı köşe takımları ise konforun adresi olmuştur.
Köşe takımı modelleri, en kullanışlı koltuk çeşitleri arasındadır. Görünüşüyle de oldukça modern, ortamda fazla yer kaplamamasına bağlı olarak geniş hareket alanı ve hareket serbestliği sağlayan, odalarda geniş kullanım alanı kalmasını ve odaların daha büyük görünmesini sağlayan ayrıcalıklara sahiptir. Bu yüzden köşe koltuk takımları sadece büyük salonlarda değil, küçük odalarda da hoş bir görünüm ve ferah bir kullanım alanı sağlamaktadır.

Köşe Takımı, Uyumlu Alanlar Oluşmasını Sağlar

Çeşitli renkleri, desenleri, tasarımlarıyla farklı zevk ve beklentilere cevap verir. L şeklinde bir görünüm taşıdıkları için, L koltuk takımları olarak da isimlendirilmektedir. Kendine has tasarımıyla evdeki diğer mobilyalara da uyum sağlayan L tipi koltuk modelleri sizi birbiriyle uyum sağlayan ev eşyaları arama derdinden kurtarıyor.

Kullanışlı Olmasıyla Ön Plana Çıkar

Hem tüm evin mobilyalarını yeni alırken eşyaların odaya rahat sığmasını, düzenli bir görünüm kazanmasını sağlar hem de diğer mobilyaların yanına alınan köşe takımı koltuk modelleri ile ekstra masraf yapılmasına engel olunmuş olur. Ayrıca hem günlük kullanım hem de misafir ağırlamak için uygundur. Bu sebeplerle köşe takımı denilince akla ilk gelen sözcük, “kullanışlılık”tır diyebiliriz.

Sunduğu Ortamlarla Tercih Sebebi Olur


Yuvanızı ferahlatan ve ailenizle samimi ortamlar sunan köşe takımı koltuk çeşitleri, en huzurlu anları yaşamanıza katkıda bulunur. Ayrıca kitap okurken veya tv izlerken tam anlamıyla dinlenmenizi sağlayan özgün tasarımı, diğer koltuk modellerine göre daha fazla avantaja sahiptir.


Ekonomik Anlamda Daha Uygundur
Fiyat açısından düşünüldüğünde köşe takımı fiyatları, ayrı koltuk takımlarına göre daha ekonomiktir. Köşe takımı, parçalı takımlardan beklenilen ihtiyacı tek başına karşılar. Uzun vadeli düşünüldüğünde, ayrı olan koltuk takımlarından herhangi birinde geri dönüşü olmayan bir sorun olduğunda ya takım bozulmakta ya da o takıma uygun bir parça bulunmakta zorlanılacaktır veya aynı takım parçasını bulmak mümkün olmayacaktır. Ama köşe takımlarında böyle bir sorun yaşanmaz. Hatta köşe takımları çoğunlukla daha sağlam yapıya sahip oldukları için kullanım ömürleri de oldukça uzundur.


Köşe Takımları, Oturma Grubu Kategorisindedir
Oturma grupları, hem L tipi koltuk çeşitlerini hem de modeli ve rengi farklı olan ayrı koltukları ifade eder. Kullanıcının isteğine bağlı olarak seçilebilir. Böylelikle odanızın dizaynını zevkinize göre tasarlamış olursunuz. Aynı zamanda farklı görünüşleriyle alışılmışın dışında bir tarz oluştururlar.


Farklı Şekillerde Kullanılabilme Özelliği İsteğe Bağlıdır


Köşeli koltuk takımlarının açılarak yatak olabilen, sabit kalan, köşe kısmı çıkarılıp ayrı kullanılabilen veya köşesinin yönü değiştirilebilen, altı bazalı veya bazasız vb. çeşitleri vardır. Bu bağlamda düşünüldüğünde L tipi koltukların işlevselliği tartışılmazdır. İhtiyaca göre seçilen tasarımların belirli fiyat farkları ödenmesi gerekse de ileriki dönemlerde fark edilen kullanım kolaylığı hepsine değecektir.

Çeşitli Renk, Desen ve Malzeme Yapıları Bulunur
Evin duvar rengi, zemin özellikleri ve rengi, diğer mobilyaların görünümleri gibi özelliklere göre uyum sağlayabilen çok sayıda çeşitleri vardır. Bu renk, desen ve malzeme yapılarının çeşitlerini uyumlu şekilde seçmek, odalarınızın göze de hitap etmesini sağlayacaktır.


Köşe Takımlarına Özgü Durumlara Genel Bakış
-Hem küçük hem büyük alanlara en iyi şekilde uyum sağlar.
-Kullanım alanı çok geniştir. Salonlarda, mutfaklarda, balkonlarda, genç odalarında, ofislerde, özel kliniklerde vb. birçok alanda gönül rahatlığıyla kullanılabilir ve ortamla alakasız göründüğüne dair şüphe edilmesine gerek yoktur.
-Mekân tasarımına, rengine uygun olması halinde içinde bulunulan alanlara daha şık bir görünüm sağlanmaktadır.
-Misafirlerin birkaç gün kalacağı gibi durumlar söz konusu olduğunda köşe takımı yatak konumuna getirilerek misafirlere rahat bir ortam sağlanmış olur.
-Bulunacağı ortamın büyüklüğüne göre farklı boyutlarda tercih edilebilir.
-Kullanım alışkanlıklarına, tercihlerine, ihtiyaçlarına göre çeşitli imkanlar sunularak en uygun tasarımlar kullanıcılara sunulabilir.
-Köşe takımı tercihi yapılmadan önce ayrıca bu takımın kullanılacağı alanın boyutlarının göz önünde bulundurulması gerekir. Çünkü boyutlar uyum sağlamadığı takdirde görünüm ve kullanışlılık durumu beklenildiği gibi olmayacaktır.
-Diğer koltukların mekana veya odaya yerleştirme tarzı çoğunlukla birbirine benzemektedir ve duvarların ön kısmında konumlandırılacak şekilde kullanılır. Fakat L tipi koltuklar arzu edilirse mekanın veya odanın ortasına da konumlandırılabilmekte ve bu şekilde hoş ve farklı bir dizayn sağlanabilmektedir.