Küçük Banyo Dekorasyonu

Küçük banyo dekorasyonu yaparken renk seçimine ve dekorasyonun tarzına karar verilmesi gerekmektedir. Eski dönemlerde büyük yapılar olarak inşa edilen evler zamanla küçülmüştür. Bunda evde yaşayan insan sayısının azalması ile beraber artan inşaat malzeme fiyatlarının da etkisi bulunmaktadır. Yeni yapılan evlerde genellikle modern tarzın izlerini görmek mümkün. Salon ve oturma odası ayrıca mutfak ayrımı ortadan kalkarak mutfağın ve oturma alanının birleştiği Amerikan tarzı mutfaklar yer almaktadır. Bununla beraber balkonlar da bir hayli küçülmekte hatta balkonsuz evler de yapılmaktadır. Son olarak ise tuvalet ve banyo ayrımı da ortadan kalkmıştır. Tuvalet ve banyonun beraber kullanıldığı banyo alanları yaratılmıştır. Bu tarz evlerde banyo dekorasyonu alıcıya bırakılmadan yapılmaktadır. Alıcının eline geçmeden yapılan banyo dekorasyonunda yine modern tarzda bir dekorasyon yapılmak ile beraber daha kullanışlı ve alan konusunda da avantaj yaratacak banyo materyalleri kullanılmaktadır. Örneğin eski dönemlerdeki geniş banyolarda küvetler bulunur iken şu anda hem yer tasarrufu sağlayan hem de daha kullanışlı olan duşa kabinler bulunmaktadır. Farklı dekorasyonlara sahip olan bu duşa kabinler arasında da farklı ebatları olanları bulunmak ile beraber tamamı camlı, aynalı, perdeli, çift sürgü kapaklı ya da tek sürgü kapaklı gibi işlevsel özelliklere sahip duşa kabinler üretilmektedir. Aynı zamanda az da olsa renk alternatifleri de bulunmaktadır.

2020 Küçük Banyo Dekor

Modern tarzdaki son zamanlarda üretilen evlerin banyo dekorasyonunda yine alan tasarrufu sağlaması açısından gömme rezervuar kullanılmaktadır. Yine bu rezervuarların da farklı işlevsel özellikleri olanları da bulunmak ile beraber sınırlı da olsa farklı renkleri de üretilmektedir. Dolap ve lavabo olarak ise tavandan tabana olan banyo dolaplarının olduğu Hilton tipi banyo modelleri tercih edilerek kullanılmaktadır. Hem işlevsel olması hem de şık tasarımlara sahip olması ile beraber bu tarzdaki Hilton tipi banyo modelleri oldukça sık tercih edilmektedir. Aynı zamanda dekorasyon anlamında da büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

2020 Küçük Banyo Dekorasyon Modeli

Küçük banyo dekorasyonlarında fayanslar da kare fayans yerine farklı boyutlardaki dikdörtgen fayans modelleri olarak tercih edilmektedir. Bununla beraber dekor fayanslar da duvar dekorasyonu için oldukça şık durmaktadır. Aynı zamanda zeminin desenli olduğu duvarın ise sade olduğu fayans seçimleri de yapılmaktadır.

2020 Küçük Banyo Dekorasyon

Küçük banyo dekorasyonlarında aydınlatmaların da önemi bir çok açıdan fazladır. Doğru aydınlatmalar ile küçük ve dar olan banyonuzu daha geniş ve büyük göstermeniz mümkündür. aydınlatma ışığının beyaz olarak seçilmesi daha doğru bir tercih olacaktır.

2020 Küçük Banyo Dekorasyonları

Küçük Banyo Dekorasyonlarında Renk Seçimi

Küçük banyo dekorasyonlarında, büyük banyo dekorasyonlarında olduğu gibi fazla bir renk alternatifi yoktur. Renk yelpazesinin dar olduğu küçük banyo dekorasyonlarında genellikle nude tonlar tercih edilmektedir. Renklerin insan psikolojisine ve algısına etkileri bulunmaktadır. Beyaz, krem rengi, bej gibi açık tonlar banyonuzu daha geniş bir banyo algısına sokacaktır.

Beyaz gibi açık tonlar ile beyaz aydınlatma ışığı, banyodaki ışığın daha kolay yansımasına yol açacaktır. Bu da dekorasyonun daha sağlıklı olmasına ve dar olan banyonun daha geniş görünmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda dolap ve fayans seçiminin de parlak olarak tercih edilmesi ışığın daha güzel yansımasını sağlayacaktır.

2020 Küçük Banyo Dekorasyonu

Banyo dekorasyonunda renk seçerken iki ya da üç renk kombinasyonu yapmanız daha doğru olacaktır. Örneğin kahverengi ve bej ya da krem rengi yoğunluklu olarak kullanabilir sarı renkteki aksesuarlar ile de banyo dekorasyonunuzu canlandırabilirsiniz. Modern dekorasyonda çok sık kullanılan gri rengi de beyaz renk ile beraber kullanarak banyo dekorasyonunda modern tarzda oldukça şık bir görüntüye sahip olabilirsiniz.