Küçük Tavuk Kümesi

Tavuk kümesleri günümüzde, sadece köy ya da çiftliklerde karşımıza çıkmıyor. Modern zamanın getirileri ile artık her alanda, şehir yaşamında dahi tavuk bakımının önemini görebiliyoruz. Doğal yaşamın öne çıkması ile herkes sağlıklı beslenmenin yollarını arıyor diyebiliriz.

2020 Küçük Tavuk Kümesi Modelleri

Sizlerde uygun bir alana sahipseniz küçük tavuk kümesi modellerini değerlendirebilirsiniz. Böylece sağlıklı yumurtalar ile sağlığınızı koruyabilir ve doğal yaşamının ucundan tutunabilirsiniz. Şehir hayatı için, modern kümes modellerinin özellikle küçük tasarımları ideal diyebiliriz. Hazır bir şekilde piyasa da satılan modellerini de değerlendirebilir ve bu yönde bir seçim yapabilirsiniz. Modern özellikler göz önünde bulundurarak tasarlanan kümeslerin her ayrıntısı da düşünülmüştür.

2020 Küçük Tavuk Kümesi Çeşitleri

Tavuk bakımı açısından, kolay ve pratik seçeneklere sahiptir. Tavukların beslenme alanları, yumurtlama alanları vb. bölümleri ile temizlik ve hijyen açısından da sizlere kolaylık sağlar. Ama tabii ki kümes modellerine göre bu özellikleri değişebilir.

Küçük Tavuk Kümesi Modelleri

Günümüzde tavuk bakımının, kişisel bir alana yayıldığı için, bu yönde kümes modellerinde de çeşitlilik artmaktadır. Sadece ticari amaçlı değil, şehirde yaşayanlarda doğal yaşamı tercih ettiği için tavuk bakımını önemsemektedir. Bu açıdan modern seçeneklere sahip sayısız tavuk kümesi modeli bulunur.

2020 Küçük Tavuk Kümesi Tasarım

Her ayrıntısı düşünülerek tasarlanan bu kümesler ile pratik bir şekilde tavuk bakabilir ve taze yumurtalar yiyebilirsiniz. Tabii alanınıza göre, sizler için küçük tavuk kümesi modelleri daha uygun olabilir. Küçük olmasına rağmen her detaya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ama tabii küçük olduğundan gezinmesini sağlamanız önemlidir. Bu nedenle tercih edeceğiniz kümeslerin tel ile örgülü açık gezinme alanları yoksa bunu normal şekilde yapmanızı öneriyoruz.

Kümes modelleri; küçük kümesler, modern kümesler ve lüks kümes modelleri gibi farklı detayları ile hoş seçenekleri bizlere sunar. Ahşap küçük kümes modelleri, tel örgülü kümesler vb. kümeslerin, çift katlı modelleri ve tek katlı modelleri mevcuttur.

2020 Küçük Tavuk Kümesi Tasarımları

Ayrıca V çatılı ahşap kümesler ve Mandu ahşap kümesler daha küçük ölçüleri ile dikkat çekici diyebiliriz. Küçük oldukları kadar, lüks detayları ve görsel hoşluğu ile zevkinize hitap eden ayrıntılara sahiptir. İhtiyacınız yani, yerleştireceğiniz alan küçükse ve az sayıda tavuk besleyecekseniz, küçük tavuk kümesi modelleri idealdir.

Küçük Tavuk Kümesi Özellikleri

Modern kümeslerin özellikleri genellikle aynı olmakla beraber, görsel tasarımları farklılık gösterir. Ortak özellikleri ise hijyenik şartlara sahip olması ve pratik alanları ile her bölümün düşünülmüş olmasıdır. Böylece kişisel olarak da, sağlıklı ve pratik bir şekilde tavuk bakımı yapabilirsiniz.

Beslenme alanları, yumurtlama bölümleri, gezinme alanları ve açık alanlarının yanında kapalı alanları da mevcuttur. Böylelikle yaz ve kış mevsiminde rahatlıkla bakabilirsiniz. Açık alanlarının etrafı tel örgü ile kaplı olduğundan gezinmelerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Yerleştireceğiniz alanınız küçükse, özellikle küçük tavuk kümesi modellerinin hazır olanlarını tercih edebilirsiniz. Böylece ihtiyacınızı karşıladığınız gibi, uygun fiyatları ile ekonomik açıdan bütçenize göre bir tercih yapmış olursunuz.

Küçük Tavuk Kümesi Fiyatları

Küçük tavuk kümesi fiyatları ile her bütçeye hitap eden kümes modellerinin olduğunu söyleyebiliriz. Dilediğiniz gibi zevkinize ve bulunduğunuz alana göre bir tercih yapabilirsiniz. Ayrıca ekonomik açıdan uygun bir tercih yapmak istiyorsanız, hazır kümes modellerini önerebiliriz.

2020 Küçük Tavuk Kümesi

Piyasada hazır şekilde satılan, küçük tavuk kümesleri ya da büyük ölçülerde tavuk kümes modelleri bulunmaktadır. Her birini bütçeniz kapsamında değerlendirebilirsiniz. Hazır kümes fiyatları, 1.500 TL’den başlayan fiyatlar ile farklı mağaza ve firmalardan temin edebilirsiniz.

Ama tabii ki güncel fiyatları firmalara ve kümeslerin özelliklerine göre değişmektedir. 2 bin TL ile sahip olabileceğiniz bir kümes olduğu gibi 5 bin ya da 6 bin TL’lik  kümes tasarımları da mevcuttur.

[haber id=”23380″]