Mermer Sehpa Modası

Mermer sehpa modası; Ev tasarımlarının en temel öğelerinden biri de salon ve oturma odalarında kullanılan fon perde seçimi sehpalar ve sehpa üzerindeki aksesuarlardır. Farklı tasarım ve materyallerde tasarlanan sehpa modelleri içinde evinize en çok yakışanı bulabilir ve çeşitli aksesuarlarla sehpanın dekoratiflik özelliğini arttırabilirsiniz. 

Mermer Sehpa Modası

Farklı materyallerden sehpa 

Yeşil koltuk kombinasyonları ile birlikte kare, daire, dikdörtgen veya oval kesimlerde ahşap, cam, lake, metal, mermer gibi farklı materyallerde tasarlanan sehpa modelleri salonunuzun stilini tamamıyla değiştirebilir. Odun veya masif ahşap gibi ağır orta sehpalar, evinizde doğal ve hoş bir ambiyans yaratacaktır. Cam tablalı orta sehpalar ise minimalistbir stilin en keyifli parçalarındandır. Değişik materyallere mesela mermer ve ahşap ya da cam ve metalin birlikte kullanıldığı tasarımlar modern ve genç bir stil için aranılan ürünlerdendir.ferforje Mermer sehpa modası nasıl

Mermer Orta Ve Yan Sehpa

Mermer ürünler tüm diğer malzeme çeşitlerine göre farklı imalat ve üretim tekniği gerektirir. Mermer sehpaların her ne kadar hacmi yüksek olmasa da işçiliği oldukça önemli ve yoğun bir üründür. 

[haber id=”14755″]

Mermerin mekanlara sağladığı dekoratif ve zengin görünümü dolayısıyla yemek masaları haricinde yan ve orta sehpa olarak kullanımı da oldukça yaygın. Mürdüm koltuk takımımermer sehpa paslanmaz çelik ayak ve ahşap ürünlerle tamamlanırsa salonunuz son derece estetik bir görünüm kazanır. Mermer tablalarda farklı renk tonlarının kullanımı ve damarları dolayısıyla farklı modellere olanak da sağlıyor. Mermer sehpa modası 2019

Geometrik efektler

Evinizde değişik geometrik şekillere yer vererek yeni bir boyut elde etmenin en basit yolu sehpa kullanımından geçer. Değişik ölçülerde üçlü olarak sunulan veya iç içe geçmeli olarak tasarlanan zigon sehpalar, ev tasarımının hem şık hem de işlevsel öğeleridir. 

Birbirinden değişik renklerde üçlü bir zigon takım, evinize hareket katarken iç içe geçmeli, küçükten büyüğe modellerse berjer yanında kullanım için harika bir seçimdir. Salonunuza farklı bir boyut kazandırmak için mobilyalarınız köşeli ise oval sehpalar veya tam tersi oval mobilyalara köşeli sehpa modellerini seçerek tamamlayabilirsiniz. 

Mesela griye en çok yakışan renk hardal sarısıdır. Hardal sarısı ve gri koltuk takımıyla kombinlenen geometrik bir sehpa evinizin havasını bir anda değiştirecektir. şık Mermer sehpa modası nasıl

Retro stiller

Dekorasyondan giyime hemen hemen her alanda etkisini gösteren Retro tasarımlar, sehpa modellerinde de eskileri tekrar gündeme getirdi. Klasik parçaların tekrar yorumlanması ile modern bir tarz yaratmayı sağlayan sehpa modelleri arasında bulunan üç ayaklı yan sehpalar oldukça trend.modern Mermer sehpa modası nasıl

Gri Chester koltuk takımı ile birlikte değişik renklerde ve materyallerde tasarlanan sehpalar, şık bir abajur veya büyük bir vazoyla kullanıldığı zaman modern ve şık bir stil meydana getiriyor. 

[haber id=”15982″]

İşlevsellikte Sınır Tanımayanlar

Farklı ve kullanışlı sehpa modelleri arıyorsanız açıldığı zaman masa gibi kullanılabilecek modüler teknolojileri tercih edebilirsiniz. Modüler teknolojiler tam olarak size hitap etmiyorsa alt rafına kitap yada aksesuarlarınızı koyabileceğiniz veya tablanın alt bölümü dolap olan modelleri düşünebilirsiniz. Koltuk kolçağında kullanılan ahşap mini sehpalar, içeceğinizi koymak için işlevsel ve şık seçenekler arasında. Bunun yanında yan sehpalar da işlevsellik sağlayan favori ürünler arasında. modern Mermer sehpa modası nasıl

Evinizle bütünleşecek olan tasarıma sahip sehpa modeline karar verdiniz. Peki sehpanızın dekoratif etkisini kuvvetlendirmek için ne yapmayı planlıyorsunuz? Mermer sehpa modası geçmiş yıllarda çeşitli dantel örtülerle süslenen sehpalar, son zamanlarda şile bezi gibi doğal dokularla, ahşap tepsilerle, kalın eski kitaplarla ve renkli mumlarla süslenmekte. Bu noktada tercihiniz sitilinizi belirliyor. 

Şık ve sade bir görünüm için sehpanızın üzerine büyük cam bir tabak koyabilir, daha modern bir görünüm için dekoratif bir mum tepsisiyle birlikte renkli mumlarla tamamlayabilirsiniz. Burada artık tercih tamamen göz zevkinize ve size bağlıdır.

Mermer Orta Sehpa Modelleri

Her eve ve her dekorasyona uygun mermer orta sehpa modelleri arasından dilediğinizi seçerek farklı bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Hem çok kullanışlı hem de uzun ömürlü mermer orta sehpalar yapısı gereği son derece dayanıklılardır. Mermer orta sehpa modelleri arasından aynı zamanda farklı renk seçimleri de yapabilirsiniz. Açık renkli mermerlerin daha koyu renkli ya da renklendirilmiş olanlarını tercih ederek farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Mermer Orta Sehpa Modelleri

Her boyutta, her şekilde ve farklı modellerde bulabileceğiniz mermer orta sehpaları internet üzerinden araştıraştırabilir ve çok daha hesaplı bir şekilde getirtebilirsiniz. Daha pahalı bir yöntem olsa da aynı zamanda bir ustaya da mermer sehpa yaptırabilirsiniz.

[galeri]