Küçük ve Dar Mutfaklar İçin Dekorasyon Önerileri

Küçük ve Dar Mutfaklar İçin Dekorasyon Önerileri

Küçük ve Dar Mutfaklar İçin Dekorasyon Önerileri, küçük mutfaklarından şikayetçi olanlar tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Dar mutfak alanını nasıl geniş göstereceklerini veya dar alanlara uygun mutfak dekorasyon önerilerini oldukça merak eden okuyucularımız bu yazımızı inceleyebilir.
Küçük mutfakların daha geniş ve işlevsel olması oldukça önemlidir. Dar mutfak alanını nasıl değerlendireceğini bilmeyen okuyucularımız için küçük ve dar mutfaklara özel dekorasyon önerilerini listeledik.

Beyaz Renk Seçimi

Mutfağınız için beyaz rengi tercih ederek mutfağınızın hem daha ferah hem de daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Mutfak dolaplarını veya mutfak duvarı rengini beyaz tercih ederek küçük mutfak alanınızı olduğundan daha geniş gösterebilirsiniz. Beyaz rengin yanı sıra krem ve açık kahverengini de mutfaklarınız için tercih edebilirsiniz.

Duvarları İşlevsel Kullanmak

Dar ve küçük mutfağa sahip olduğunuz için her noktadan verim elde etmek oldukça önemlidir. Bu sebeple mutfak duvarlarını da verimli ve işlevsel bir şekilde kullanmak gerekir. Duvarlara raf asarak hem yerden tasarruf edebilirsiniz hem de küçük mutfağınızı işlevsel bir şekilde kullanabilirsiniz. İşlevsel raflar satın alarak tabak, bardak veya küçük kavanozlarınızı muhafaza edebilirsiniz.

Kör Alanları Değerlendirmek

Hemen hemen her mutfakta işlevsiz ve kör noktalar vardır. Özellikle küçük ve dar mutfaklarda bulunan kör ve işlevsiz noktalar için özel dolaplar yaptırabilirsiniz. Mutfağınızda bulunan kör alanlardan verim alabilmek ve işlevsel bir şekilde kullanabilmek için özel dolaplar yaptırabilir ve işlevsel bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu dolaplar sayesinde mutfağınızda sığdıramadığınız birçok eşyayı kolaylıkla muhafaza edebilirsiniz

Küçük ve Minimal Mobilyalar Tercih Etmek

Dar ve küçük mutfakların kurtarıcısı, küçük ve minimal mobilyalardır. Özellikle kalabalık olmayan evlerde yaşayan kişiler için küçük mutfak mobilyası kullanımı önerilmektedir. Küçük mobilyalar kullanarak mevcut alanları daha verimli kullanabilirsiniz.

Kapı Yerine Farklı Alternatifler

Küçük mutfaklar için kapılar oldukça yer kaplar. Bu sebeple kapının yerine farklı alternatifler kullanabilirsiniz. Boncuk, makrome örgü veya paravan tarzında ürünleri küçük mutfağınızda yer açmak için tercih edebilirsiniz. Bu alternatifler sayesinde küçük mutfaklarınızda yer tasarrufu yapabilirsiniz.