Küçük Balkon Dekorasyon Fikirleri

Balkon dekorasyonunda balkonun mobilyalarının seçimi ve dekorasyonun tarzı için en önemli noktalardan biri balkonun büyüklüğü ya da küçüklüğüdür. Küçük bir balkonunuz var ise dekorasyon yaparken titizlik ile davranmalı ve alınacak mobilya ve eşyaların ölçülerine önceden karar vermeniz gerekmektedir. Küçük balkon dekorasyonlarında hayat kurtarıcı ve dekorasyonun zenginleştirilmesine yardımcı olan alanlar arasında balkon demirleri ve balkon duvarı bulunmaktadır. Ayrıca tavana monte edilerek sallanan ürünler de küçük balkon dekorasyonunun yardımcı parçaları arasında bulunmaktadır. Bu tarzdaki ürünler sayesinde balkon zemini daha boş kalarak farklı ürünleri de dekorasyona dahil etmenize yardımcı olmaktadır.

2020 Küçük Balkon Dekor Modelleri

Balkon aksesuarlarının vazgeçilmezleri arasında bulunan ve balkon dekorasyon tarzının daha renkli ve eğlenceli olmasını sağlayan çiçekleri ve bitkileri balkon demirlerine asabilirsiniz. Bu sayede hem balkon zemininde mobilyalar için fazladan alan bırakmış olursunuz hem de balkon demirlerini kullanarak dekorasyon alanını genişletmiş olursunuz. Balkon dekorasyonunda kullanılacak çiçek ve bitkiler için balkon duvarını da kullanmanız mümkün. Balkon duvarına yerleştirebileceğiniz dekoratif raflar ile çiçek ve bitkileri bu raflara yerleştirebilirsiniz.

2020 Küçük Balkon Dekor Örneği

Küçük balkon dekorasyonu için mobilya önerileri arasında da hamaklar bulunmaktadır. Balkon duvarından balkon demirine monteleyeceğiniz hamak ve bu hamak ile uyumlu şık bir koltuk modeli ile de küçük balkonunuza şık bir dekorasyon yapabilirsiniz. Yine bu dekorasyonun içerisine balkon duvarını ve balkon demirlerini de dahil ederek hoş aksesuarlar ile dekorasyonu daha zengin ve keyifli hale getirmeniz mümkün.

2020 Küçük Balkon Dekor Örnekleri

Küçük balkon dekorasyonlarında en önemli nokta ölü alan olarak adlandırılan boş alanlar yaratmamaktır. Bunun için ise genellikle boşlukta kalan ve hiçbir işe yaramayan balkon köşeleri için şık bir üçgen masa alabilir ya da aksesuar yerleştirmek için üçgen raflardan yardım alabilirsiniz.

2020 Küçük Balkon Dekor

Küçük balkon dekorasyonlarında alınacak balkon mobilyalarının hem dekoratif özelliğinin olması hem de ölçü olarak da küçük olması çok önemlidir. Dekoratif küçük demir sandalyeler ve yuvarlak küçük masalar da küçük balkonlarda şık bir görüntü sağlamaktadır. Ancak rahatlık ve konfor da sizin için önemli ise bu sandalyeler üzerine şık minderler de koyabilirsiniz. Böylelikle hem şık hem de rahat bir balkon dekorasyonuna sahip olmuş olursunuz.

Küçük Balkonlar İçin Mobilyalar

Küçük balkon dekorasyonları için özel üretilen mobilyaların yanı sıra balkon ölçülerini alarak siz de kendi balkon mobilyanızı yaptırabilirsiniz. Küçük balkon dekorasyonlarında ideal olarak kullanışlı olan balkon oturma grubu köşe koltuklardır. Genellikle ahşap malzemeden üretilen bu tarzdaki koltuğu şık ve dekoratif bir minder ya da sünger ile balkonunuzda kullanabilirsiniz. Bu tarzdaki ahşap malzemeden üretilen basit oturma koltuğu genellikle altı raf olarak üretilmektedir. Bu raflara da küçük aksesuarlar ya da objeler ile bitkiler de koyarak basit oturma alanını zengin bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Balkonunuz kapalı ise balkon zeminine şık bir kilim de yerleştirebilirsiniz. Böylece dekorasyonunuz tamamlanırken daha zengin ve şık bir görüntüye de kavuşacaktır.

2020 Küçük Balkon Dekorasyon

Küçük balkon aydınlatmasında ise tavandan yere sarkıt olarak uzanan dekoratif amaçlı aydınlatmalar ile hem aksesuar hem de romantik bir ortam sağlayacak bardak mumlukları da dekorasyona ekleyebilirsiniz.

Küçük balkon dekorasyonuna yeşil bir görünüm ile bambu malzemeden üretilmiş mobilyaları da dahil edebilirsiniz. Örneğin yeşil yapraklı bitkiler ile dekorasyonu ön plana çıkartır iken bambu malzeme ile üretilmiş mobilyalar ile de balkon dekorasyonuna modern bir hava katabilirsiniz. Ya da bambu malzemeler ile balkon demirlerinizi kaplayarak hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Bunun yanında masa ve raf gibi eşyaları da halat şeklinde ipler ile tavandan sarkıtabilirsiniz.

[haber id=”25920″]