Masif Ahşap Tezgahlar İle Banyo Dekorasyonu

Banyolar evin diğer alanlarında olduğu gibi detayların ve görselin ön planda tutulduğu alanlar değiller, sıradan ve düz hatlara sahip banyo dekorasyonları günümüzde yerlerini daha detaylı ve görselin öne çıktığı dikkat çekici modellere bırakıyor diyebiliriz.

Ahşap Tezgah Modelleri

ahşap tezgahlar ile banyo dekorasyonu
ahşap tezgahlar ile banyo dekorasyonu

Ahşap yerleşik yaşama geçtiğimizden beri hayatımızın bir köşesinde her zaman bulunmaktadır. Bulunduğu ortama doğallık ve sıcaklık katması ile birlikte rahatlatıcı bir etkisi vardır. Özellikle apartman yaşamından ve betonarme yapılardan sıkılanlar tarafından sıklıkla tercih edilir ve betonun soğuk yapısının kırılması için oldukça katkı sağlar. Her ne kadar ahşabın su ile temas eden yüzeylerde kullanılması konusunda tedirginlikler olsa da artık gelişen teknoloji ile birlikte oldukça dayanıklı ahşap yüzeylere sahip olabilirsiniz. Yani acaba kabarır mı, yüzeyi bozulur mu gibi endişeye kapılmanıza gerek yok.

Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

Özellikle son bir kaç yıldır daha kişisel detaylara sahip özel banyolar görmeye başladık, duvardan zemine, aksesuardan mobilya seçimlerine kadar günümüz banyo dekorasyonları hiç olmadıkları kadar çekici ve kullanışlı bir yapıya sahipler. Bugün yazımızda doğal ve sıcak tarzları ile banyoların havasını değiştiren birbirinden estetik masif ahşap banyo tezgah modellerine yer veriyoruz.

Bilindiği gibi banyo tezgah modelleri arasında mermer, cam, seramik, akrilik ve ahşap modeller günümüzde en çok tercih edilen ve kullanılan tasarımlar. Banyo tezgah seçimi banyonun dekorasyon tarzına göre belirlenir, saymış olduğumuz bu popüler tezgahların hepsi uzun süreli kullanıma uygun ve dayanıklı malzemelerdir. Bu listede yer alan ahşap banyo tezgahlarını diğerlerinden ayıran bir özellik var, banyoda yarattığı doğal ve sıcak tarz kesinlikle..

Banyoda Gri ve Sarının Muhteşem Uyumu

Gerek klasik, gerekse modern banyo dekorasyonlarında ahşap tezgahlar sıkça kullanılır, özellikle açık renk ahşap tezgahlar modern ve lüx banyo dekorasyon örnekleri arasında oldukça etkileyici bir tarza sahiptir. Ancak bugün yazımızda yer verdiğimiz masif ahşap banyo tezgahları banyoda hem farklılık yaratabileceğiniz hemde aradığınız şık ve estetik görünümü size sunabilecek kaliteye sahipler. Özellikle banyoda doğal dokulardan hoşlanıyorsanız, şık olduğu kadar sıcak bir tarz arıyorsanız masif ahşap tezgahlar kesinlikle sizin tarzınıza hitap ediyor diyebiliriz.

Dekorasyonda rustik dokunuşlardan hoşlananlar için ahşap tasarımların yeri her zaman farklıdır. Söz konusu banyo gibi soğuk bir mekanı bile doğal ve sıcak tarzı ile değiştirebilen ahşap tezgahlar aynı zamanda uzun yıllar kullanılabilen dayanaklı yapısıyla bile tercih sebebi olabilir.

Banyoya benzersiz bir kimlik kazandıran masif tezgahlar metal detaylar ile birleştirildiğinde endüstriyel bir stile oldukça elverişlidir, loft yada eklektik sitili bir dekorasyon içinse son derece etkili bir seçim olabilir. Galerimizde sizler için seçtiğimiz birbirinden estetik ve banyoya doğal ve sıcak bir tarz kazandıran Masif Ahşap Banyo Tezgahları tam bir ilham kaynağı..

[galeri]