Küçük Balkon Masa Modelleri

Son zamanlarda artan maliyetler ile beraber inşaatlarda da evlerin küçülmesine yol açmıştır. Öyle ki balkonsuz evler bile tasarlanmaya başlanmıştır. Ancak çoğu insan için büyük önem taşıyan balkonlar evlerin seçilip seçilmemesinde de önemli kriterlerden bir tanesidir. Bahar ve yaz aylarının gelmeye başlaması ile beraber dışarda geçirilen zamanda artmaya başlamaktadır. Dışarı ile ev arasındaki bağlantı alanlarından bir tanesi olan balkonlar da keyifli vakitlerin geçirilebildiği insanların evden çıkmadan hava alabildiği yerler olmaktadır.

2020 Küçük Balkon Masa Modelleri

Bununla beraber balkonlarda geçirilen zamanın ve kalitesinin daha da keyifli ve kaliteli olması için de balkon dekorasyonları büyük önem taşımaktadır. Genellikle renkli ve cıvıl cıvıl bir dekorasyona sahip olan balkonlar farklı tarzlarda da dekore edilebilmektedir. Balkon dekorasyonunda en önemli ayrıntılar arasında bulunarak dekorasyonun tarzını belirleyen kriterler balkonun mimarisi ve balkonun büyüklüğü ya da küçüklüğü olmaktadır. Büyük balkonlarda dekorasyon yaparken mobilya seçimi daha özgür yapılır iken küçük balkonlarda önceden mobilya ölçüsü belirlenerek balkonda fazla yer kaplamayacak ve ölü alan dediğimiz boşluklar yaratmayacak balkon mobilyaları seçmek son derece önemlidir.

Küçük Balkon Masası Modelleri

Küçük balkonlar için mobilya alırken balkonun küçüklüğü düşünülmeli ve daha fazla kullanışlı, işlevsel, fonksiyonel olmak ile beraber çok alan kaplamayacak mobilyalar seçmek gerekmektedir. Balkon mobilyasında en önemli parçalardan bir tanesi de balkon masalarıdır. Küçük balkonlar için balkon dekorasyonu yaparken alınacak masanın da işlevsel fonksiyonlara sahip olması gerekmektedir. Örneğin sabit ayaklı bir masa yerine gerektiğinde açılıp gerektiğinde ise kapanacak masa modelleri seçmek daha doğru bir tercih olacaktır. Yine bunun ile beraber geniş dikdörtgen masalar yerine daha az yer kaplayacak yuvarlak masa modelleri de küçük balkon dekorasyonlarında ideal masa tipleridir. Ayrıca bu tarzdaki katlanır masa modelleri diğer masa modellerine göre güneşe, ısıya ve suya karşı daha dayanıklıdırlar.

2020 Küçük Balkon Masa

Küçük balkon dekorasyonlarında alınacak mobilyalar arasında portatif masalar ve sandalyeler de bulunmaktadır. Evlerin küçülmesi ile beraber çoğu ailede balkonlarda mutfak bölümüne dahil edilerek küçük bir kiler işlevi görmesi sağlanmaktadır. Ancak böyle durumlarda balkonda zaman da geçirilmek isteniyor ise portatif masa ve sandalyeler ile bu ihtiyaç da karşılanabilmektedir.

2020 Küçük Balkon Masası Çeşitleri

Küçük balkonların zeminini daha kullanışlı hale getirmek için balkon masasını askılı olarak da tercih etmeniz mümkün. Genellikle yurt dışında oldukça popüler olan ve ülkemizde de yavaş yavaş yer bulan bu fikir ile beraber masa altlarını da çiçek ya da bitki gibi aksesuarlar koymak için kullanmanız mümkün.

2020 Küçük Balkon Masası Modeli

Küçük balkonlar için masa modelleri arasında balkon demirine sabitlenerek istenildiğinde açılıp istenildiğinde de kapanan masa modelleri de bulunmaktadır. Bir mekanizma sayesinde balkon demirine monteleye bileceğiniz balkon masasını ihtiyaç halinde kullanıp ihtiyaç olmadığında da ortadan kaldırabilirsiniz. Yine balkon demirlerini kullanarak edinebileceğiniz balkon masaları arasında küçük balkonlar için ideal olan köşe masalar da bulunmaktadır. Bu masalar sayesinde ise balkon köşesini kullanıp ölü alan dediğimiz boş alanları da değerlendirmiş olursunuz.

2020 Küçük Balkon Masası Modelleri

Montelenebilen masa modelleri arasında yine küçük balkonlar için ideal olan balkon duvarına montelenen masa modelleri de bulunmaktadır. Tek sabit masa modeli bulabileceğiniz gibi yine balkon demirlerinde kullanılabilen masalar gibi ihtiyaç halinde açılıp ihtiyaç olmadığında da kapanabilen masa modelleri de vardır. Ayrıca balkon dekorasyonunda balkon duvarlarını da dekorasyona eklemek isteyenler için balkon duvarına montelenerek kullanılabilen masa modelleri arasında raflı masalar da bulunmaktadır. Bu tarz masalar sayesinde ise balkon duvarına fazladan raf almaktan da kurtulmuş olursunuz.

[haber id=”25920″]