Metal Detaylı Dekorasyon Fikirleri 2020

Metalin çarpıcı etkisini hissedin.. 

Son yıllarda iç mekan dekorasyonlarında ağır bir metal etkisi söz konusu. Sanayi tarzı olarak adlandırılan endüstriyel dekorasyon tarzları hızlı şekilde yükselişine devam ederken yaşam alanlarında metal detaylar çarpıcı ve modern bir etki yaratıyor. Günümüz dekorasyon örneklerinde en az ahşap kadar metalik detayların ön plana çıktığını görüyoruz, endüstriyel dokunuşlar ile daha özgür ve yaratıcı tarzlar ile çok özel iç mekan dekorasyonları oldukça popüler bir hale geliyor diyebiliriz. Metal dekorasyon modelleri son zamanlarda yoğun bir şekilde talep görüyor.

Dekorasyonda metalik detaylar beklenmedik etkiler yaratabiliyor, metalin soğuk bir etki yarattığı doğru fakat zengin renkler ile tamamlandığında ortaya oldukça sıra dışı ve ilginç tarzlar çıkabiliyor. Ancak metal detayların öne çıktığı dekorasyonlar duruş olarak fazlasıyla dikkat çekici ve sıra dışı bir etki yaratıyor.

Metal dekorasyon modelleri

Galerimizde sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz metal detaylı ev dekorasyon örnekleri hazırladık, örneklerde metalin yarattığı çekici etkiyi ve farklı renkler ile başarılı bir uyum sergilediğini rahatça görebilirsiniz.

Metal zemin, metal görünümlü fayanslar

Dekorasyona sanayi tarzı dokunuşlar eklemek için metal zemin kullanımı alternatif seçenekler arasında yer alabilir. Metal zeminler sanayi tipi dekorasyon için son derece uygun bir seçenek ancak  ev için düşünecek olursak metal görünümlü fayanslar kullanabilir. Metal döşemeler banyo için son derece şık bir fikir olabilir, ayrıca mutfak tezgah arkası fayansları içinde metalik detaylar son yıllarda sıkça tercih ediliyorlar. Zeminde metal etkisi yaratan metalik fayanslar ilk bakışta soğuk bir etki yaratsa’da , mobilya ve duvar için yapılan renk seçimleri ile oldukça şık ve etkileyici bir tarz ortaya çıkabilir. Zeminlerde metalin etkisini hissetmek isteyenler; metal dekorasyon modelleri konusunda araştırma yapmalıdır.

Metal görünümlü fayanslar özellikle büyük banyolar için kullanılabilecek şık ve modern bir hatan tasarımlar arasında gösterilebilir. Metal tonları beyaz ve siyahla oldukça uyumlu olduğundan banyo dekorasyonu için rahatça tercih edilebilecek , farklılık yaratacak bir fikir olabilir.

Evde Metal Etkisi

Metal tasarımların iç mekanlara kattığı parlaklık ve modern etkiler tartışılmaz bir gerçek, ancak doğru parçalar ve doğru renkler ile bir bütünlük sağlanması oldukça önemlidir. Söz konusu bir ev ise metal parçaların parlaklığını , aynı zamanda soğukluğunu kıracak sıcak renklere sahip tasarımlar tercih edebilir. Aşağıda yer alan örnek tamda anlatmak istediğimizi yansıtan bir tarza sahip. Metalik detayların öne çıktığı , hatta metal duvar kaplamalara sahip iç mekanda soğuk bir görünüm beklenirken, aksine son derece modern ve sıcak bir tarz ortaya çıkmış. Ahşap sıcaklığı metal detaylar ile birleştiğinde ortaya çıkan kusursuz güzelliği yansıtan güzel bir metal detaylı dekorasyon örneği.

İlginizi Çekebilir: Loft Dekorasyon Tarzı ve Stil Önerileri 2019

Metalin uyumlu olduğu renkler arasında geri ve tonları modern bir iç mekan için en doğru seçimler arasında yer alır. Gri, siyah ve ahşap renginin birleşimi ile ortaya çıkan bu şık ve modern oturma odası dekorasyonu metal detayların öne çıktığı başarılı bir örnek. Aslına bakarsanız aşağıdaki örnekte yoğun şekilde metal detaylar var, mobilyadan aydınlatmaya kadar metalik detaylar öne çıkarılmış durumda, ama soğuk yada iç karartıcı bir mekan hissi vermiyor bize.

Sebebi ise mekanda kullanılan koyu tonlar kadar açık renklerin birlikte kullanılması. Açık renk duvar ve zeminler burada yoğun metalin yaratacağı soğuk görünümü başarılı bir şekilde ortadan kaldırmış. Yine ahşap detaylar mekana sıcak bir hava kazandırmış.

Metal ile Tasarım

Ev ya da iş yerinin tasarımında iki temel çizgi içinde farklılıklar meydana gelmektedir. Ahşap ve metal çizgiler iki farklı kültür ile anlayışın temsilinde etkili olmaktadır. Salon dekorasyon fikirleri 2019 yılında da yine farklı bir çizgide yoluna devam etmektedir. Bu çizgiyi öne çıkaran asıl farklılık ise dekorasyon anlayışında geçmişte olduğu gibi ahşap değil de metal tasarıma ilgi dikkat çekici olmuştur.

Yeni fikirler ve farklılık durmaksızın devam etmektedir. Özellikle büyük işyerleri ile ofis ortamlarında karşılaşmakta olduğumuz tasarımların artık evlerimize de girmeye başlamışı kaçınılmaz hale gelmiştir. Dekorasyon blog sitelerinde ve diğer fikir alışverişi yapılan yerlerde de görüldüğü gibi bu yılın yeni akımı metal materyali ana temasında geçeceğe benziyor.

Metal dekorasyon modelleri

Metali diğer madde ve yapılardan ayırt etmemize yarayan temel ayrımları bulunmaktadır. Buna göre ilk olarak ortaya çıkan ayrıntı, metalin sert ve dayanıklı bir doğal madde olmasıdır. Uzun yıllar sonra bile ilk günküne yakın bir görünüme sahip olabilir. Ahşapta görülen solma ve yer yer yıpranma izleri metal tasarımlar da söz konusu değildir.

Bir diğer önemli ayrıntı olarak metal bazlı maddelerin dayanıklı olması nedeniyle, güç gerektiren işlemlerde de kullanılabilmesidir. Sonuç olarak sadece tasarım ihtiyacında değil aynı zamanda diğer gereksinimlerde de metal çizgi kaçınılmaz olarak evlere kadar uzanmıştır. Özellikle mutfak ve banyo ile balkon ve kilerlerde sıklıkla metal tasarımlara yer verilmektedir. Yazımızda metal dekorasyon modelleri  konusuna yer verdik.

Metal Dekorasyon Ürünleri

Herhangi bir odayı bunaltıcı bir havadan kurtarıp canlı bir aura katabilmek metal dekorasyon ürünleriyle de mümkündür. Bu ürünler dekore etmesi kolay ve fiyatları uygun olduğu için tercih edilmektedir. Yeni bir döşeme yaptırmak veya duvar boyasını yenilemek her zaman kolay olmadığı için bu dekorasyon ürünleri sizi büyük bir zahmetten kurtarabilir. İhtiyacınıza göre:

Metal Dekorasyon Ürünleri

Odaya hareket katmak isterseniz: Parlak gümüş grisi veya altın sarısı metaller odaya hareket katacak ve durağanlıktan kurtaracaktır. Mat renkli ve desensiz eşyalara sahipseniz mesela pirinç rengi bir metal göz doldurucu etki yaratabilir.

Odanız yeterince güneş almıyorsa: Parlak metaller odaya giren gün ışığını yansıttığı için aydınlık hissi yaratmaktadır.

[galeri]