Loft Ev Dekorasyonu ve Daire Tasarımları 2020

Loft ev dekorasyonu Amerika’da doğarak dünyaya yayılan bir mimari akımdır. 1965-1970 dönemlerinde ihtiyaçtan kaynaklanarak ortaya çıkan loft ev dekorasyonu, daha sonraki yıllardan günümüze kadar kendi başına bir tarz olmuştur. Loft daire dekorasyonu günümüzde ferahlığı ve farklı olmayı seven kişilerin dekorasyon tarzı haline gelmiştir.

Peki, loft tarzı ne demek?

Loft tarzı ev dekorasyonu nasıl yapılır?

Loft daire tasarımları uygulanırken nelere dikkat edilmelidir?

İşte detaylar…

Loft Ev Dekorasyonu Hakkında Merak Edilenler

Loft daire örnekleri bize depo, garaj, hangar gibi düzensiz geniş alanları akıllıca kullanarak etkili bir şekilde dekore etmeyi öğretiyor.

Geçmişte alelade dağınık bir şekilde yapılan loft dekorasyon, günümüzde modern çizgilerle daha şık ve göz alıcı hale geliyor. Bu da loft daireleri daha cazibeli hale getiriyor.

Loft Stili Dekorasyon Yapmak Denilince Akla Gelen Sorular

Loft daire dekorasyonu yapabilmek için bilmeniz gereken detaylara birlikte göz atalım.

Loft ev dekorasyonu için en önemli kriter yüksek tavanlı geniş alana sahip olmaktır. İç içe iki kat aynı alana konumlandırılacağı için tavan yüksekliği olmazsa olmaz kriterdir.

Loft dairelerde kapı ve duvar bölemeleri yani odalar yoktur. İç içe, doğru ve etkili tasarımlar dairenizi kullanışlı hale getirecektir. Loft dairede kapının ve duvarların olmaması yalnız yaşayanlar için cazip görünse de aile ortamında tercih edilen bir durum değildir.

Loft daire mobilyaları özellikle deri kaplama tercih edilmektedir.

Duvarlar boyasız sıvalı veya sadece ot tuğla şeklinde sıvasız olmalıdır, bu konudaki seçenekler size kalmış. Endüstriyel dizayn izlenimini dilerseniz duvar kağıtları ile de sağlayabilirsiniz.

Loft dekorasyon tarzında ahşap ve metal bir arada kullanılmaktadır. Duvarlardaki tesisat duvar dışında bırakılarak endüstriyel tarzın orjinalliği yakalanabilir. Loft dekorasyonda tesisat borularının dış yüzeyde kalması bir nevi duvar dekorasyonu olmaktadır.

Mobilyalarınız geniş bir yüzeyde olacağı için iri ve kaba olmalıdır. Bu mobilyalarınızın görünürlüğünü sağlayacaktır.

Loft dekorasyondaki maskulen havayı yakalamak için Retro vintage kumaşlarla birlikte deri döşemeler ve koltuklarda chester efektler kullanılacaktır.

Loft ev dekorasyonunda büyük ve geniş pencere detayı da unutulmamalıdır. Evinize loft daire için tadilat yaptıracaksanız devasa pencereler açtırmayı unutmayın.

Metal ve saç detaylara yer vermelisiniz. Bu detayları asma katlara çıkan merdivenlerde, duvar materyallerinde veya aksesuarlarda kullanabilirsiniz.

Loft ekorasyonun İnce DETAYLARI…

Loft daire istiyorsanız fazla dolaplardan, koltuklardan, aksesuarlardan, yani birçok eşyadan kurtulmak zorundasınız. Ferah ve nefes alan loft dekorasyon için temel ihtiyaçlarınızı karşılayacak az ve işlevsel eşyalar sizin için yeterli olacaktır.

Tavan yüksek olduğu için aydınlatma da son derece önemlidir. Aşağıya kadar sarkan avizeler kullanabileceğiniz gibi yerden yükselen ayaklı ve gezici aydınlatmalar da kullanabilirsiniz. Bu tamamen sizin hayal gücünüze ve loft dekorasyon zevkinize kalmış.

Loft dekorasyonda duvarlarda normal evlerden daha fazla tabloya ihtiyacınız olacaktır. Yüksek duvarlarda maskulen tarz tablolarına yer vermelisiniz.

Loft ev dekorasyonu örneklerini incelediğimizde ham ahşap ve işlemesiz sehpaların, usta heykeltraşların elinden çıkmış taş heykellerin ve endüstriyel akımın getirdiği mobilyaların gelişigüzel bir şekilde konumlandırıldığını görüyoruz.

Kitap okumayı seviyorsanız loft dekorasyon tam da size göre diyebiliriz. Çünkü geniş ve yüksek duvarları kapatmak ve dekorasyona eklektik bir hava katmak için devasa kitaplık loft tasarımın olmazsa olmazı.

Sizde loft ev dedkorasyonu yapmak istiyorsanız yukarıda bahsettiğimiz detaylar ışığında etkili dekorasyonlar yapabilirsiniz.

Loft Tarzı Evler

Daha çok ahşap ve beyaz rengin bir arada kullanıldığı loft tarzı evler son derece moda da olmaktadır. Eğer sıcak bir ortam yakalamak istiyorsanız bu türden tercih yapabilirsiniz. Tamamen doğal yaşamı anımsatan ve sıcak renklerin bir arada bulunduğu tarzdan evlerden oluşmaktadır. Ormandaki dağ evlerini anımsatan bu evi şehrin göbeğine de dekorasyon yaparak donatabilirsiniz.

Loft Tarzı Evler

Hem şehir hayatı hem de ormanı anımsatan otantik bir mekâna sahip olabileceksiniz. Sıcak renkler ile kış geceleriniz daha samimi bir ortamda geçecek. Beyaz renkli ışık veya sarı ışıklar işe otantik ahşap renkli eşyalar ile evlerinizi bu tarzda yaratabilirsiniz. Tamamen doğal ortamı çağrıştıran ev tipleri, en çok tercih edilen seçimlerdir.

[galeri]