Küçük Antreler İçin Dekorasyon Önerileri

Antreler bir evin dekorasyon tarzını eve ilk adımda yansıtacak ve dekorasyon hakkında ipuçları veren giriş alanlarıdır. Bu alanda tercih edilecek olan mobilya ve aksesuarlar hem alanın ölçülerine göre hemde diğer yaşam alanlarının tarzına uygun şekilde yapılmalıdır. Bugün yazımızda küçük antreler için dekorasyon önerileri ve küçük ve dar antreler için mobilya seçimleri nasıl olmalı başlıklarını detaylarıyla yer vermek istiyoruz.

Dar Antre Dekorasyonu

Antre ve hol alanları mobilya ve aksesuar anlamında kalabalıktan uzak, şık ve sade bir görünüm vermelidir. Bu alanda kullanılan mobilyalar  alanı en verimli şekilde kullanılmasında yardımcı olmalı hemde kolay kullanım imkanı sunmalıdır. Bir yaşam alanı için dekorasyon çalışması yaparken mekanın büyüklüğü yada küçüklüğü her zaman göz önünde bulundurulur ve bu yönde uygun mobilyalar ve aksesuarlar seçilir, bu durum antre dekorasyonu içinde geçerlidir. Dar ve küçük antreler yerleşim konusunda çoğu zaman kararsızlık yaratırlar, ancak doğru tasarımlar ile son derece şık ve kullanışlı bir küçük antre dekorasyonu elde edilebilir.

Dar Ve Küçük Antreler İçin Kullanışlı Mobilyalar

Dar ve küçük antrelerde yapılan en büyük hatalardan biri vestiyer yada portmanto kullanımlarıdır. Bu mobilyalar daha geniş ve büyük antreler için son derece uygun ancak küçük alanların kullanışsız ve kalabalık görünmesini sağlayabiliyor. Çok yer kaplayan ve çok detaylı mobilyalar küçük ve dar antreler için uygun değildir, bunun yerine içinde askılıkları, ufak depolama alanları içeren dekoratif ayakkabılıkları tercih edebilirsiniz. Son yıllarda karşımıza son derece şık ve kullanışlı tasarımlarla çıkan ayakkabılık modelleri, portmanto ve vestiyerlere göre daha az yer kaplar ve daha geniş bir kullanım alanı sağlar.

Eğer antreye uygun ölçülerde özel bir portmanto yada vestiyer yaptırmayı düşünüyorsanız mümkün olduğunca açık renkleri kullanmanızı öneririz. Açık renkler ortamı daha ferah gösterir, ayrıca tasarımda yer vereceğiniz bir ayna aynı zamanda antreye derinlik ve parlaklık kazandıracaktır.

Küçük ve dar antreler için diğer bir alternatif ise girişte dekoratif askılar yada dilsiz uşaklar tercih etmektir. Dilsiz uşaklar hem alandan tasarruf etmenizi sağlar, hemde portmanto işlevi görür. Farklılık arıyorsanız duvara asacağınız dekoratif raflar antreye hem şık ve dekoratif bir hava kazandırabilir hemde yeni depolama alanları açabilirsiniz.

Sadelikten hoşlanıyorsanız işte size harika bir fikir, bank modelleri.. Evet, son derece sade ve doğal görünümlü bir ahşap bank antreye yakışan bir mobilyadır. Banklar genelde çok geniş değildir ve dar antreler için son derece uygun tasarımlardır. Oturabilecek bir alan aynı zamanda üstünü ve altını depolama amaçlı kullanabileceğiniz dekoratif bir tasarım olarak değerlendirebilirsiniz.

Dar Antre Dekorasyonunda Dresuar Kullanımı

Salon ve yatak odalarına tarz katan şık dresuar modelleri küçük ve dar antrelere çok yakışan alternatif mobilyalar arasında yer alıyor. Basit bir dresuar antrede hiç beklenmedik etkiler yaratabilir ve bu küçük alanı daha verimli kullanmanıza olanak sağlar.

Dresuar üzerine şık bir ayna ile ortama parlaklık kazandırırken aynı zamanda antreyi olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz. Dresuar altına dekoratif kutular koyarak ayakkabılarınızı düzenli şekilde saklayabilirsiniz.

[galeri]