Modern Banyo Modelleri

Banyo dekorasyonu yaparken banyonun mimarisi ve büyüklüğü ya da küçüklüğü oldukça önemlidir. Dekorasyona başlamadan önce banyonun mimarisi de düşünülerek banyo dekorasyonunda uygulanmak istenilen tarza karar verilmesi gerekmektedir. Sonrasında bu tarza ve banyo dekorasyonuna uygun olan renkler kararlaştırılarak banyo dekorasyonuna başlanabilir. Banyo dekorasyonunda kullanılacak renklerin birbiri ile uyumlu olması gerekmek ile beraber banyoyu dar ve küçük de göstermemelidir.

2020 Modern Banyo Çeşit

Modern banyo dekorasyonu yaparken birbirinden farklı modelleri ışığında ister canlı ister de yaratıcı bir banyo dekorasyonu yapmanız mümkündür. Modern banyo dekorasyonları arasında yer alan endüstriyel tarzdaki banyo dekorasyonlarında depo gibi alanların yaşam alanı içerisine dahil edildiği dekorasyon çizgisidir. Genellikle maskülen yapıda olan bu tarzda kahverengi, siyah, bordo, gri gibi koyu ve cesur renkler kullanılmaktadır. Örneğin bu tarzdaki bir dekorasyonda banyo duvarlarınızı tuğladan yapmanız hem modern endüstriyel bir banyo dekorasyonuna sahip olmanızı sağlarken hem de oldukça çarpıcı ve farklı bir banyo görüntüsünü de sağlar. Modern banyo dekorasyonlarında aydınlatma son derece önemlidir. Dekoratif anlamda farklı modellerdeki metal aydınlatmalar modern tarzı daha çok yansıtmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda bataryaları da yine endüstriyel banyo dekorasyonuna uygun renklerde dekoratif modeldekileri tercih ederek dekorasyonunuzu tamamlamış olursunuz. Bu endüstriyel modern tarzdaki banyolarda genellikle ahşap detaylar ön plana çıkmaktadır. Ahşap dolaplar ve bu dolaplar ile uyumlu aynaları banyo dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Yine ayna olarak da maskülen çizgide bir seçim yapabilirsiniz.

2020 Modern Banyo Çeşitleri

Minimal Çizgide Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır

2020 Modern Banyo Modeli

Minimal çizgideki dekorasyonlarda en çok tercih edilen renkler siyah, gri ve beyaz renklerdir. Yine bu renkleri ister başka renkteki aksesuarlar ile hareketlendirebilir isterseniz de yine sade ve şık bir dekorasyon için nude tonlarına devam edebilirsiniz. Minimal çizgideki modern tarzda dekore edilen banyolarda oldukça sade ve şık modeller tercih edilmektedir. Klasik tarzın göz alıcı, büyük ve geniş mobilya ve aksesuarlarının yanı sıra modern tarzın minimal çizgisinde daha çok gösterişsiz ama dekoratif ve oldukça şık parçalar tercih edilmektedir. Yine banyo dolabı gibi mobilyaları siyah, gri ya da beyaz renklerden birisi ile tercih ederek sade bir model ile minimal çizgide bir dekorasyona başlayabilirsiniz. Ancak banyonuz küçük ise beyaz renkte bir banyo dolabı seçmeniz banyonun daha geniş görünmesi açısından daha sağlıklı olacaktır.

2020 Modern Banyo Modelleri

Yer zemininin dekorasyonu için yine banyonuz dar ve küçük ise tek renk gri, bej, krem rengi ya da beyaz seramikler tercih edebilirsiniz. Bunun yanında yine minimal çizgide desenli seramikler de banyo dekorasyonuna oldukça şık bir görüntü sağlayacaktır. Son zamanlarda oldukça moda olan ve koridor, kapı girişleri, iş yerleri, mutfak, tuvalet ve banyo dekorasyonunda çok sık tercih edilen mermer de minimal çizgideki dekorasyonda oldukça şık duracaktır. Ayrıca küçük banyo dekorasyonunda da mermer seçimi son derece doğru bir karardır.

2020 Modern Banyo Tasarımı

Minimal çizgideki dekorasyonlarda geometrik desenlere oldukça sık yer verilir. Gerek aksesuarlarda gerek banyo dolabında ya da seramiklerde geometrik desenlerin kullanıldığı parçaları görmek mümkündür. yine minimal çizgideki banyo dekorasyonunuz için aksesuar ya da aydınlatma seçiminde geometrik desenli modelleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanında renk olarak ise metal, siyah ya da rose tonlarını tercih edebilirsiniz. Geometrik deseni banyo dekorasyonunuza dahil etmek için banyo aynasından da yardım alabilirsiniz. Düz dikdörtgen bir banyo aynası yerine üçgen desenlerde parçalı aynaları dekorasyonunuza dahil edebilirsiniz. Banyo halısı olarak da yine nude renk tonlarını tercih edebilirsiniz. Ancak banyoya hareketlilik katmak istiyor iseniz yine geometrik desenlerin bulunduğu banyo halıları da mevcuttur.