Krem Rengi Koltuk Takımına Perde Uyumu ve Önerileri

Krem rengi koltuk takımına perde seçimi aslında sadece renk belirleyerek çözebileceğiniz bir dekorasyon uygulaması değildir. Perde koltuk renk uyumu dışında başka ölçütlerin de kullanılması dekorasyonun sadece renkten ibaret olmadığını gösterir. Bu sebeple krem rengi koltuk perde uyumu için farklı parametreleri de göz önüne almalısınız. Bu sayede mobilya perde uyumu tam olarak sağlanmış olacaktır.

Klasik koltuk takımına sahip biri krem rengi koltuk takımına perde seçimi yaparken sadece rengine uygun bir seçim yaptığında tarzı doğru seçemeyebilir. Rengin yanında tarzın da gözetilmesi gerekir. Bu anlamda perde seçimi için tarz ve renk uyumunu yakalamak oda dekorasyonunun olmazsa olmazları arasında yer almaktadır.

Krem Rengi Koltuk Takımına Perde
Krem Rengi Koltuk Takımına Perde

Krem renk, açık bir renk olduğu için salonunuzda ferah bir hava oluşturacaktır. Bu ferah havanın özellikle dar olan salonlarda etkisi yüksektir. Eğer krem renk koltuklarınızda desen uygulamasına yer verilmemişse isterseniz sade bir salon görüntüsü için perdelerde de desen kullanmayabilirsiniz. Bu aynı zamanda sadeliğin dekorasyonda size sunduğu eskimez pozitif bir katkıdır.

[haber id=”8906″]

Krem rengi koltuk takımına perde seçimi için koltuk takımınızdaki kırlentler ile perde arasında bir ahenk oluşturabilirsiniz. Koltuk rengi ile perdenin aynı renk seçilmesi boğucu bir atmosfer oluşturmasa da sıkıcı ve sıradan olabileceği için en azından ton farklılıklarını kullanmak gerekir. Gerek böyle aynı rengin ton farklılığı ile oluşturulmuş mobilya perde uyumu için gerekse zıt renklerle oluşturulmuş kontrast uyumu için kırlent kumaşının desenlerini perdelerde kullanmanız oldukça şık dekorasyon uygulaması olarak karşımıza çıkacaktır.

Krem Rengi Koltuk Takımına Perde

Olabilecek Bir Hata

Krem rengi koltuk takımına perde seçiminde dilerseniz perde üzerinde farklı desenler de kullanabilirsiniz. Bu desenler salon içindeki sadeliğe dinamizm de katacaktır. Bu desenleri çok fazla büyük ve abartılı olacak sayıda seçmemelisiniz. Böyle durumlarda salondaki odak noktası sadece perdelere yönelebilir. Bu da dekorasyon uygulaması açısından doğru bir mobilya perde uyumu değildir.

Krem Rengi Koltuk Takımına Perde Seçimi

Mobilyalarınızı ve salon dekorasyonunda diğer aksesuarlarınızı ortaya çıkarmak ve odak noktası haline getirmek istiyorsanız krem rengi koltuk takımına perde tercihinde bulunurken beyaz rengi listenize mutlaka dahil etmelisiniz. Hemen hemen her renk ile uyum içerisinde bir birliktelik ortaya koyan bu rengin farklı tonlarını da seçerek salonunuzda şık algılar oluşturabilirsiniz.

[haber id=”10570″]

Krem rengi koltuk takımına perde arayan bayanların karşılaştığı renklerden biri de sarının çeşitli tonlarıdır. Bu renk zenginliğin ve ihtişamın da temsilcisi olması sebebiyle özellikle klasik ve ahşap oyması yüksek koltuk takımı modellerinde bu rengi kullanarak güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Salon dekorasyonunda sadece koltuk takımınıza uygun perde seçimi yaparsanız toplam dekorasyon kalitesini düşürebilirsiniz. Bu sebeple özellikle halı, duvar rengi, aydınlatma rengi seçenekleri ve diğer aksesuarların da hesaba katılarak bir seçim yapılması, salon dekorasyonunun kalitesini oldukça yükseltecektir. Özellikle halı perde ve koltuk uyumu ile elde edilen dekorasyonlardaki kalite oldukça üst seviyededir.

Düz desene sahip bir koltuk takımı seçmişseniz perdelerinizde desen kullanmak da rengin dışında iyi sonuçlar verebilir. Perde rengine uygun bir berjer seçimi de her zaman koltuk perde uyumu için oldukça etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Mavi renk ve tonları krem rengi koltuk takımına perde seçiminde kullanılan renklerdendir. Ancak bu rengi kullanırken dikkatli olmak gerekir. Çok koyu mavinin özellikle dar salonlarda iyi bir sonuç vermeyeceğini belirtelim. Bu sebeple gerek mavi rengin koyu tonları gerekse diğer koyu renkler geniş salonlar için düşünülmelidir.

Son olarak sadece krem rengi koltuk takımına perde tercihinde değil tüm perdelerde seçim yaparken salonunuzun geometrik yapısı, gün ışığından faydalanma oranı ve aydınlatma özelliklerini de mutlaka hesaba katarak bir seçim yapmalısınız.