Küçük Mutfaklar için Masa Modelleri

Konforlu ve sosyal bir alan yaratabilmek isteyenler küçük mutfaklar için masa modelleri fikirlerinden yararlanabilirler. Mutfaklar ne kadar küçük olursa olsun doğru ünitelerle dekore edilerek sıcak sohbetler için alan yaratılabilir. Modern evlerde son dönemlerin en popüler tercihi olan açık mutfaklarda da günlük hazırlıklar rahat bir şekilde tamamlanabilir.

Küçük Mutfaklar için Masa Modelleri

Akıllı Mobilyalar ile Konforlu MutfaklarKüçük Mutfaklar için Masa fikirleri

Kullanışlı olduğu kadar da rahat bir ortam yaratan akıllı mobilyalar, küçük mutfak alanlarının efektif kullanılmasını sağlar. Özellikle şehir merkezlerinde dikkat çeken küçük evler, sundukları ulaşım avantajının yanı sıra sahip oldukları konseptle de fark yaratır. Üretim sistemlerinin teknolojiden aldığı destek geliştikçe yeni nesil tüketim ihtiyaçları da en iyi şekilde karşılanabilir.

[haber id=”13738″]

İhtiyaç halinde ortaya çıkan diğer zamanlarda ise görünmeyen akıllı masalar, küçük mutfaklar için masa modelleri, belirlenen alanlarda hedeflenen konforun yakalanması için idealdir. Katlanabilen küçük masalar sadece mutfak için değil aynı zamanda ufak balkonlar için de kusursuz bir çözüm önerisi sağlar. Küçülme özelliğine sahip masalar, istendiği zaman açılarak kalabalık sofraların kurulmasına imkan tanır. Mutfaklarda kullanılan ada ünitelerinin yanına kurulan bistro masalar da yoğun bir iş temposuna sahip ev sahipleri için tercih edilebilir.

Mutfak Mimarisiyle Uyumlu Masa Seçimi Nasıl Yapılır?Küçük Mutfaklar için fonksiyonel Masa Modelleri

Mutfağın mimari yapısıyla uygun masaların aynı zamanda diğer iş ve aktiviteleri engellememesi de önemlidir. Yemek öncesi hazırlık ve yemek saatlerinde kullanılacak masalar, fonksiyonel özelliklere sahip olarak kullanılmadıkları zamanlarda yok edilebilir özelliklere sahip olmalıdır. Mutfakta ferahlık sağlayan boş alanların ortaya çıkabilmesi için tercih edilen katlanabilir modeller, tezgah veya dolapların yenilenme zamanı geldiğinde ölçüye özel olarak tasarlanabilir.

Küçük mutfaklarda köşe alanların gerektiği gibi değerlendirilmesi ferah yaşam alanlarının ortaya çıkmasını sağlar. Duvardan destek alan oturma gruplarının önüne yerleştirilecek masalar, uzun ve koyu sohbetler için ideal bir buluşma noktasıdır. Uzun ve ince bir tasarıma sahip bar masalarının önüne konulacak tabureler, duvara asılacak tablolar eşliğinde zengin bir görünüm kazanabilir.

Bir kısmı duvara yerleştirilecek olan dikdörtgen masalar, sosyal bir ortam yaratırken yemek için fazla zamanı olmayan aile fertleri için idealdir. Ek yerleri açılıp kapanan modeller kullanılmadığı zaman ortamı rahatlatırken, öğrenci evlerinde de tercih edilebilir. Genel olarak büyütüldüğünde 4 kişilik olan masalar, eve gelen misafirler için yeni bir alan yaratma gerekliliğini de ortadan kaldırır.

Manzaralı Evlerde Pencere Önü MasalarKüçük Mutfaklar için Masa

Bir duvar ya da kolona yaslanması gereken mutfak masaları, manzaralı evlerde pencere pervazına yerleştirilebilir. Mutfak manzarası eşliğinde yemek yemenin keyfine eklenecek kahve saatleri, kaybolan motivasyonun ya da biten enerjinin yeniden kazanılması için faydalıdır. Mutfakta yer alan ada üniteleri, yemek masası olarak da kullanılabilir. Bunun için tezgah kısmının sonuna masa olarak kullanılabilecek bir ilave tasarlanabilir. Yükseklik açısından yemek masası için uygun olmayan üniteler bar sandalyeleri eşliğinde fonksiyonel olarak dizayn edilebilir.

[haber id=”13812″]

Küçük mutfaklarda en çok tercih edilen masa modelleri kare tasarımlardır. Bir kenarı duvara dayanan modeller 3 kişinin rahat bir şekilde yemek yemesi için uygun alanı yaratır. Açık mutfak alanlarında ise kullanılacak masanın separatör görevi görmesi gerekir. Minimal bir tasarıma sahip dikdörtgen modeller, duvarsız bir geçiş için sınırların belirlenmesini sağlar. Estetik anlamda modern bir görünüm veren tasarımlar, ikiye ayrılmış bir alan yaratır.

Bir tarafı masa olarak kullanılacak ünitelerin bir kısmı da depolama alanı ve çekmece için ayrılabilir. İlham verici tasarımlar pratik yemekler ve kahve molaları için kullanılarak yaşam alanlarında alınacak keyfin üst seviyelere çıkmasını sağlar. Küçük bir mutfağa sahip olanlar dekorasyon yenilemek istedikleri zaman ihtiyaca uygun çözümler üreterek kullanım alanlarının konforunu artırabilirler.

Küçük Mutfak Masaları

Küçük mutfak masalarında en çok dikkat çeken özelliklerin başında, iki kişilik veya üç kişilik olmaları gelmektedir. Tek kişilik olan masalar da olduğu için, genel olarak tek kişiye yönelik olan masalarda, bebekler ve ufak çocuklar için tercih edildiği bilinmektedir. Krem rengi, beyaz uyumunun elde edilmesi sağlanan ürün seçenekleriyle birlikte odanızı son derece şık bir hale getirebilirsiniz.

Küçük Mutfak Masaları

Siyah ve kahverengi renkleriyle kombin yapabilir, mutfağınızda olduğu gibi kış bahçeniz için de ufak masaları her zaman kullanabilirsiniz. Açılır kapanır olan mutfak masaları, küçük olarak tanımlanmamaktadır. Küçük masa çeşitleri açılabileceği gibi, kapanma özelliği bulunmadan da sabit bir şekilde kullanılabiliyor.

[galeri]