Kullanışlı ve Modern Loft Ev Dekorasyonu

Son yıllarda konforlu ve modern yaşam alanlarına olan ilgi bir hayli arttı, özellikle lüx projeler arasında yer alan Loft daireler giderek yaygınlaşmaya başladılar. Peki Loft daireleri özel kılan nedir, Loft ev dekorasyonu nasıl yapılmalı, Loft tarzı ev dekorasyonu ve öne çıkan başlıca detayları nedir.. Yazımızda bugün Loft dairelerin son dönemde ne kadar değerli olduğuna ve Loft tarzının belirgin etkilerden bahsetmek istiyoruz..

Loft Tarzı Ev Dekorasyonu

Dekorasyonda yaşam alanlarının kullanışlılığı oldukça önemli bir nokta, lüx ve konforlu yaşam alanları ile geniş hareket imkanı sunan mekanlar her zaman çekici bir görünüm oluşturmuştur.  Loft dairelerin en belirgin özellikleri rahat ve konforlu bir dekorasyona sahip olmaları yani kullanışlı bir yaşam alanı sağlıyor olmalarıdır. Ülkemizde Loft ev dekorasyonları son dönemde trend olmaya başladılar. Ancak dünya geneline baktığımızda Paris, Londra, New York yada Stockholm gibi şehirler özellikle Loft mimarisinde öne çıkıyor.

Loft Tarzı Ev Dekorasyonunda Öne Çıkanlar

Loft tarzı evlerde, ilk bakışta Endüstriyel ve ahşap karışımı bir iç mekan ile karşılaşıyorsunuz, geniş bir alan, minimum duvar kullanımı, asma katları ve güneş ışığından olabildiğince faydalanan rahat bir mekan görünümü.. Loft ev dekorasyonunda özgür bir anlayış hakim, mekan içinde endüstriyel izlere sıkça rastlayabilirsiniz. Özellikle ahşap ve metal karışımı mobilyalar, büyük dekoratif modern aydınlatmalar Loft ev dekorasyonu için olmazsa olmazlar arasındalar. Loft daireler eşya seçimlerinde bahsettiğimiz gibi özgürlükten yana, farklı renklerin ve desenlerin rahatça eklenebildiği ancak kalıplaşmış tarzını koruyan bir dekorasyon stili. Dubleks yapılarda daha çok tercih edilen Loft stili dekorasyon örneklerine galerimizden ulaşabilirsiniz.

Ayrıca aydınlatma hususunda daha fazla bilgi için yazımızı ziyaret edebilirsiniz: Dekorasyon Trendleri : 2019 Sarkıt Lamba Modelleri

Loft Daire Dekorasyonunda Mobilya Önerileri

Loft Tarzı Ev Dekorasyonu
Loft Tarzı Ev Dekorasyonu

Eğer Loft dekorasyona niyetiniz varsa, mobilya seçimlerinizi ona göre yapmalısınız. Daha heybetli mobilyalar, daha parlak ve dikkat çekici orta sehpalar, metalik veya ahşap dokunuşlar dekorasyonunuzu tamamlamanıza yardımcı olacaktır.

Loft dairelerde büyük mobilyalar her zaman daha modern ve çekici bir görünüm yaratacaktır, tıpkı Endüstriyel iç mekan dekorasyonlarında olduğu gibi büyük kanepeler özellikle Chester tarzı tasarımlar, kullanışlı büyük ahşap metal tasarım orta sehpalar ve yine isteğe bağlı şekilde büyük dekoratif aydınlatmalar mekanda tarzı yansıtan en önemli unsurlar. Ahşap mobilyalar ve endüstriyel aydınlatma ürünleri Loft daire dekorasyonunda oldukça belirgindir.

Loft daire dekorasyonu için maskülen bir yapı isteniyorsa mekan içinde deri ağırlıklı döşeme ve retro , vintage kumaşlar kullanabilir. Maskülen dekorasyon stili için büyük deri chester koltuklar loft ev dekorasyonu için rahatça tercih edilebilir. Her zaman popüler olan Chesterfield koltuk takımları, deri ile birleştiği zaman dekorasyonunuzu tamamlayıcı nitelikte olacaktır.

[galeri]