Küçük Yemek Odası Dekorasyonu Fikirleri

Yemek odası dekorasyonu yaparken son trendler kadar önemli olan ihtiyaçlar olmalıdır. İhtiyacınız olmadığı halde çok büyük ve gösterişli takımları almanız doğru olmayacaktır. Aksine kullanışlı yemek odası dekorasyonu yapmak daha doğru bir seçim olacaktır. Küçük yemek odası dekorasyonu fikirleri araştırdığınızda ise alacağınız mobilyanın odaya uygun boyutlarda olmasına önem vermelisiniz. Salon küçük ama siz sık misafir ağırlayan bir aileyseniz bu durumda açılarak büyüyen masalardan almanız doğru olacaktır. Sadece aile üyeleri olduğu zaman masayı kapalı hali ile kullanabilir ve bu şekilde daha az yer kaplıyor olduğunu görebilirsiniz.

Kullanışlı Yemek Odası Dekorasyonu
Yemek odanızın küçük olması halinde tam bir takım almayabilirsiniz. Bunun yerine sadece masa ve sandalyeleri alarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Konsol almak için yerinizin olması halinde bu yemek takımlarınızı ve fazla mutfak eşyalarınızı koymak için güzel bir depolama alanı oluşturacaktır. Kullanışlı yemek odası dekorasyonu sırasında sadeliğin ön plana çıktığını görüyoruz. Kullanılmayan ortamı kalabalık gösterecek detaylardan kurtulmalısınız.

Küçük bir yemek odasına sahip olmanız halinde onun daha büyük görünmesi için mutlaka açık renkleri tercih etmelisiniz. Pencerede kullanacağınız perdenin duvar renginde olmasıyla oda daha geniş görünecektir. Ortama derinlik katacak olan büyük aynaları da konsolun üstünde ya da duvarlarda kullanabilirsiniz.

Beyaz yemek odası dekorasyonu küçük boyutlu odalar için çok doğru bir seçim olacaktır. Biraz renk katmak istediğinizde ise aksesuarları renkli olarak tercih edebilirsiniz. Özellikle siyah renkten uzak durmalısınız. Yemek odası dekorasyonu yaparken odanın küçük olması halinde aydınlatma daha büyük önem taşıyor. Tavandan sarkan bir avizeyle yetinmemeli duvarlarda aplikler, lampaderler ile duvarlardan da aydınlatmanın desteklenmesini sağlamalısınız. Küçük salonlar için yapılmış yemek odası dekorasyon örnekleri size de fikir verecektir.