Makrome İle Dikkat Çekici Duvar Dekorasyonu

Son yıllarda kendin yap (diy) projeleri giderek popüler bir hal almaya başladı özellikle daha kişisel ve özgün detayların öne çıktığı dekorasyon örneklerinde el emeği tasarımların odak noktaları haline geldiklerini söyleyebiliriz. Bugün aslında çokta yabancı olmadığımız bir sanat olan makrome ve dekorasyon üzerindeki etkilerinden bahsetmek istiyoruz. Makrome örnekleri evde geçmişten günümüze görmeye alışık olduğumuz tasarımlar aslında, eskiden makrome ile küçük nazarlıklar, çeşitli ufak duvar süsleri, dekoratif çiçeklikler gibi bir çok örneğe gittiğimiz hemen her evde rastlayabilirdik.

Makrome eğlenceli bir hobi olduğu kadar dekorasyona dahil olunca ortaya hem dekoratif hemde farklılık yaratan bir tarz çıkabiliyor. Daha çok evde kişisel ve özgün detaylardan hoşlananlar için makrome duvar dekorasyon örnekleri daha ilgi çekici gelecektir, üstelik sadece klasik evlerde değil modern iç mekanlarda rahatça kullanabilir. Makrome örnekleri arasında bir çok farklı model var, birazda sanatçının yeteneği ve hayal gücüne bağlı şekilde farklı detaylar ve tasarımlar karşımıza çıkabiliyor.

makrome ile duvar dekorasyon örnekleri

Ahşap parçalar makrome tasarımları ile son derece uyumludur, özellikle duvarda hem sıcak hemde dekoratif bir görünüme sahiptir. Makrome örnekleri evin her alanında rahatça yer verilebilir, örneğin yatak odasında yatak başı olarak hem şık hemde dekoratif bir fikir, mutfakta hem duvarda hemde pencere, kapı alanlarına hava kazandırmak için tercih edilebilir, ayrıca oturma odalarında çiçekleriniz için makrome ile harikalar yaratabilirsiniz.

Makrome Nasıl Yapılır?

Makrome, ahşap çubuklar üzerine makrome ipi yardımıyla çeşitli şekillerde bağlama ve düğüm atma yoluyla yapılan bir dekoratif objedir desek sanırım yanlış olmaz. Eski yıllardan beri okullarda iş teknik derslerinde çeşitli modeller öğretilse de aslında makrome ile süsler yapmanın herhangi bir sınırı yoktur. İhtiyacınız olan tek şey makrome ipi ve biraz hayal gücü. Sonrasında istediğiniz şekilde kendi dekoratif ürünlerini yapabilmeniz mümkün. Ayrıca çeşitli boncuklar yardımıyla işi biraz daha ileri boyuta taşıyabilirsiniz.

Makrome ahşap ve çeşitli dekoratif boncuklar ile birleştiğinde ortaya harika tasarımlar çıkabiliyor, dekorasyonda her alanda rahatça değerlendirilebilecek olan makrome örnekleri aynı zamanda çok şık bir ev hediyesi olabilir. Galerimizde sizler için seçtiğimiz birbirinden özel ve dekoratif makrome duvar dekorasyon örnekleri size ilham verebilir ve sizin için çok özel bir tutkuya dönüşebilir.

[galeri]