Küçük Banyoları Büyük Göstermenin Yolları

Her ne kadar misafirlerinizin çok fazla uğrak yeri olmasa da aile bireylerinin oldukça sık kullandığı ve kişisel temizliğin yapıldığı yerler olan banyoların dekorasyonu da evin diğer bölümleri kadar önemlidir. Bu sebeple küçük banyoları büyük göstermenin yolları konusunda bilgi sahibi olmamız gerekir.

Küçük Banyo Dekorasyonu

Küçük banyoya sahipseniz renk konusu en çok dikkat etmeniz gereken özelliklerdendir. Banyo rengini belirlerken açık renkli fayans ve mobilyaları tercih etmelisiniz. Özellikle beyaz rengin mekân algısında genişlik sunduğu bilimsel bir gerçektir. Bu sebeple günümüzde üretilen rengârenk fayansları tercih etmek yerine daha sade ve deseni az olan fayansları tercih etmeniz küçük banyoları büyük göstermenin yolları içinde değerlendirilmektedir.

Küçük Banyoları Büyük Göstermenin Yolları
Küçük Banyoları Büyük Göstermenin Yolları

Banyo dolapları, banyolarınızı düzenli gösteren kurtarıcılardır. Dolapların banyolarınıza montaj işlemi ise tam bir ustalık ile yapılmalıdır. Banyoda hangi alanın nasıl kullanılacağı ile ilgili profesyonel bir yardım almanızı tavsiye ediyoruz. Küçük banyoları büyük göstermek için banyolarınızdaki hacmi en verimli şekilde kullanmalısınız. Bunun için uygun duvarlara monte edilen banyo dolapları mekânın dağınık olmasına da engel olacaktır. Düzene sahip, dağınık olmayan bir mekân, küçük banyoları büyük göstermenin yolları arasında kabul edilir.

Küçük Banyo Nasıl Büyük Gösterilir?
Küçük Banyo Nasıl Büyük Gösterilir?

Banyosu dar olanların yapması gereken önemli uygulamalardan biri de kullanılan banyo araçlarının ve aksesuarlarının minimal boyutlarda olmasını sağlamaktır. Özellikle alanı daha çok daraltabilecek büyük lavabo kullanmak yerine daha küçük boyutlarda lavabo kullanmak gerekir. Klozet, duşa kabin ve su bataryaları için de aynı uygulama yapılmalıdır. Bu sayede hem şık bir uyum sağlanmış olur hem de banyonuzun daha ferah bir görünüme kavuşması mümkün hale gelir.

Küçük Banyoları Büyük Göstermenin Yolları
Küçük Banyoları Büyük Göstermenin Yolları

Duşa kabin bölmeleri banyonun toplam alanını keskin hatlarla böldüğü için mekânı daraltacak ve banyonun kullanım alanı azalacaktır. Bundan en az zararla çıkmanın yolu duşa kabin kullanım alanını minimal seviyede tutmak ve bölmeleri mutlaka şeffaf bir cam ile gerçekleştirmekten geçer. Buzlu ya da çizgili camlar ile oluşturulan duşa kabinler, banyoları dar göstereceği için küçük banyolar için doğru bir tercih değildir.

Küçük Banyo Dekorasyonu
Küçük Banyo Dekorasyonu

[haber id=”7432″]

Küçük ve Ferah Banyolar

Küçük banyoları büyük göstermenin yolları arasında aydınlatmadan da bahsetmek gerekir. Ev dekorasyonunun her bölümünde farklı tekniklerle yapılan aydınlatma, banyolar için de doğru uygulandığı zaman iyi sonuçlar elde edilebilir. LED ışık türünü tercih etmek banyolar için de hem ekonomik hem de ferahlık hissi veren sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Sarı ışıktan, zaten dar olan banyolar için alanı daraltabilecek bir boğucu hava oluşturacağı için kaçınılması gerekir.

Banyo Dekorasyonları
Banyo Dekorasyonları

Banyolar için vazgeçilmez aksesuarlardan biri de aynalardır. Banyo aynaları mekânın büyüklüğüne göre seçilmelidir. Küçük banyoları büyük göstermenin yolları arasında büyük ayna seçimi de gelmektedir. Büyük aynalar banyonuzda derinlik algısı oluşturacak ve banyonuzun daha büyük bir mekân izlenimi kazanmasına yardımcı olacaktır. Diğer banyo aksesuarlarının aksine aynanızı büyük yapmanızda hiçbir mahsur yoktur. Aynaların aydınlatılması da banyo aydınlatmanızın bir parçası olarak değerlendirilse de farklı spot uygulamalar sayesinde daha parlak ve net bir banyo görüntüsü yakalanabilir.

Beyaz Banyo Dekorasyonu
Beyaz Banyo Dekorasyonu

Yer döşemelerinde de açık renk fayans seçimi banyonuzu büyük gösterme yolları arasındadır. Fayansların büyük olması da göz yanılgısı sağlayacak ve ferah bir banyo havası elde etmenizde kullanılacaktır.

Küçük Banyolar İçin Fayans Modelleri

Banyonuzda kullanacağınız depolama alanları için atıl vaziyette olan lavabo altlarını mutlaka değerlendirin. Temel kural banyonun tabanında çok fazla dolap bulundurmayıp daha çok duvarları kullanmaktır ancak çok kullanılmayan lavabo altları da dolap ile kapatılabilir. Bu sayede hem estetik bir görüntü yakalanır hem de bu uygulama ile banyoda sakladığınız temizlik ürünleri için güzel bir alanın oluşması mümkün hale gelir.

küçük banyo dekoru
küçük banyo dekoru

Küçük Banyolar İçin Dekorasyon Fikirleri

Küçük Banyolar İçin Dekorasyon Önerileri

Küçük banyo dekorasyonu modelleri için galerimizi ziyaret edebilirsiniz.

[galeri]