Küçük Yatak Odaları İçin Dekorasyon İpuçları

Günümüzün ekonomik şartları ve apartman yaşamı beraberinde daha küçük odaları da getirdi. Hal böyle olunca dekorasyon konusunda küçük alanlardan maksimum fayda sağlayabilmek bir zorunluluk haline geldi. Biz de bu sorunu çözebilmek adına küçük alanlar için büyük dekorasyon fikirleri konusunda içerikler üretelim dedik. Küçük yatak odalarında yerleşim sorunu çekenler için yazımızda hem kullanışlı hemde yerden tasarruf edebilecekleri bir çok farklı küçük yatak odası dekorasyonu hazırladık. Küçük yatak odaları düzen açısından çoğu zaman kullanıcıya sorun olmuştur, büyük boyutlu eşyaların yeri bir çok kez değişir ancak bir türlü istenilen şık ve sade görünüm elde edilemez. Bu tarz bir sorunla karşılaşmamak için aslında önlem en başta alınmalıdır, yatak odasının büyüklüğüne göre mobilya seçimi yapılmalı, ihtiyaca yönelik bir düzen sağlanmalıdır.

Küçük Yatak Odaları İçin Dekorasyon

Yatak odasının bir çok temel eşyası var bildiğiniz gibi, özellikle gardırop, şifonyer, makyaj masası ve karyola gibi büyük eşyaları odaya sığdırmak ve sonunda düzenli bir stil elde etmek çok zor küçük bir yatak odasında. Bu nedenle yatak odasını biraz daha özelleştirmek ve ihtiyaca yönelik tasarımlar seçmek. Bu anlamda yerden tasarruf etmek için daha çok fonksiyonel tasarımlara yönelmek gerekebilir. Yazımızın devamında küçük yatak odası dekorasyon önerileri bulabilir ve sizde hayal ettiğiniz kalabalıktan uzak , düzenli ve şık yatak odasına sahip olabilirsiniz.

Küçük Yatak Odalarında Daha Fazla Alan Yaratın

Katlanır yataklar 

Küçük dairelerde özellikle stüdyo daireler gibi alanı en iyi değerlendirmenin yolu katlanır yataklardır. Yatak kullanılmadığı zaman duvara doğru katlanır ve odanın büyük bir kısmı kullanıma açılmış oluyor ve daha düzenli bir görünüm elde edilebiliyor. Katlanır yataklar kullanım açısından son derece pratiktir, açılıp kapanması kolay ve güç gerektirmez, zahmetsiz şekilde yatak odasında düzen arayanlar için doğru ve kullanışlı bir seçim olabilir.

Gri Yatak Odası Dekorasyonu İle Huzuru Yakalayın

Bazalı yataklar 

Yatak odasının tüm yükünü gardıroba vermemek için bazalı yataklar tercih edilebilir, oldukça geniş bir depolama imkanı sunan bazalı yatak modelleri, yazlık – kışlık elbiselerin saklanmasında önemli bir rol oynar. Bu şekilde gardıroplar hafiflemiş olur ve aradığınızı rahatça bulabilirsiniz.

Sürgü kapılı dolaplar

Küçük odalarda dolapların kapakları genelde tam açılmaz, yatak yada diğer bir mobilya rahat kullanıma engel olur. Bu durumda yatak odanızda kullanacağınız dolapların kapakları sürgülü olmalıdır, yana doğru ray sistemli kapaklar sayesinde daha kolay hareket edebilir ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Gömme dolaplar 

Gömme dolap sistemleri küçük yatak odası dekorasyonu için oldukça kullanışlı ve tavsiye edilen bir sistemdir. Yatak odasının tüm dağınıklığını toparlayan dolaplar yatak arkası duvarda yer alır, gömme dolaplar duvara boydan boya tasarlanır ve yatak başı duvara sıfırlanarak alandan büyük ölçüde tasarruf edilir.

İlginizi Çekebilir : Akıllı Çözümler : Duvara Monte Yataklar 2016

Depolama Üniteleri 

Zahmetsiz bir şekilde yatak odasında yeni depolama alanları oluşturmak için daha fonksiyonel mobilyalar tercih edilebilir. Yatağın altını dekoratif kutular ve sepetler ile değerlendirebilir, yada kendinden bölmeleri dekoratif karyola modelleri tercih edilerek yatak altı depolama amaçlı kullanılabilir.

Galerimizde sizler için seçtiğimiz birbirinden güzel küçük yatak odası dekorasyon fikri bulunmaktadır.

[galeri]